×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
گفتگوی اختصاصی ارجانیوز با دکتر پیریایی:کوهدشت الان تراز مطلوبی ندارد/وقتی سرپرست جدید فرمانداری معرفی شد من نگران شدم/کجا بوده ام! پرسش کجا بوده ای با توجه به رزومه کاری بنده پرسش واقعی نیست

وقتی به بنده گفتند به عنوان خادم جهان شهر مقدس قم نامزد هستی و جای دیگر هم پیشنهاد بده، بنده لرستان را مطرح کردم دولت مرا به افتخار بزرگ استانداری قم نایل کرد. خُب سال های سال می گفتیم کوهدشت قم لرستان است حالا یک نفر از این قم لرستان به نوکری آستان مقدس حضرت معصومه (س) انتخاب شده است، این کارنامه بد است؟

[divider]

گفت و گوی اختصاصی ارجانیوز با جناب آقای دکتر کرم رضا پیریایی

اشاره:گفت و گو با جناب دکتر کرم رضا پیریایی سهل و ممتنع است. سهل نشان می¬دهد از این منظر که او خود اهل قلم و روزنامه نگار است. حال ما را به خوبی درک می کند. سخت می نمایاند چون گفتگو آئین درویشی نیست. او یک سینه سخن دارد اما در اثنای گفت وگو دچار لکنت در صراحت می شود. برای پاسخ به سؤالات جواب های بسیار روشن، محکم و مجاب کننده دارد اما از گقتن آنها پرهیز می کند. او خلاف بازار سیاست مداری گام می نهد. به نتایج اخلاقی حرف هایش ایمان دارد نه تأثیرات کوبنده آن.
چند روز پیش یادداشت کوتاهی درباره انتصاب سرپرست فرمانداری کوهدشت با عنوان محتاطانه « مختصر و شاید مفید» را قلمی کرده است. سایت خبری ارجا نیوز با انتشار این یادداشت، باعث شد موجی از موافقان و مخالفان به قول اصطلاح امروزی کامنت بگذارند. در این اوضاع کافی است تا هر مصاحبه کنندۀ تیز بین فرصت شناسی سر ذوق آید و بدنبال یک گفت و گوی داغ برود. به سراغش رفتیم. با او ماجراها داشتیم. خوب می گفت محکم و واضح، اما اجازه انتشار نمی داد. عجب بساطی با او داشتیم. سیل جوشان و خروشان کامنت گذاران از یک سو و اخلاق مداری جناب پیریای از دیگر سو ما را در تنگنا قرار داد. به ظاهر می آمد مخاطب تنهایش را به شهادت بگیرد. به هر روی آن چه که در پی می آید حاصل این گفت و گو است.

– جناب پیریایی، چند روز پیش دست نوشته شما در مورد انتصاب سرپرست فرمانداری کوهدشت خطاب به جناب استاندار نظر بسیاری، چه موافق و چه مخالف را برانگیخت. آیا لازم بود در این برهه چنین نامه¬ای منتشر شود.

به هر حال نقطه عزیمت، یک واقعیت است. آن چه باعث شد تا آن چند سطر خطاب به مدیران ارشد استان و همشهریان کوهدشتی و نخبگان آن سامان قلمی گردد واقعیت نقطه عزیمت است.

– منظورتان از نقطه عزیمت چیست؟
اتفاقا سوال بسیار خوبی است. باید شرایط فراهم بشود، واقعیاتی مقابل چشم قرار بگیرد و عزمی برای تحول فراهم شود، این مایه های نقطه عزیمت است. کوهدشت الان تراز مطلوبی ندارد. در گذشته  هم این گونه بود، ولی اکنون همه به زبان آمده اند، و این که مردم کوهدشت، نخبگان آن و مسئولانش باید کاری بکنند این الان حرف همه است. نقطه عزیمت یعنی حرکت مجدانه از این نقطه به هدف تحول جدی در وضعیت کوهدشت.

– بطور روشن بفرمائید گذشته کوهدشت با الان چه فرقی دارد؟

در گذشته این همه فرصت را از دست نداده بودیم، اما الان به واقع از قافله عقب افتاده ایم. ده سال اول انقلاب ما در مقیاس ارزش ها از بهترین مناطق کشور بودیم، دورۀ دفاع مقدس بود. استعداد درخشان منابع انسانی این سرزمین، وجود چهره های برجستۀ ایثارگر و رزمنده توفیقات فراوانی برای کوهدشت در سابقۀ دفاع مقدس رقم زد. بنابراین به شکرانۀ آن می بایست ما دوره به دوره و دهه به دهه از شرایط مطلوبی برخودار می شدیم. آیا این استحقاق واقعیت پیدا کرد؟ قطعا نه! اکنون دهۀ چهارم که معروف به عدالت و پیشرفت است با نگاه به وضعیت موجود باید نقاط عزیمتمان را دقیقا و با قوت هر چه بیشتر طراحی، برنامه ریزی و اجرائی نماییم.

– لابد نوشتن این یادداشت کوتاه به خاطر همین وضعیت موجود است.
بله، صدرصد. من دیدم دیگر تأخیرجایز نیست بالاخره پیشرفت « به تعبیر واقعی تر آن برای کوهدشت جلوگیری از قهقرا» برای ما، ابتدا جلوگیری از ضرر است، و بعد عزیمت به سمت آن چه می خواهیم.

– بنابراین آن طور که می فهمم علت و انگیزه این دست نوشته براساس یک درک عمومی بوده، و به قول شما « دیگر همه به زبان آمده¬اند» و در واقع خمیر مایۀ آن اتفاق نظر نخبگان شهرستان است.
خُب، من از شما می پرسم، برای تحول به چه عناصری نیازمندیم؟ در چه موضوعاتی باید بیندیشیم؟ مشکلات و آسیب های مهمی که مانع پیشرفت است، کدامند؟ لابد جبران در زیر بناها و رسیدن به تراز متعادل مناطق پیشرفته و تقریبا توسعه یافته کشور است. مناطق پیشرفته ای که از همین بودجۀ کشوری، مصوب مجلس استفاده می کنند. بودجه که از جای دگری نمی آید. فرق ما با مناطق دیگر چیست؟ این فرق را باید از بین ببریم؛ این یعنی نقطۀ عزیمت. مناطق دیگر سد خواستند و ما ظاهرا نخواستیم! مناطق دیگر زیر ساخت خواستند و علی الظاهر ما نخواستیم! آن که شعار خروج از بن بست می دهد باید تلاش مؤثر برای توسعه راه های شهرستان انجام بدهد تا این شعار را محَقق سازد. در شرایط جاری واقعا شهر ما از حیث عمران و مدنیت و مبلمان شهری در شمار شهرهای توسعه نیافته کشور هستیم، از این دست مباحث فراوان است. قصد بنده تلخ کردن ذائقه خوانندگان عزیز نیست. در مقام تشریح لوازم تحول و توسعه ناچار به ارائه وضعیت موجود کوهدشت می شویم. به این خاطر وقتی سرپرست جدید فرمانداری معرفی شد من نگران شدم. با این وصف واقعا اشکال من متوجه جناب آقای محمدی که دوست قدیمی ماست، نمی شود. مسئله ما وضع موجود کوهدشت است. از یک جای باید قاطعانه شروع کنیم. من به رغم احترام فراوان به ایشان اجازه می خواهم مجددا عرض کنم بهترین خدمت جناب محمدکرم محمدی کمک متعهدانه، دلسوزانه و کارشناسانه برای انتخاب فرماندار ویژه است.

– دراین مجال منظور شما از فرمانداری ویژه همان تغییر ساختار فرمانداری شهرستان است.
منافاتی ندارد. عرض بنده اکنون بیشتر به ویژگی¬های شخص فرماندار بر می گردد. این تعریف چون به تغییر ساختار بر نمی گردد کار سختی نیست. همین جناب بازوند براساس نیاز کوهدشت به یک مدیر عامل قوی که چنین مصداقی را در قامت نمونۀ کارهای بزرگ در تجربه خود داشته باشد؛ جستجو کند و به او انگیزه حضور در مسئولیت فرمانداری کوهدشت بدهد کار تمام می¬شود، و ما یک مؤلفه مهم و اساسی از مجموعۀ مؤلفه¬های مختلف لازم را برای پیشرفت شهرستان فراهم کرده ایم. کسی انتخاب شود که کیل و کیلویش بزرگ باشد. در تجربه¬هایش کارهای بزرگ باشد. سد را با درک نیازهای واقعی شهرستان بشناسد. انجام پروژه¬های مانند سد معشوره(گاشمار) برایش قابل تصور باشد و گر نه مقاله و یادداشت و انشا راجع به سد کار دشواری نیست. با مقاله سد درست نمی-شود. من از نخبگان کوهدشت می پرسم: چطور برای ساختن و توسعه یک راه از یک چهرۀ اجرائی استانی بلکه فرا استانی استفاده می شود؟ اما برای ادارۀ همۀ شهرستان و در مقام مجری کل ما نمی توانیم. لااقل یکی از شهرداران مناطق تهران را برای فرمانداری انتخاب کنیم. کسی که هم عمران شهری در تراز بالا می فهمد و هم وقت و ذهنش در پروژه¬های بزرگ یک کلان شهر تقویت شده است. نگاه اجتماعی باز دارد و مصادیق مؤثر تلاش های فرهنگی را تجربه کرده است. من می پرسم این نوع نگاهی که بنده عرض می¬کنم کمک و مشاوره به استاندار محترم است یا دخالت منفی در کار ایشان و مدیران ارشد استان؟ بنده از نخبگان شهرستان سؤال می کنم این پیشنهاد برای انتخاب مدیر عالی شهرستان ناشدنی است؟ با کدام کیل و کیلو ناشدنی است؟ بله البته با مکیال جناحی و رقابت های فرساینده جناحی و فرمول های کودکانه سیاست بازان حتما ناشدنی است.

– صحبت شما را قطع کنم به نکتۀ خوبی اشاره کردید. فرمول های کودکانه سیاست بازان، سال هاست کوهدشت با این مؤلفه دست به گریبان است. چگونه می توان، برای برون رفت از این وضعیت راهی پیدا کرد.
همین¬های که عرض کردم چاره همین است. حال که همه هم¬صدا هستند نباید فرصت را از دست بدهیم جای درنگ و تأخیر نیست.
هرکه نامخت از گذشت روزگار
نیز ناموزد زهیچ آموزگار
یا به تعبیر دیگر؛ « خود راه بگویدت که چون باید رفت». این توبه از شرایط و نارضایتی از وضعیت خود راه است. اول راه است. افکار عمومی لااقل در حد عدم رضایت هم صدا شده است و بنده با درک دقیق از این هم¬صدائی به صدا آمدم. در چنین شرایطی جناح های سیاسی فرق نمی کند، کدام، چنانچه دنبال خواسته ها و تمنیات عادی بروند ظرفیت موجود را از دست ما می گیرند. برای برون رفت شهرستان از آسیب های جناحی باید همه مؤلفه¬هایمان را در مقادیر بزرگ آن اجرائی کنیم. فرماندار را عرض می کردم. آمایش سرزمین را نیز می¬گویم. ما به جای هدر دادن فرصت در ملاحظات کوچک؛ باید ضمن همه فهم کردن نیازهای کلان شهرستان به تفاهم برسیم و بعد نوبت هر دولت یا جناح شد، آن دولت و جناح استانی در شهرستان براساس نیازهای کلان مصرح در آمایش سرزمین و برنامه¬های میان مدت توسعه، اشخاص کلان اندیش و صاحب تجربه های مقطوع و موفق برای ادارۀ امور مختلف شهرستان برگزیند. طبعا وظیفه نخبگان و گروه های دیگر کمک است و مشورت دهی درست. دقیقا همین کاری را که ما در قالب یادداشت، طرح و گفتگو ارائه می کنیم.

 

– آیا این گونه طرح مسئله کردن آرمانگرایانه به نظر نمی رسد؟
نه! حتما آرمانگرایانه نیست. ما آرمانگرا هستیم، اما در مسائل اجرائی و قضایای مربوط به پیشرفت و اموری که شدنی است می¬گوییم. آن¬گاه که این¬گونه کارهای بزرگ را انجام می دهیم پازل هایی به هم می رسد که ما را به آرمان¬هایمان نزدیک می¬کند. بنده چه مثال ناشدنی گفتم. آیا انتخاب فرمانده سپاه استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی به عنوان فرمانده سپاه لرستان نشدنی بود؟! سردار مرتضی کشکولی همشهری عزیزمان با تدبیر ویژِۀ فرماندهان ارشد سپاه کشور درست در موقعیتی قرار گرفت که من می¬توانم در شرایط جاری آن را نمونۀ ایثار بدانم. آیا ایثار در فرهنگ انقلابمان نشدنی است؟ مگر ما در خصوص انتصاب فرماندار برای کوهدشت از نمونه های مشابه و شدنی نمی¬گوئیم، یا در نوع کارها، آیا کوهدشت از ده سال یا لااقل ۵سال گذشته نمی توانست از توسعه راه اصلی شهرستان در حد راه چهار خطه برخودار شود. راهی که از خرم¬آباد شروع و تا زانوگه( راه کرمانشاه به جنوب) ادامه یابد. از این دست کارها در اغلب شهرستان های کشور انجام شده است. در خصوص سدهای غرب کشور چند نمونه را بشمارم   راه دور نرفتم- چون نوبت کوهدشت می رسد قحط تدبیر می¬شود، و سقف کوتاه جریان های سیاسی چون بختک بر نقاط عزیمت فرود می آید و عزم شهرستان را تا می تواند نازل می سازد.

– خیلی خُب! شما که مخالف تأخیر و تعلل هستید و تا الان هم حرف های خوبی زدید. این سؤال برای ذهن پیش می آید که تا الان کجا بوده اید؟ چه پاسخی برای این ابهام دارید؟
کجا بوده ام! پرسش کجا بوده ای با توجه به رزومه کاری بنده پرسش واقعی نیست. ابهام مصنوعی است. اغلب مردم می دانند من کجا بوده ام. نخبگان هم همه می دانند. خدا می داند همیشه اولویت بنده شهرستان کوهدشت و استان لرستان بوده است. اما اراده ای که مدیران لرستانی را در استان و شهرستان مستقر سازد، نبوده است. من تعجب می کنم بعضی با غیض و غضب به ما می گویند شما کوهدشتی نیستید، بروید به همان همدان و قم تان؛ این منطق افراطی جناحی است. یا یک نوع گلایه می تواند باشد که حتما خوب نیست بعد می گویند چرا در استان ها و مناطق دیگر خدمت کرده اید؟!

– پس شما معتقد هستید هر جا که امکان خدمت فراهم شود باید خدمت کرد؟
بله، برای گزارش کار نمی¬گویم در ادامه ادله¬ام عرض می¬کنم. به عنوان مثال: وقتی می¬بینم شرایط یک خدمت بزرگ در ملایر فراهم است، و همه چیز آماده برای یک خدمت بزرگ مهیا است. نمایندگان ملایر با همه توان کمک می کنند مردم و نخبگان مشوق ما هستند و فرماندار ملایر کسی است که لااقل در دو مرکز استان فرمانداری کرده و ایشان مطالبه گر جدی است. در چنین شرایطی ظرف دو سال و نیم که بنده خادم مردم استان همدان بودم، از کیلومتر صفر ریل گذاری تا پایان آن قریب به ۹۰کیلومتر به انضمام ایستگاه ها را تمام کردیم و در یک روز و یک مراسم پرشکوه آرزوی مردم ملایر را که شنیدن بوق قطار بود، محَقق نمودیم. آن روزی که مردم ملایر از ایستگاه خودشان به زیارت امام رضا(ع) رفتند. در این نمونه که عرض شد سه عنصر به بنده کمک کرد؛ اتحاد نخبگان، نمایندگان جدی و پیگیر و فرماندار پر تجربه و مطالبه گر. در سد ملایر هم، همه این عناصر وجود داشت و سد مورد بهره برادری قرار گرفت. در مورد سد گرین نهاوند هم همین طور، آزاد راه همدان ساوه هم همین طور، نمونه های فراوانی دارم اما در مقام گزارش نیستم. البته در جهت یادکرد از مدیران موفق کوهدشتی از فرماندار سابق اسدآباد و فرماندار فعلی ملایر جناب آقای مصطفی آزادبخت عرض که ایشان و نمایندۀ اسدآباد در یک اتحاد طلایی هر چه توانستند بطور شبانه روز خدمت کردند که حقا طرح آن خدمات احتیاج به فصل مشبعی دارد که در این مجال نمی گنجد. فقط یک مورد بگویم که حاج مصطفی آزادبخت در موضوع بنیاد سیدجمال الدین اسدآبادی به واقع خدمت ملی کرد.

– خُب این مسئله را ختم کنیم. برگردیم به صحبت اولی، شما هنوز به من نگفته¬اید که تا الان کجا بوده¬اید.
شما بفرمائید برای اقناع مخاطب شما چه بگوئیم. بنده عرض کردم به عنوان یک کوهدشتی و یک لرستانی همیشه زاد بومم را برای خدمت ترجیح داده ام. قبل از همدان تمایلم را برای آمدن به لرستان اظهار کردم، نمایندگان محترم وقت لرستان با اکثریت آرا ۶ در مقابل ۳ در مجمع نمایندگان تصویب کردند اما دولت مرا به همدان فرستاد. در همدان شبانه روز صادقانه خدمت کردم. غیر از این چکار باید می کردم ظرف دو سال ونیم چهار تقاطع غیر هم سطح مورد نیاز شهر همدان را کلنگ زدم و افتتاح کردم هم زمان با مسئولیت بنده در همدان، مسئولان لرستان یک یا دو تقاطع را ظرف ۸سال در خرم آباد درست کردند و توی بوق شد! وقتی به بنده گفتند به عنوان خادم جهان شهر مقدس قم نامزد هستی و جای دیگر هم پیشنهاد بده، بنده لرستان را مطرح کردم دولت مرا به افتخار بزرگ استانداری قم نایل کرد. خُب سال های سال می گفتیم کوهدشت قم لرستان است حالا یک نفر از این قم لرستان به نوکری آستان مقدس حضرت معصومه (س) انتخاب شده است، این کارنامه بد است؟ در قم هم با عنایت کریمه اهل بیت (ع) هر چه توانستیم کار کردیم. به هر حال عرض کردم جای گزارش نیست. اگر کسی انتظار دارد بنده غیر مسئولیتم کار دیگری بکنم خیلی واضح می گویم انتظار غیر مسئولانه ای است. اما ظاهرا پرسش بعضی همشهریان عزیز را بنده در سؤال های قبل پاسخ داده ام که این بار و این زمان نگرانی از وضع موجود شهرستان و هم صدایی در این مطلب برای همه ما تکلیف گریز ناپذیر و ناگزیری ایجاد می کند که نه خود بهانه داریم و نه می توانیم به بهانه سازی ها گوش دهیم. باید همه تلاش و از این فرصت برای تحول و توسعه شایسته شهرمان استفاده کنیم.

– جناب پیریایی، حرف های بسیاری برای گفتن هست اما ادامه این گفت و گو را به زمان دیگر موکول می کنیم .
ممنونم از شما. موفق باشید.

مصاحبه: مسعود فرج الهی
درج : احمد صفری راد

ادامه دارد

false
false
false
false
 1. شاکرمی

  قابل توجه آقایان

  پیریایی در جمله ای مشهور در مورد ضرورت انجام وظایف بشیوه ایی صحیح و با پرهیز از هر گونه اشتباه در اجرای برنامه های کاری ، گفته : “ما از نسل قصور و تقصیر نیستیم و حتی حق قصور و تقصیر نداریم ؛ بنابراین قصور در انجام وظایف معنی ندارد.

 2. امامی/تهران

  پیریایی انسانی خدوم است و پرونده ای درخشان در خدمت دارد. و در این مصاحبه به طور اکمل جواب داده است. دیگر به حاشیه نباید پرداخت

  • فرهنگی بی طرف

   جناب سرتیب نیا احسنت البته بیشتر از شما هم انتظار نمی رود خب وب سایت آقای پیریایی که هزینه های شما و دوستانتان را فراهم میکند نباید بهتر از این عمل کند اگر شهامت دارید کامنت بنده را حذف نکنید که بعید است داشته باشید. اما سوالات بنده هنوز در جای خود باقی است:
   – آقای پیریای شما برای کوهدشت چه کرده اید؟ در زمانی که در اوج قدرت بوده اید….کدام سرمایه گذار را معرفی کرده اید؟کدام شرکت را ترغیب کرده اید؟کدام گام مفیدی برداشته اید؟
   – آقای پیریای ایا این خصلت را شما از آقای احمدی نژاد به ارث برده اید که با مدرک ادبیات عرب در مورد کارهای عمرانی و زیرساختی نظر می دهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   – اصالت شما اگر کوهدشتی است شرح می دادید که بودید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نه اینکه عده ای خدمت شما برسند و خطاب به آنان بگوید که من کوهدشتی نیستم…………… مدرکش موجود است
   – آقای پیریایی چطور شده یکدفعه مطالبات کوهدشت بر شما سنگینیش احساس شد و دست به قلم شدید آن هم با این دلسوزی شدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   – آقای پیریای آیا این حرکت شما مهندس بازوند و تیم ایشان زیر سوال نبرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   – آقای پیریای کارنامه استانداری شما در همدان و قم به دلیل فعال بودن و برندگی نمایندگانشان موفق است وهمه ی ان مربوط به شما نیست برادر….
   – آقای پیریای بلاخره ارتباط خود را با آقایان ر.م و بقایی تایید یا تکذیب نکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   – آقای پیریای تا کی می خواهید زمان انتخابات بیایید و ۱۲۰۰ رایتان را زنده کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   – مطالبات نخبه گی شما فقط به فرمانداری ختم می شود که وِیژه گردد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   – دوستانی که اینجا نظر میگذارید لطفا شما جواب ندهید چون سمت و سوی بنده شما نیستید و درکل جایگاه خود را بدانید آقای پیریایی زنده س و وکیل نمیخواهد

   • فرهنگی/ با طرف

    جناب فرهنگی عزیز بی طرف
    سوالات شما نشان چه دارد؟ با حب و بغض سوال نفرما؟ مدیر کلان نگر تجربه ای است. در امور تخصصی باید رشته با ساز و کار بخواند مانند معاون عمرانی. شما می فرمایید رابطه با فلان شخص چه ربطی دارد بلاخره در جمهوری اسلامی اشخاصی صاحب پست بوده اند عده ای هم با او بودن همه آن ها را باید سر برید الان ان ها همه در مصدرند. اصل تفکر بنیادی و انقلابی گری است. پیریایی همه می دانند نیروی این انقلاب است. خودتان پاسخ خودتان داده اید. ۱۲۰۰ رای؟ به رای می دادی آن گاه مطالبه گر می شدی. بنازم به آقای پیریایی با این استقبالی که شما فرهنگی ازش کرده اید باز هم برای کوهدشت دل می سوزاند. خوب دوباره بگویمت فرموده ای نمایندگان پر توان خوب ا اگر تعامل نداشت مگر نمایندگان وظیفه اجرائی دارند. پیریایی با داشتن روحیه خدمت در کار خوب آن ها با سعی تمام همت گمارده است.

    • وووو

     و اذا قیل لهم تعالوا یستغفر لکم رسول الله لووا رؤسهم و رایتهم یصدون و هم مستکبرون.» (منافقون/ ۵)

   • علیرضا رحتمی

    عرض سلام و ادب و احترام خدمت کاربران محترم ارجا نیوز به خصوص آقا / خانم فرهنگی بی طرف
    بایستی خدمت شما عرض کنم پایگاه خبری و تحلیلی ارجا نیوز وابسته به هیچ ارگان دولتی، خصوصی و … نمیباشد و هیچ هزینه ای را از شخص و یا ارگانی دریافت نمی کند . دوست عزیز آیا میدانید که گناه تهمت چقدر بزرگ است؟ شما که فرهنگی هستید(لااقل به عنوان فرهنگی خود را معرفی کرده اید) و بایستی برای جوانان این شهر الگو باشید . چرا تهمت می زنید؟ از این ها گذشته تهدید کردن مدیران سایت به اینکه اگر شهامت دارید کامنت بنده را حذف نکنید کار درستی نیست. با این همه حفظ احترام کاربران محترم سایت ارجا را در هر حال بر خود لازم میدانیم. قضاوت با کاربران محترم ارجا نیوز

   • ولی آبارییکی

    واقعا این آقای بیطرف ضایع شده
    دم ارجاگرم که این کامنتارو تایید می کنه
    خدایش آقای فرهنگی آبروی هرچی فرهنگی رو بردی با این کامنتت

   • سرتیپ نیا

    با سلام و احترام خدمت فرهنگی بی طرف محترم
    خدمت شما عرض کنم که به لطف خدا بچه های این سایت که همه هیاتی و ولایی هستند تا کنون که به شما پاسخ می دهم به لطف خدا ریالی از کسی در یافت نکرده اند و می دانم که خوب می دانید. (مانند برخی مدیران سایت ها که عید قربان برخی دوستان متشخص ران و سر دست گوسفند اضافی را از منزل ایشان خارج می کردند)
    در خصوص حمیات از آقای پیریایی هم خدمت شما عرض کنم بنده در خصوص برخی موضع گیری های ایشان در زمان تصدی سمت استانداری همدان انتقاداتی دارم که حتماً در سوالاتی که تهیه خواهد شد خواهد آمد.
    ضمناً ما آمادگی این را داریم که هرکدام از دوستان مطلب منتقدانه ای در این خصوص دارند ارسال نمایند تا درج شود.
    شما در ابتدای پیام خود فرموده اید که کامنت تان حذف خواهد شد و دیدید که اینگونه نیست و پیامتان تایید شد. شما اتهام حمایت از پیریایی را به ما زده اید در حالی که پیام های تایید شده خلاف فرمایش شما را می رساند.
    به عنوان فصل الخطاب هم خدمت شما عرض کنم تک تک دوستان ما در این سایت غیر از خط انقلاب، امام، رهبری و شهدا خط دیگری ندارند.
    و من الله التوفیق

    • نقد کننده در فکر بهبود وضیعت سایت های کوهدشت

     نظری بوده.

     به نظر شما نظری مشکل داره
     بعدا شما هر چیزی را رسانه ای نکنید
     چون زیاد چیز ها است که رسانه ای شوند

    • نورعلی

     شما هم مانند آن سرکرده تان(م-ا) همواره بدنبال جو سازی هستید در صورتی که منبع مشکلات هستید و ضد رهبری و ولایت فقیه

  • حسینعلی

   در کامنت ها یا پاسخ های بردران عزیز دیده می شود که از کارنامه درخشان آقای پیریای تعریف می کنند ولی بنده نقدی نسبت به همین کارنامه دارام آخر چرا قیاس مع الفارق می کنید انگار اینکه شما در یک بزرگراه سوار یک ژیان باشید و با یک بنز اس ال ایکس رقابت کنی لرستان بودجه اش اندازه ی یک ژیان است ولی همدان و قم …راننده ما هرچقد گاز می دهد راه باقی است. هنر نیست با یک بنز ۲۰۰ تا رفتن هنر این است که با ماشین داغون درست بری که مهندس بازوند واقعا دارند راه رو درست میرن . توهین به نماینده شهرستان و استاندار مردمی ما درست نیست.لطفا اطفالی که اینجا میان ادب رو رعایت کنند. بنده هم سوال دارم برای کوهدشت چه کرده اید در این ۳۸سال؟ هرچه گفتین جواب بنده نبود افتخارات شخصی شما برای ما در این ۳۸ساله کار و کارخانه و حل کننده معضل بیکاری شهر نیس دکتر جان

 3. مسعود فرج الهی/ تهران

  با سلام خدمت دوستان.

  این جانب به عنوان یک خبرنگار در مرکز کشور شاهد تحولات چشم گیری در استان های ایران اسلامی هستم. حضور در مجلس شورای اسلامی، رصد کردن جریان های خبری در کشور ، و نگاه به تحولات هر روز استان به خاطر زاد بومم مرا بر آن داشت به سراغ کسی بروم امروز در عرصه ملی صاحب نام است. ماها که روزنامه نگاریم و دردها را می دانیم بر ماست بدون در نظر گرفتن مسائل جناحی برای آبادانی دیارمان از هیچ کوششی فرو گذار نباشیم. هم صدائی و هم افزائی درک عمومی می خواهد. باید بر نقاط اشتراک صحه گذاشت. به حواشی نپرداخت. گذشته چراغ راه آینده است. تحول در لرستان محتاج ورود انسان های کلان نگر و مدیر در سطوح بالاست. اگر همت بگماریم و بخواهیم چندین مدیر سطح ملی برای یک فرصت چهار ساله به سمت استان گسیل دهیم کاری بس بزرگ کرده ایم . من تحقیقات فراوانی دارم در حوزه مجلس و مدیران لرستانی که منتظر فرصت هستم تا در بزنگاه به زیور چاپ بیارایم . کوهدشت دارای ذخایر منابع انسانی بی بدیل است. اما بعضی کج روی ها و عقده گشایی ها همه را زمین گیر کرده است. لرستان به ازای جمعیتش باید در عرصه ملی ۲ درصد مدیران را بنا به توانایی به خود اختصاص دهد. اما این چنین نیست . این رقم نیم درصد است. چرا؟ باید از خودمان و بازی های سیاسی کودکانه پرسید.

 4. جمشیدی/خرم اباد

  جواب های جناب پیریایی از روی تجربه است. به دقت آنها را بخوانید. از روی حب و بغض نیست. ضمیر ناخودآگاه زادگاهش او را به صدا درآورده است. راست می گوید . وقتی استاندار قم است که نمی شود در لرستان کار کرد. اگر هم بخواهد دخالت تلقی می شود. اما الان در مقام یک شهروند با تجربه مدیریتی بالا و با مصداق و مثال حرف زده است. ما با شخص پیریایی کار نداشته باشیم. حرف های را که زده است به نظر می رسد بر آن ها منطق و اخلاق حکم فرماست.

 5. بدبخت

  با سلام و تشکر از ارجانیوز که به وعده خود عمل کرد و تشکر از آقای پیریایی بابت این مصاحبه

  انصافا من که تقریبا قانع شدم حقیقتا انتقاد خود من بی انصافی بوده / راست میگه وقتی خودش کار داره و مسئول یه جای بوده بیاد کوهدشت
  من که قانع شدم

 6. رحیمی

  مصاحبه خوب و کوتاهی بود ولی از آقای پیریایی خواهش می کنم در ادامه گفتگو به سوالات کاربران ارجا پاسخ دهتد

  من تا جواب اون سوالارو نگیرم قانع و راضی نمی شوم

 7. ولی آبارییکی

  بسیار جالب بود و برای من خواندی

  باتشکراز سایت ارزشی ارجانیوز

  لطفا با دیگر شخصیت ها هم مصاحبه کنید

 8. جمشیدی/خرم اباد

  با سلام دشوار است بر این شهر ÷÷ر بهب

 9. جمشیدی/خرم اباد

  از دیدگاه من اقای ÷اموزگاری خدا جو حقجو و عدالت خواه ودرکسوت معلم

 10. محمدی

  درسته که شما در جای دیگه ای مسئول بودی اما میتوانستی برای کوهدشت هم اقداماتی انجام بدی. نه اینکه مخاطب من فقط شما باشی. مخاطب من تمام کوهدشتی هایی است که مسئولیت دارند. دکتر عباسی فرد ، اسماعیل دوستی ، دکتر محمد زاده ، شما و …
  اگر هر کدام یک قدم برای کوهدشت بردارید کوهدشت متحول میشود.
  بسم الله
  شما قدم اول رو برداشتید و این راه رو ادامه بدید . البته از بقیه دوستان نیز بخواهید که به کوهدشت کمک کنند.

 11. کیوَشت

  شجاعت پیریایی ستودنی است .
  در روزهایی که سیاسیون کوهدشت اغلب پشت محافظه کاری ، ایهام و سکوت پنهان شده اند ، پیریایی بی محابا یادداشتی در مخالفت با فرماندار کوهدشت می نگارد …
  کوهدشت نیازمند اینگونه شجاعت هاست ، نه محافظه کاری و سکوت های بی معنا .
  یاحق.

 12. فرهنگی بی طرف

  چه شد شهامت تایید نداشتید کامنت بنده را تایید کنید؟یا ترس قطعی جیره و مواجبتان سنگینی میکند بر وظیفه به اصطلاح خبرنگاریتان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • بی فرهنگ

   آقای فرهنگی بی طرف من جای تو بودم دیگه به این سایت نمی اومدم !!!!!!!!!!!!!!!
   شهامت شهامت شهامت؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   فک کنم کامنت تو تایید شده
   ضایع نشدی؟؟؟؟؟
   بچه های ارجا گل کاشتید شماهم خوب آدما رو ضایع می کنید ها

 13. يك دوست

  سلام به همشهریان عزیز و پر انرژی خودم!
  حقیقتا خیلی انرژی می خواهد که راجع به موضوعی ساده آنهم در چند خط این همه اظهار نظر نمود. این نشان می دهد ما ظرفیت و آمادگی خوبی برای دعوا های دو طرفه داریم و اتفاقا این روحیه تیغ دو لبه ای است که هم باعث رشد و شکوفایی می شود و هم ممکن است به رکود و ایستایی بینجامد که در جای خودش قابل بحث است.
  و اما بنده هم به عنوان یک دوست که برای همه مردم کوهدشت احترام قائلم و همه را دوست دارم و تعلقات جناحی چندانی ندارم چند نکته می نویسم امیدوارم در اصلاح و گشایش بحث برای نیل به توسعه مفید باشد:
  ۱-اگر قرار است در کوهدشت اتفاقی از نوع توسعه بیفتد باید به دنبال اتفاق ویژه ایی باشیم تا جبران سالهای رفته و کارهای نکرده باشد و اتفاق ویژه تصمیم ویژه می خواهد ضمن آنکه ریشه هر پیشرفتی در هر جامعه ایی پیشرفت از درون است که تا نیفتد در بیرون خبری نیست. البته این را همین جا بگویم که متاسفانه انتظار اتفاق ویژه در کوهدشت قدری سخت است ، چرا که مردم همان طور که می اندیشند خواهند بود و فعلا بنده دغدغه توسعه را در این مجادلات به ویژه کامنت ها نمیبینم.
  واما سوال این است آیا انتخاب آقای محمدی به عنوان فرماندار میتواند مولد و موجد یک اتفاق ویژه باشد؟ بنده نمی توانم مثبت جواب بدهم و دلایلش هم ساده است.محمدی فرمانداری صد درصد سیاسی است، محمدی قریب ده سال است بازنشسته و از فرایند توسعه یعنی برنامه و بوجه و اعتبارات دور است، محمدی در این ده سال به کسب وکار خصوصی پرداخته که گرچه کار خوبی کرده اما تجربه آن کار دردی از کوهدشت را درمان نمی کند،مردم کوهدشت خاطره ایی از دوره قبل ایشان برای توسعه ندارند مثلا وقتی گفته می شود مرحوم دلیجانی مردم به یاد چند کار مهم می افتند، دلیجانی که سه سال شهردار بوده ،اما از چهار سال فرمانداری کرم محمدی جز چند حادثه شخصی بعید می دانم کسی چیزی به یاد داشته باشد، در الیگودرز هم همین طور است تجربه ماندگاری را از ایشان مردم به یاد ندارند. اما محمدی آدم پر حرارت،؛ پر توان و اهل گپ و گعده و رفاقت است و درقیاس با قرماندار قبلی که شخص محترمی بود و در اثر یک حادثه و ضرورت انتخاب شده بود بی جهت بدون اختیار و امنیت شغلی در دولت جدید ماندنش را کش دادند وبه آبروی جایگاه هم لطمه زدند قابل مقایسه نیست.
  ۲-آقای پیریایی فردی سیاست مدار و دلسوز و دوران دیده است و وقتی به تصمیمی برسد انجام میدهد. در این که دغدغه توسعه کوهدشت را دارد شک ندارم و در این که ایشان متولد کوهدشت و کوهدشتی تر از خیلی افراد مدعی هستند هم شما شک نکنید ، کوهدشت را می شناسد ، در مسائل کوهدشت همیشه دخیل و موثر بوده است. متاسفانه سن وسال خیلی از کامنت گزاران ممکن است کفاف ندهد که بیاد بیاورند که همین مردم کوهدشت پنج بار به کسی رای دادند که نه متولد کوهدشت بود و نه در کوهدشت درس خوانده بود اما او هم موثر در مسایل کوهدشت بود و هیچ ایرادی هم نداشت از باب مقایسه می گویم والا این خط کشی ها بیشتر جاهلی است تا دینی و حقیقی. بدون شک آقای پیریایی در این یادداشت مختصر قصد خیر داشته اند مانند یادداشتی که برای موضوع سد معشوره نوشتند و خیلی خوب و کارشناسی هم بود ولی به آن توجه نشد.
  ۳-آنچه که باعث شائبه سیاسی بودن این یادداشت شده است نحوه انتشار آن در ارجا نیوز است ارجا نیوزی که به کمک جوانان دلسوز و هدفدارو دین مدار این روزها دوره ترقی و شتابش را طی می کند وهمین جا از زبان حافظ می گویم: امروز که بازارت پر جوش خریدار است /دریاب و بنه گنجی از مایه نیکویی.
  و اما چرا به نحوه انتشار معترضم برای اینکه یک یادداشت دلسوزانه را در ذیل رزومه و نشان سازندگی نمی آورند که ربطی به موضوع هم ندارد بنابر این باید به برخی قدری حق داد که حساسیت نشان دهند ومطلب را سیاسی درک کنند ولی در هر صورت این حساسیت نباید مارا از اصل مطلب حق دور کند.
  ۴- پیشنهاد می کنم اگر نماینده محترم شهرستان، استاندار زحمت کش و همه دست اندر کاران می خواهند کوهدشت را یاری کنند باید بروند و بگردند شخصی را در قامت و قواره شهردار یک شهر بزرگ و یا فرماندار مرکز استان و یا شهردار یک منطقه از تهران با هر انگیزه، ولو انگیزه مالی و مادی بیاورند و مطالبات مردم را برای توسعه از او بخواهند و اسباب کارش و رفاهش و مدیریتش را هم فراهم کنند در غیر این صورت شخصی بومی را برگزینند تا حد اقل کسی تربیت و آموزش ببیند و بر سرمایه های انسانی کوهدشت افزوده شود. براستی میدانیم اگر کسی از الشتر یا شهری مثل آن به کوهدشت بیاید کوهدشت را یزرگ و توسعه یافته خواهد دید؟ اما اگر از محیط بزرگی فردی را آوردیم به محض ورود به شهر خواهد فهمید که اوضاع این شهر فرسنگها با توسعه فاصله دارد؟
  ارادتمند همه

  ضمنا این کامنت را ذیل یادداشت آقای پیریایی هم گذاشتم البته مصاحبه را نخوانده بودم و الان دیدم لطفا همین جا هم درج کنید

  • کیوشت

   احسنت آقای محمد زاذه گل گفتی

 14. ....

  البته آقای پیریایی، شما و جناب مصطفی آزادبخت در همدان این کارها را انجام داده اید.

  حیف که بخش کامنت نویسی ارجا، امکان بولد کردن و قرمز کردن و …. را نمیده
  و گرنه بایدهمدان را با رنگ سبز و بولد با فونت ۲۰، رنگ غیرتعصب های فامیلی، بدون دوز و کلک سیاسی و …… نوشت
  رنگ علم بدون شعار

  و مطمئن باشید که نه شما و نه مصطفی آزادبخت و نه ….
  نمیتوانید در کوهدشت به آن شکلی که باید خدمت کنید.

  چرا که رنگ کوهدشت، رنگ قرمز خط خطی، با جناح های بسیار که اندازه شان بیشتر از فونت ۱۰ نیست، و بدرنگ و بدفرم اند نیست.

  غرض:
  کوهدشت نیاز به نیروهایی بیشتر از این حرفها دارد تا بتواند روزگار بدون عقب افتادگی و پیشرفت حداقلی را نظاره باشد.

  ماجرای تعویض شهردار کوهدشت را که با تازگی رخ داد مرور فرمایید.

  کوهدشت شاید زمانی قم لرستان بوده، اما الان …..

 15. ....

  کوتاه و مفید:
  با یه گل بهار نمیشه.

  تو این مدت هم هیچ نیروسازی نشده
  آنهایی که جناحی بودند خب جناح خود را تقویت کردند

  آنهایی هم که جناحی نبودند هزار بهانه و کار خالصانه و …. آوردند و
  نتوانستند دو تا نیرو درست و حسابی بسازند و تحویل کوهدشت بدهند.

 16. رضا

  صرفنظر از نظرات موافق و مخالف نسبت به آقای پیریایی و عملکرد ایشان در مجموعه داخل و خارج از شهرستان؛ باید عرض کنم حرف حساب جواب ندارد. ایشان تلویحاً و بعضاً تصریحاً اشاره کردند به اینکه مردم خود نخواسته اند که من پیریایی در زادگاه خودم منشأ خدمت و اثر باشم!!! وگرنه این خدمات اثرگذار در قم و همدان و… را که با همدلی و همراهی نمایندگان و مسئولین آنجا انجام داده ام، میتوانستم اگر همدلی و همراهی می بود در استان و شهر خودم منشا خدمت و اثر باشم و انجام دهم؛ حال سؤال اینجاست چرا همیشه برای کمبودها و کاستیهای خود دنبال یک مقصر می گردیم؟!! وقتی در بزنگاههای تصمیم گیری اشتباه می کنیم و دود اشتباهمان به چشم خودمان میرود چرا لعن و نفرینش نثار دیگران می کنیم؟!! چرا در انتخاب شورای شهر، مجلس، مسئولین شهر و… بی تفاوتیم و به عاقبت کار خود آنگونه که باید نمی اندیشیم و آنگاه داد برمی آوریم که کجایند دلسوزان کوهدشت و چرا کاری نمی کنند؟!!! واقعا جای تعجب دارد….
  راه دوری نرویم همین بیخ گوش خودمان را نگاه کنیم؛ چرا بروجرد در مقایسه با کوهدشت و شهرهای دیگر در رده کوهدشت تفاوت محسوس و ملموسی از پیشرفت را داراست؟ پاسخش مشخص است چون مردمش مطالبه عمومی از نماینده دارند و نه دغدغه اینکه فقط خودشان به نوایی برسند و اگر شهرشان هم آباد نشد بیخیال!!! وزن نماینده ی آن هم که معلومه؛ در یک مقیاس بین المللی. مطالبات ما باید منطقی و با تکیه بر واقعیتها و ظرفیتهایمان باشد، ظرفیتهای کوهدشت بسیار بالاست ولی افسوس که این ظرفیتها و توان نخبگان آن در دالانهای هزارتوی حب و بغضهای سیاسی و بازیهای کودکانه سیاسی اسیر و گرفتار شده؛ هیچ شده از خود بپرسیم نخبگان کوهدشتی تا در کوهدشت هستند چرا درجا میزنند و به محض اینکه ترک دیار خود می کنند و در شهری دیگر مشغول به خدمت می شوند در کمترین مدت پله های ترقی را طی می کنند؟!! مگر آدم همان آدم نیست؟ پس چه چیزی عوض شده؟ قطعا یکی از مهمترین دلایلش همین بی مهریها و تنگ نظریهاست که شهپر پرواز هم ولایتیهای ما را بسته و مجال اوج گرفتن را از آنها سلب کرده. چرا نمی خواهیم باور کنیم که راه برون رفت کوهدشت از این مخمصه عقب ماندگی، همدلی و هم افزایی است و نه تخریب و زیر پا خالی کردن یکدیگر؟!! چرا وقتی اسم فرد را می بینیم نخوانده و ناشنیده گارد می گیریم و در دل چند ناسزا نثار وجود بنده خدای نگارنده مطلب نموده و آنگاه آنچه را از فیوضات و افاضات قلبی در نهان خانه دل و مکنونات قلبی داریم نثارش می کنیم؟! کاری به این ندارم که نگارنده این مطلب پیریایی، قبادی، امامی، ملکشاهی و… است یا هر کس دیگری که شما فرض می فرمایید؛ سوال بنده این است چرا حرف حساب را با تسویه حسابهای سیاسی قاطی می کنیم و صلاح مردم و شهرمان را فدای عقده گشایی سیاسی می کنیم؟!! به راستی پیریایی در سابقه مدیریت کلان ملی موفق بوده یا نه؟ اگر بگوییم نبوده که به استناد همه اسناد موجود دروغ گفته ایم و اگر بگوییم بوده که به واقع هم اینچین است، پس چرا از این ظرفیت قوی اجرایی و مدیریتی استفاده نشود؟! یکی می گوید پیریایی هوس قدرت به سرش زده و خیال کاندیدایی دارد، دیگری می گوید بوی کباب به مشامش خورده، آن یکی می گوید تو اصلا کوهدشتی نیستی و… حال خدا وکیلی هر کدام از این افراد که اینگونه نظر داده اند اگر پیریایی خود و یا فرزندشان را به نوایی می رساند، او را در اوج قرار نمی داد و به آسمان نمی چسباند؟ نه، پیریایی نه آن است و نه این؛ پیریایی فرزند این شهر است که با قابلیتهای خود پله های ترقی را طی کرده و می تواند برای شهرش مثمر ثمر باشد و اگر بگذارند کاری بکند و حداقل آن این است که با بی مهریهای خود او و دیگر نخبگان شهرمان را فراری از دیارشان نکنیم!!! و از نظرات و راهکارهایی که دارند به درستی بهره برداری کنیم، حال چه تیپ و قیافه و نگرش و بینش و شخصیت و جناح و… او و امثال او باب طبعمان باشد و چه نباشد. ای همشهریان شما را به خدا تا به کی می خواهید در این طبل پاره و بدصدای خط بازی کوهدشت بکوبید و بر سرنا از سر گشادش بدمید؟!!!! و آنگاه به سر و کول هم بپریم و دنبال مقصر بگردیم؟ چرا باورمان نمی شود که عامل این فلاکتها و عقب ماندگیها خودمان هستیم؟!! چرا قدرت دافعه مان امان از شهر و دیارمان بریده و فقط دنبال ناجی ناموجود می گردیم؟!!! چرا به داشته هایمان باور نداریم و دوای دردمان را از غیر می طلبیم؟!! کل حرف و یادداشت آقای پیریایی این بوده که با احترام به آقای محمدی و ذکر سابقه دوستی با ایشان، اما از جناب مهندس بازوند استاندار محترم لرستان محترمانه و از باب تجربه های ارزشمند مدیریتی که در پرونده کاری خود دارد خواسته که فرمانداری در حد و قواره مشکلات کوهدشت را در نظر بگیرد. بگذارید راحت و بدون تعارف عرض کنم با احترام به جناب آقای محمدی، ایشان زمانی که در کوهدشت فرماندار بودند چه راهکار منطقی و کارگشا برای کوهدشت ارائه کردند؟(لااقل در حد نظریه و پیشنهاد) حال با چه پشتوانه و سابقه ی قابل قبول او را در مسند امور خود بپذیریم؟ ایهاالناس این بی احترامی به آقای محمدی نیست بلکه بیان واقعیتی است که اظهر من الشمس است؛ ایشان نمی تواند گامی دردبخور برای کوهدشت بردارد چرا که توان و سابقه کار ایشان را قبلا دیده ایم و آزموده ایم و عقلا نیک می دانند آزموده را آزمودن خطاست. نخبگان، دلسوزان، سابقون در خدمت بی منت و بدون چشمداشت به انقلاب و کوهدشت شهیدپرور سکوت نکنند که قطعاً سکوتشان در درگاه خدا جوابی نخواهد داشت؛ چرا اینهمه پس ماندگی و پس رفتگی را میبینیم و باز به آنچه می دانیم خروجی اش چیست رضا میدهیم و سکوت اختیار می کنیم؟!!! حرفم این نیست که پیریایی باشد یا هر کس دیگر، عرضم این است با وسواس و دقت عقلایی بگردیم و ببینیم راه نجات و برون رفت کوهدشت از این همه عقب افتادگی و توسعه نایافتگی چیست؟ حال هرکس با هر گرایشی می خواهد باشد. عرض پوزش از اطاله کلام
  خدایا چنان کن سرانجام کار
  تو خوشنود باشی و ما رستگار

 17. حسنی

  بله درست گفته انصافا باید کسی فرماندار کوهدشت شود که کیل وکیلویش بزرگ باشد احسنت!

 18. امرایی - تهران

  با سلام حدمت تمام عزیزان و مخاطبان این سایت

  دوستی در بالا پیامی با عنوان فرهنگی بی طرف درج نمودند که نکاتی در این خصوص به نظرم ضروری امد که بیان کنم

  اولا دوست عزیز وقتی شما که خود را فرهنگی معرفی میکنید و این گونه پیام ارسال میفرمایید وای به حال فرهنگ شهرمان که دست اندر کاران و کارکنان ان هنور ادبیات اولیه گفتمان سیاسی و اجتماعی را نمی دانند
  آیا شهری که هنوز این گونه ادبیات سخیف در انتقاد
  دیگران در آن رایج است رشد خواهد کرد ؟؟؟؟؟
  دوما ..دوست عزیز شما از ساز و کار دستگاه های اجرایی ظاهرا بی اطلاع هستید زمانی که سرمایه گذار معرفی و ترغیب کنید برای سرمایه گذاری باید استاندار و مسئولین همان استان حمایت لازم را انجام دهند نه استاندار استان
  همسایه
  سوما..اگر به سوابق اقای پیریایی نگاه کنید ایشان الان دانشجوی دوره دکتری (با ازمون در دانشگاه تهران معتبر ترین دانشگاه کشور ) هستند و تمامی سوابق اجرایی ایشان مدیریت های کلان در سطح ملی بوده و کارنامه درخشانی دارند و این اظهار نظر های ایشان کاملا تخصصی و بر گرفته از تجربه است
  چهارما .. تا جایی که بنده میشناسم و اطلاع دارم اقای پیریایی باعث ایجاد زمینه های رشد و ارتقاء افراد زیادی از همشهریانمان که توان و پتانسیل پیشرفت را داشته اند بوده و شاید مانند برخی از نمایندگان ادوار گذشته و .. کوهدشت به دنبال امورات مربوط به آزاد کردن یک مواد فروش یا ازاد کردن یک دزد و .. نبوده و بیشتر به مساءل کلان پرداخته
  پنجما .. مگر دلسوزی و به فکر مشگلات شهر کوهدشت بودن تاریخ خاصی دارد . هر کوهدشتی در هر زمان و موقعیتی به سهم خود اندک یا فراوان میتواند به فکر توسعه و عمران شهرش باشد به نظر شما این بد است ؟؟؟؟؟
  ششما .. در استانهایی مانند همدان با وجود بزرگانی مانند آیت الله نوری همدانی و افرادی مانند حاجی بابایی و سایر نمایندگان استان همدان و در قم افرادی مانند آقای لاریجانی و علمای بزرگ تشیع در قم کار کردن سخت است و جایی که بزرگان هستند استاندار کوتوله و کج فکر نمی خواهند و بزرگان فرد بزرگ می خواهند و خواسته بزرگ دارند پس این نشانه بزرگ بودن سیاسی و فکری ایشان است که نمایندگان علما و بزرگان ایشان را به عنوان استاندار این استانها پذیرفته اند

  بنده وکیل ایشان نیستم و این موضوع را به دلیل احساس تکلیف عرض کردم
  إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا

 19. موسی یوسفی

  خیلی مصیبت بار است آقا در بالا از ادب و شیوه گفتاری صبحت می کند و در پایین از نماینده محترم شهرستان کوهدشت بعنوان آزاد کننده معتادین ،دزد وقاچاقچیان مواد مخدر نام میبرد به استاندار لرستان توهین می کند و لفظ کوتوله و کج فهم در مورد نیروی خدومی مثل مهندس بازوند به کار می برد آقای پیریای این طبعات حرف های دلسوزانه شماست که دارید کوهدشت را به لبه پرتگاه بی ادبی و لج بازی سیاسی و سم خواهی های کاذب خویش سوق میدهی…..اوف بر شما کوهدشتی نماهایی که توهین مالک شخصیتتان است و بس. این منطق شماست برادران …؟من یک سوال از آقای پیریایی دارم چرا شما میخواهید با برهم زدن جو سیاسی کوهدشت و یا راحت بگویم موش دواندن در بین دو طیف سیاسی آب را گل آلود کرده و شرایط را برای صید خود فراهم کنید؟ هر ادم عاقلی که چند صباحی با شما سپری کرده باشد میداند که این حرف های شما دوپهلو و در پشت آن فکری نهفته اس کوهدشت بهانه ای س برای هدفتان که خدا عالم است. آقای پیریای اگر شما خود را دلسوز کوهدشت می دانید ما در این شهر خراب شده سوخته ایم نیاز به یاری و دلگرمی برای ساخت شهرمان داریم نه اربده کشی و کش و قوص های سیاسی و خط و نشان کشیدن ها.بس کن برادر عزیز حداقل مرهم نیستی نمک نباش.

  • بدبخت

   سلام آقای موسی یوسفی

   شما درکامنتتون اوردید(اوف بر شما کوهدشتی نماهایی که توهین مالک شخصیتتان است و بس)منم میگم اوف بر شما کوهدشتی نماهایی که “بی منطقی بی منطقی بی منطقی ” مالک شخصیتتان است و بس
   من سوالی دارم از شما آقای یوسفی آیا نامه یا یادداشت پیریایی متشنج کردن جوسیاسی است؟؟؟؟
   آیا دلسوزی برای شهر خود گناه است؟؟؟؟
   آیا نامه یا یادداشت پیریایی به استاندار اربده کشی است!!!؟؟؟؟؟؟
   ودر پایان آیا کسی مانند آقای پیریایی که کارنامه درخشانی دارد برای نمایندگی شهر کوچک کوهدشت خود را کوچک و خراب می کند؟؟؟؟؟
   بعید می دانم

  • apolo

   ینی شما چندصباحی با آقای پیریایی بودید؟چیکار کردید اونوقت؟

 20. امید

  آقای پیریایی وارد صحنه خاصی شده که هرکسی وارد نمی شود من نمی گویم که به ایشان انتقاد ندارم اما انگیزه اش را تحسین می کنم
  مطالبش هم صحیح وسلام است در دوره سکوت مطلق اشخاص موثر حقیقتا این تذکرات نوبر است

 21. سرگردان

  پرسشهای فرهنگی بی طرف جالب بود . دوستان لطف کنند جوابهای قانع کننده بدهند . ایا شخص اقای پیریایی برای شهر ما کاری در خور توجه انجام داده اند .

  • کیوَشت

   روز از نو ، روزی از نو !

  • سوری

   آقای سرگردان اگر خودتو بخواب بزنی نمیشه بیدارت کنیم شرمنده …

 22. یوسف آزادبخت

  بنده دانشجو بروجردم ولی اینجاهم از آقای پیریایی صحبت می کنند دلیلشو شاید کارنامه موفق ایشون تو استانداری همدان باشه
  هرکی خوبی کرد رحمت براش میاد و صحبت های خوب نه ……
  من ایشونو فقط تو اینترنت دیدم ولی بهشون میاد آدم محترم و متدینی باشه
  خلاصه این باعث افتخار بنده و کوهدشته که در برجردی که همه از بدی کوهدشت صحبت می کنند بعضی های هم هستند که از خوبی کوهدشتی (پیریایی) بگن
  خداروشکر

 23. کوشکی

  صحبت های خوب و قانع کننده ی بود ولی به آقای پیریایی بگوید که در ادامه مصاحبه به سوالات کاربران ارجا توضیح دهند
  ممنون

 24. ابراهیم

  سلام
  کسی فرموده که پیریایی ادبیات عرب خوانده است، چه ربطی به فرمانداری استانداری دارد. من به شما دوست عزیز می گوییم آقای خاتمی فوق لیسانس فلسفه دارد چه ربطی به رئیس جمهوری دارد! عرض کند خدمت دوست کامنت گذار پیریایی از سال ۱۳۶۸ تا کنون ۱۳ فرمانداری را مستقیم و غیر مستقیم اداره کرده است. مگر نمی دانی تجربه زیر بنای علم است. علم حصولی است و بر اساس درک و تجربه. خوب همه می دانند ایشان مدیر موفقی بوده است. در مدیریت کلان شم مدیریت و عقل تعامل گرا و اندیشه مشورتی خردگرا لازم است. خودتان گفته اید کارهای که پیریایی انجام داده مال نمایندگان آن استان هاست. من هم می گویم احسنت. مال نمایندگان است. آیا اگر همدلی و نظر موافق استاندار به عنوان مدیر ارشد اجرائی استان نبود مگر انجام این کارها انجام می شد. کمی به خود آئیم و تنگ نظری را کنار بگذاریم به حرف های خوب پسندیده و سنجیده احترام بگذاریم. به والله قسم من از نظر جناحی با جناب پیریایی نیستم ولی شخصیت ایشان را به عنوان فردی خود ساخته قبول دارم.

  • مجتبی

   اقای پیریایی تا الان خواب بودی شهر در حال پیشرفت بوده است که اقای محمدی امده اند جلوی پیشرفت انرا بگیرند چرا تا کنون از این نامه ها نمی نوشتی و دلسوزیهای مهربانتر از مادر نمی کردی بیاید بخاطر خدا دیگر مردم را فریب ندهید و دیگر دروغ نگویید بیاید صادق باشید تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

 25. سلیمانی

  نظرات متفاوتی درباره صحبت های جناب پیریایی درج شد ، بد نیست این آمار رو با هم مرور کنیم

  در ارتباط با شخص نویسنده یادداشت:

  مخالفین :

  نویسنده یادداشت کوهدشتی نیست(۶)
  نویسنده یادداشت به راه راست هدایت شود(۴)
  اشاره به آرا کسب شده نویسنده در انتخابات ادوار گذشته و عدم محبوبیت ایشان (۵)

  ایجاد التهاب آفرینی در جو سیاسی شهرستان توسط نویسنده با درج این یادداشت( ۶)

  انتقاد از نویسنده یادداشت که با داشتن پست های مهم به فکر کوهدشت نبوده است(۱۳)

  نویسنده یادداشت نیت خیر ندارد و قصد نامه نگاری منفی دارد(۶)

  مقدمه چینی نویسنده یادداشت برای حضور خود یا افراد مورد نظرش در انتخابات و همچنین مطرح نمودن خود در رسانه ها(۸)

  @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

  موافقین:

  نویسنده از سر دلسوزی و احساس تکلیف یادداشت را رسانه ای نموده است و قصد خیر دارد (۱۲)

  موافقت با ورود نخبگان سیاسی همچون نویسنده یادداشت به مسایل شهرستان (۷)

  همسو بودن با نظر نویسنده در توجه به مطالبات سنگین توسعه کوهدشت(۳)

  همسو بودن با نظر نویسنده در ارتباط با لزوم دلایل قوی و محکم در انتصاب مجدد فرماندار (۷)

  نویسنده یادداشت با داشتن پست های مهم و کلیدی عملا امکان فعالیت برای کوهدشت را نداشته است(۳)

  نویسنده حق دارد به عنوان نخبه سیاسی در مسایل شهرستان دخالت نماید(۶)

 26. حسینعلی

  در کامنت ها یا پاسخ های بردران عزیز دیده می شود که از کارنامه درخشان آقای پیریای تعریف می کنند ولی بنده نقدی نسبت به همین کارنامه دارام آخر چرا قیاس مع الفارق می کنید انگار اینکه شما در یک بزرگراه سوار یک ژیان باشید و با یک بنز اس ال ایکس رقابت کنی لرستان بودجه اش اندازه ی یک ژیان است ولی همدان و قم …راننده ما هرچقد گاز می دهد راه باقی است. هنر نیست با یک بنز ۲۰۰ تا رفتن هنر این است که با ماشین داغون درست بری که مهندس بازوند واقعا دارند راه رو درست میرن . توهین به نماینده شهرستان و استاندار مردمی ما درست نیست.لطفا اطفالی که اینجا میان ادب رو رعایت کنند. بنده هم سوال دارم برای کوهدشت چه کرده اید در این ۳۸سال؟ هرچه گفتین جواب بنده نبود افتخارات شخصی شما برای ما در این ۳۸ساله کار و کارخانه و حل کننده معضل بیکاری شهر نیس دکتر جان

  • سوری

   آقای حسینعلی فکر کنم جواب سوالاتون هم توی مصاحبه بود هم کاربرا جواب دادن الته اگه توجه کنید!ً! … شما این سوالو باید اول از کسانی بپرسید که در کوهدشت مسئولیت داشته اند که برای کوهشت چکار کرده اند..دوم از سیاست بازان باید پرسید که چرا نخبگان خود را مانند دکتر پیریایی و دکتر رضایی با رای اندک طرد می کنند… و در آخر اینکه اینجا پیست ماشین سواری نیست مدیریت یک مغز متفکر می خواهد کسی میخواهد با تجربه حرکت های بزرگ و سخت کسی میخواهد دوران دیده با تجربیات موفق ….

 27. ایران

  درمورد افکار پیریای ارزیابی خاصی ندارم چون که ایشان هدفشان راه انداختن درگیری های سیاسی و مناسب کردن شرایط برای حضور خود در این وانفساس بی سمانی کوهدشت ماتم سرا است همان شیوه تفرقه بینداز و حکومت کن رضا خان.وگرنه کسی که صاحب نظر است ۳۰ و چند سال برای مملکت خدمت کرده یک اپسیلون خضوع سیاسی نباید داشته باشد که اعتراف کند او هم در این بی سامانی کوهدشت سهیم است؟ ایشان که تا کنون همرا را مقصر جلوه داده جز خودش چرا؟چون ایشان استاندار همدان صنعتی بوده که نمایندگانی شجاع دارد که بوجه های آن زیاد و فراهم ،استاندار همدانی که خواستگاه توریست و ایرانگردی است و بهترین جاذبه های گردشگری رو داره،استاندار قمی بوده که یکی از پایتخت های مذهبی ایران است و حوزه های مقدس علمیه و….در ان وجود دارد از نخبه های مذهبی و مراجع بهرمند است و از همه مهم تر نماینده آن رئیس مجلس است. ایا این مقایسه با لرستان که دارای رکورد اول بیکاری،بذهکاری ها،…بن بست بوده از لحاظ راهای ریلی،عدم زیرساخت های توریستی،عدم بنگاه های سرمایه گذار،بالاترین نرخ جوانانی و تحصیل کرده،…درست است؟ یادم است زمانی که اقای ده مرده امد میگفتند کوه را جابجا میکند اینقد توانمد ومدیر است اما در لرستان در جا زد حتی آقای عابدینی،رسولی،صابری…به قول یکی از این دوستان گذشته از این ها، افتخارات شما مال ویترین خانه و در اتاق شماس برای این جونان کوهدشت چه کرده ای؟معضل بیکاری و فقز جوانان کوهدشتی با نشان سازندگی شما حل می شود؟ که اکثرا از بیکاری ….دیگر حرفی ندارم. تورو خدا بازیچه هردو سمت نشوید با مردم شمل که سواری خود را کرده اید.

 28. مصطفی

  سلام یعنی میفرمایید آقای پیریایی در استان همدان بود و مسوولیت مردم آن استان را داشت، به کوهدشت میپرداخت؟ تعجب میکنم، آنوقت چه جوابی در قیامت میداد؟ آیا برای بستگان خود کاری انجام داده و کوهدشت را نادیده گرفته؟
  آیا حق است اینچنین کند؟
  نه برادران؟ مسوولیت قم برای خدمت به مردم و سرزمین قم بوده و وقت و توانش باید در خدمت آن دیار میبود،
  حالا اگر مسوولیت در کوهدشت داشته یا در استان لرستان و خدمتی نکرده شما بفرمایید

 29. مصطفی

  واقعا تعجب میکنم، کاش از مردمان استان همدان هم مردی پیدا میشد و به استاندار ما توصیه اینچنینی مینمود تا دلمان اینقدر نسوزد که فرصت های پیاپی از دست میرود

 30. رضایی منش

  خود بگفتی و خود بخندی؛ عیب خود کردی….
  جای تاسف دارد برای شما جوانان متصدی ارجا نیوز که تا این حد به خودتان توهین روا می دارید
  عزیزان من، جوانان پرشور؛ سعی کنید خودتان باشید نه بازیچه سیاسیون!!!
  از نوع قلم و نگارش کاملا مشخص است که کل این متن اعم از تیترها ، سوالات و حتی مقدمه اولیه را جناب پیریایی خودش تنظیم کرده است … ولله این کار شما جز عوام فریبی نیست… لااقل اندکی تغییرات به سبک قلم ارجا نیوز درآن ایجاد می کردید..
  خداوند از تقصیرات شما جوانان معصوم درگذرد.

  • مسعود فرج الهی/ تهران

   با سلام خدمت جناب رضایی منش

   معلوم است شما در حوزه خبر اطلاع چندانی ندارید. من تحصیل کرده همین رشته ام. خوب شما بفرمائید مگر می شود جواب سوالات را به قلم خودم بنویسم؟ مصاحبه یک گفت و گو دو طرفه است، بر اساس یک موضوع اتفاق افتاده یا در حال وقوع. پس من بنا به یادداشت جناب پیریایی چندین سوال از ایشان پرسیدم و ایشان هم جواب داد. من هم بر اساس رسالتم آن را تنظیم کردم، خلاف اخلاق حرفه ای است که به کلمات گفته شده توسط مصاحبه شونده دست زد.

  • رضا

   آقای رضایی منش حالتون خوبه؟!!!!!!!!! خداوند از تقصیرات این جوانان معصوم بگذرد، از تقصیر شما چه، میگذرد؟ آیا برای این ادعای خود دلیلی دارید؟ از طرفی قلم ارجا چطوریه که شما صاحب تشخیص قلم هستید؟ لطفا بفرمایید تا ما هم یاد بگیریم.
   شاید بهترین جواب شما همان شیوه خودتان باشد: خود گویی و خود خندی – به به چه هنرمندی…..

 31. شاکرمی

  قابل توجه اونای که میگن آقای پیریایی کجا بوده و کوهدشت نیست
  وی در مهرماه سال ۱۳۵۹ و در ابتدای پیروزی انقلاب در حالی که فقط ۱۹ سال سن داشت در کسوت دبیر در دبیرستانهای کوهدشت اولین تجربه های کاری خود را در مشاغل اداری پشت سر گذاشت.
  بعدها از سمت دبیری به مسئولیت امور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت و معاونت امور تربیتی آموزش و پرورش استان لرستان ارتقاء یافت .
  این فقط یه گوشه کوچک بود از خدمات ایشان
  حالا افتاد

 32. نادری

  جز هوچیگری و به حاشیه کشاندن من ندیدم که کسی بتواند جوابی به سولات فرهنگی بیطرف،حسینعلی و ایران بدهد البته جوابی هم ندارید چون فقط کارتان شده توهین مسخره و جواب های بچگانه.نوهیین به استاندار ملکشاهی و فرماندار.البته شنیده ها حاکی است آقای ملکشاهی در فکر پاسخ قاونی به این سایت هستند

  • كوهدشتي

   آفرین به تیم ارزشی ارجانیوز که باعث شده اند مسئولین شهر تکانی به خود بدهند. آقا یا خانم نادری کجای این مطالب بی احترامی به استاندار و ملکشاهی و فرماندار و… را نشان میدهد؟ خب راست میگن کسی که چندسال فرماندار کوهدشت بوده و هیچ کاری نکرده چرا باید دوباره فرماندار کوهدشت بشه؟ مگه این شهر بی صاحب است یا محل کارآموزی مدیران؟ ضمنا اگر در این فضاهای مجازی مردم حرفشان را نزنند کجا باید بزنند؟ ولی فکر کنم شما کینه پیریایی رو به دل دارید وگرنه نه دلتون برا کوهدشت میسوزه و نه از کلامتون دغدغه ارزشی بودن حس میشه…….

  • بدبخت

   آقای نادری من دقیقا چند روزه دارم این مطلب رو بررسی و دنبال می کنم توهین به ملکشاهی و بازوند ندیدم ولی توهین به آقای پیریایی دیدم که این خود جای تامل دارد.
   خواهشا بازار داغی نکنید تا چی باشه براتون
   ارجااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا دممتون گرم

 33. شاکرمی

  قابل توجه اونای که میگن پیریایی کیه/ آخه مرد حسابی ما باید به همچین نخبه ی افتخار کنیم

  او همچنین در کسوت استانداری قم دیدارهای مکرری با مراجع وعلمایی همچون آیت الله سیستانی ، مکارم شیرازی ، شبیری زنجانی،علوی گرگانی، مصباح یزدی، امینی، استادی، جوادی آملی، صافی گلپایگانی، هاشمی شاهرودی، حسینی بوشهری، سعیدی،علوی بروجردی، مقتدایی و همچنین طلاب وفضلای قم داشته است.

 34. كوهدشتي

  در ضمن اگه این حرف شما دروغه که باید آقای ملکشاهی به خاطر تهمت دروغی که بهش بستی شاکی خصوصی شما بشه که از عنوان او سوء استفاده کردید و اگر هم راسته باید به آقای ملکشاهی گفت که به جای این کارها برن دنبال مطالبات جدی مردم مثل سد معشوره و جاده و… نه اینکه بخواد صدای سایتی رو که حرف مردم رو زده خاموش کنه.

 35. ازادبخت

  از دوستان جوان که اینجا میان تقاضا داریم حرمت و شان شخصیت ها رو حفظ کنید شما دارید به کسانی توهین می کنید که مورد پذیرش عامه مردم هستند وتوهین به آنان برای بچه های ارجا گران تمام می شود من تلنگری به آقای سرتیب نیا میزنم که مواظب باشند پاسخ ها دارد چه کسانی و چطور را تخریب می کند. مسئول شمایید خدایی نکرده برای شما بد تمام می شود که به استاندار و ملکشاهی توهین شود و شما عکس العملی نشان ندهید.جونان خوب و غیرتی کوهدشت باور کنید اشتباه ست خود را درگیر بازی های سیاسی اشخاصی کنید که نه فرزندانشان دغدغه کار و زندگی آینده دارند نه خود دغدغه مالی خانواده و تا توانسته اند سواری کرده اند هردو طرف را می گویم …. چند لحظه فکر کنید مگر خاله بازی است محمدی را دو روز بیاورند وبعد بگویند برود یکی دیگه بیاید .شخص دوم ادم عاقلی اگر باشدکه چنین است می فهمد این پست در این شهر امنیت شغلی ندارد و انرژی صرف نمی کند می گوید بالاخره من همین روز ها عوض می شوم چرا تلاش کنم به من چه همان حکایت حمزه پور و فرماندری.،همان حکایت شهرداری کوهدشت و شهردارهایش…بنابراین نظر بنده به عنوان کسی که چهار پیراهن از شما بیشتر پاره کرده اول ادب را رعایت کنید با همه هستم دوم ببیاید نقد منصفانه کنید و راهکار مدیریتی بدهید نقاط ضعف شهرستان رو بگوید و بین نیرو ها و مدیران هماهنگی برقرار کنیم که پلی به سوی پیشرفت ایجاد کنیم.سریال بربره یادتان است مردم میخواستن اعتراض کنند شیشه های مغازه ها و خانه های خود را می شکستند حکایت ما هم شده ان سریال چرا به زیرساخت ها فرهنگی و مدیریتی خود توهین میکنیم که بگویند سیاسی هستند. فرهنگمان را درست کنیم من طرفدار آقای پیریایی نیستم کار ایشان را هم در این برحه زمانی درست نمیدانم ان هم در فضای مجازی این کار را کردند که درست نبود حتی دوستان نزدیک ایشان هم بهشان تذکر دادند حرفی دارید رسمی بگوید نه با حب و بغض و در فضای مجازی.بیایید یک بار هم شده همه دست در دست هم دهیم به مهر کوهدشت خود را کنیم آباد….

  • سوری

   آقای آزادبخت جز توهین به پیریایی و بچه های ارجا چیزی ندیدم…در ضمن اگه قراره مدیری با نقد و داشتن مخالفان دست از کارش بکشه و دلسرد باشه که دیگه هیچ مدیری نباید کار کنه! شما از کجا می دونید برای این بچه ها گرن تموم میشه…باید به قول رئیس جمهور محترم فضایی امنیتی رو بداریم بزاریم مردم مطالبه گر باشن و سوال بپرسن …البته مطالبه گری مردم بعض ها رو می ترسونه … ولی بنده خواهش میکنم همه نخبگان این شهر نترسند و با احترام هر کس به اندازه خودش مطالبه گر باشه اما برای مردم و تنها برای رضای خدا…

 36. قاسمی

  شهرما را جناحیون قباله کردند انگار! نگاه می کنید؟ بیشتر مذاکراتشان من وتو ، وچه وراست است! این مصاحبه آقای پیریایی برای حرکت برای بهتر شدن اوضاع احوال کوهدشت است اما ظاهرا بعضی بد جوری خوف کردن ! منافع جناح اصلاح طلب به خطر افتاده !حرف های اجق ورق میزنند !کارشان به کجا رسیده که از شکایت دم می زنند ! بابا پیریایی وملکشاهی که خلاف هم نیستند مقاله سد معشوره پیریایی را مگه نخواندید آنهمه به نماینده احترام گذاشته!

 37. شاکرمی

  قابل توجه اونی که میگن آقای پیریایی با جریان انحرافی کار می کنه

  پیریایی در اولین سخنرانی رسمی خود با جمله ی تعیین کننده ی «من سرباز ولایت هستم» بی توجهی به قضاوت های نادرست و تلاش دو چندان جهت پیشبرد اهداف نظام را ترجیح داد به پاسخ دهی به جریانانت خاص.

 38. کمالی

  آقای مدیر ارجا گفتگو یی طولانی وطوفانیه چه خیرتانه ! کوهدشت را با مدینه فاضله اشتباه کرده اید! اگه بنا بود با یه یادداشت ویه مصاحبه با یه همشهری دوردست تحول بشه که بفرمایید مصاحبه تان را ادامه بدید اما نشان به این نشانی ، این کار به این آسانی ها هم نیست
  البته ضمنا بگویم که این کار جدید ارجا نشان میده خوب راه افتادید وهوچی گری اندک مخالفان شمارو سست نکنه

 39. 512

  تورو خدا بزارید کارشون بکنن
  سایت ارجا به نظر من کاملا بی طرفه اینو من دیدم ولی درسیاست کلی گوش به دهان رهبر هستند من اینو از تک تک بچه های ارجانیوز دیدم

 40. آزادبخت - سه آسیابه

  آقایان مدیر ارجا نیوز ببخشید البته؛ ظاهرا شما اخیرا مدرک تحصیلی هم صادر می کنید!!! نکند خدای ناکرده از هول حلیم افتادید توی دیگ؟!!!
  لطفا بفرمایید جناب آقای پیریایی دکترای کدام رشته از کدام دانشگاه را دارند که اینگونه تیتر کرده اید دکتر فلان و دکتر بهمان!!! من جویا شدم از دوستان نزدیک ایشان گفتند ظاهرا اخیرا شایعه ای شده که آقای پیریایی در آزمون دکتری قبول شده اند و هنوز ثبت نام هم نکرده اند و حتی صحت این خبر را دوستان نزدیک خود ایشان با صراحت تائید نکردند!!! آیا این بارسالت رسانه ای شما منافات ندارد؟ لطف کنید از خود آقای پیریایی بپرسید مدرک دکترایشان چیست؟
  فریب مردم تا کی؟؟؟

  • احمد صفری راد

   لازم به ذکر است که جناب آقای پیریایی در سوابقش معاونت معاون رئیس جمهور ،استاندار همدان و استاندار قم را دارد واینک هم دانشجوی دکترای دانشگاه تهران در رشته ادبیات فارسی است.

  • نادری

   احسنت جناب ارادبخت

   • یوسف آزادبخت

    چی رو احسنت آقای نادری مگه آقای صفری جوابتان را نداده چرا میگی احسنت!!!!!!!!!!!!
    جالبه

 41. قبادی

  آیا آقای محمدی سرپرست فرمانداری سفارش آقای پیریایی را گوش می کند ودر انتخاب
  فرماندار ویژه جدید کمک می کند؟ اگر متوجه شده باشد که این کار چه نام نیکی برایش
  درست می کند حتما این کار را مینماید

 42. ادینه وند

  طرح پیریایی برای انتخاب فرماندار کاملا درسته ،
  تنها فرمانداری در نجات کوهدشت موفق خواهد شد که تجربه های بزرگ داشته باشه

 43. عسگری

  ارجا نیوز الان پیشتاز است واقعا سایت سازندگی کوهدشته . دست گذاشته رو واقعیت نیاز شهر

 44. شاکرمی

  دوستان بازم بگم بگم

  اگه بخوام بگم باید یک روز کامل از ویژگی های ایشان بگم

  پس نمیگم تا ……

  راستی کسی می خوادگوشه ی از اقدامات افتخارات زندگی و…..از آقای پیریایی بدون بره این لینک رو نگاه کنه

  http://arjanews.ir/%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C/

  • کیوشت

   بگم بگم سیره شما و بزرگانتونه بگید وبزرگانتون خیلی چیزا گفتند
   تو هم بگو بابا ٰفدای سری بزرگاتون بگو

   • کیوَشت

    درود بر بزرگانمون که بخاطر همون «بگم بگم»هاشون در قلب ما جا دارند .

 45. ن.آزادبخت

  با دریغ و تاسف فراوان با چشم بستن بر روی واقعیت ها نمی توان و نباید توقع داشت واقعیت ها رخت بربندند و از پیش روی ما برداشته شوند. از سویی هرکس با هر انگیزه ای دردها و کاستی های ما را اندیشمندانه و آیینه وار و از روی درنگ و دقت هرچند با محدودیت ها و نارسایی هایی بازگوید بایستی آن را با دیده ی توجه و از سر خردمندی پذیرفت همچنین همانگونه که می دانیم توسعه پدیده ای چند بعدی، پیچیده و توسعه ی پایدار با توجه به محدودیت ها و ظرفیت های فرامادی و مادی یک سرزمین تحقق و پایداری می یابد. در اینکه جایگاه، کارکردها و اثرگذاری نیروی انسانی به ویژه کارشناسان اندیشه ورز، دلسوز و باورمند، برترین و حساس ترین نقش را در پی ریزی، تحقق و پایایی این گونه از توسعه دارند، تردید نمی توان داشت. آنچه مصاحبه شونده ی گرامی که خود سال ها در مسند مسولیت های کلان اجرایی بوده است بدان پرداخته و از سر احساس مسولیت و دین نسبت به زادگاه و خاستگاه خود ارائه نموده اند، بخشی از واقعیتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت اما جناب آقای پیریایی نیک می دانند توسعه و دست یابی به آن مطالبه ای و خواستی عمومی است که با مشارکت جمعی و همراهی مسولانه ی آحاد مردم به ویژه حاکمیت امکان تحقق می یابد. به نظر می رسد نقطه ی عزیمت در این میان به آگاهی مسولانه و شجاعانه ی عموم مردم به ویژه نخبگان از یک سو و نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر و روستا و مجلس شورای اسلامی، نمایندگان قوای دیگر به ویژه قوه ی قضاییه و صد البته قوه ی مجریه بر می گردد و در آن صورت می توان توقع و انتظار داشت کوهدشت و استان لرستان به تراز الگوی پیشرفت متوازن و عادلانه ای که از نظام مقدس جمهوری اسلامی انتظار می رود، دست یابد. خود بهتر می دانید ظرفیت های انسانی کوهدشت لرستان به دور از هر تعصب و طرفداری کور و احساسی چه پیش از انقلاب اسلامی، چه در مقطع و دهه ی اول انقلاب اسلامی و اکنون به مراتب فراتر از وضعیت تلخ و ناپذیرفتنی عقب نگه داشتگی این شهرستان در وضع موجود است و البته باید همه این مام وطن را از سودای دل و از سر احساس مسولیت با نگرش بر محدودیت ها و ظرفیت هایش و با طراحی الگویی خردبنیان و عالمانه برای توسعه ی متوازن آن به مسولان و تصمیم گیرندگان نظام به ویژه در مقطع فعلی (تصویب برنامه ی ششم توسعه ی کشور ) معرفی وحقوق آن را بیش از پیش مطالبه و دفاع نماییم.

 46. کیوشت

  آقای پیریایی کاش درمورد پشتکهای سیاسیش هم مطالبی را می فرمودند
  ۱- دهه ۷۰ چپ اصلاح طلب
  ۲- دهه ۸۰ گروه انحرافی
  ۳- دهه ۹۰ سنگ اصولگرایی بر سینه وسر زدن
  وا مصیبت از این همه رنگو وارنگ تا کجا با این همه رنگ !!؟؟

  • کیوَشت

   آقای نسبتا محترم !
   لطفا با اسم خودت کامنت بذار .

 47. محمد از قم

  با سلام به همه لرستانیهای عزیز
  واقعا جای تقدیر داره که شخصیتی چون دکتر پیریایی اهل کوهدشت لرستان و از شماست انصافا ایشان بعنوان یکی از نیروهای مدیر وارزشی وکارامد کشور اسلامیمان است خوشحال شدم اینگونه اثر گزار درمعادلات سیاسی کوهدشت لرستان قلم میزند و موافقین و مخالفین جدی دارد .
  قدر کارهای پیریایی را از اهالی قم سراغ بگیرید .هرچه باشد یک لرستانی ولایی ست و ما به شما تبریک میگوییم .خدا ایشان را توفیق روز افزون عنایت بفرماید

 48. محسن مقیم قم

  با سلام و تشکر از سایت ارجانیوز که همه نقدهای محترمانه که بر ضد خودشان هم هست تایید میکنن و این نشان از رشد فکری دست اندرکاران این سایت هستش چرا که ما نیازمند این هستیم نظرات مخالف را خوب بشنویم و بدون تعصب به آنها فکر کنیم البته متاسفانه همانهای که شعار زنده باد مخالف من، می دهند به این عمل نمی کنند بنده بارها کامنت برای سایتهای خبری این دوستان چه در سایتهای داخل کوهدشت چه خارج از کوهدشت گذاشته ام اما متاسفانه تایید نکردند تنها به صرف مخالف بودن نظر ما….

  • فرهنگ شهادت

   هوالشهید
   ضمن خدا قوت وعاقبت بخیری برای کلیه دوستانی که دغدغه آبادانی ورشد وتوسعه شهر شهیدپرور و ولایتمدار کوهدشت سرافراز را دارند ،کوهدشتی که در برهه بحرانی جنگ ودفاع حرف اول را می زد وسینه جوانان غیرتمند این دیار بود که سپر آماج حملات دشمنان بود.
   به تایید کامنت (محسن مقیم قم) من هم به نوبه خود از سعه صدر تیم ارجا ودرج انتقادات به مطالب درج شده کمال تقدیر وتشکر را دارم ورشد فکری وسیاسی این تیم را تبریک می گوئیم واما تاکنون چند ین نقد سازنده را برای سایتهای داخلی کوهدشت گذاشته ام که متاسفانه درج نشده اند.

 49. ساسان

  با سلام
  از سر معرفت و شناخت سه نکته را عرض می کنم:
  ۱) گفته می شود پیریایی قبلا چپ و الان راست شده است! شاید بهتر باشد این جمله را این گونه بیان کرد ایشان همواره در ” خط امام و رهبری” بوده است. در اوایل انقلاب خط امام بیشتر در جناح چپ تبلور داشت و و پس از آن “خط رهبری” به زعم عده ای در میان اصولگرایان بیشتر معنی می شد. لذا در واقع آقای پیریایی خط مستقیم “امام و رهبری” را پیگیری نموده اند ولی آنها که سیاسی و جناحی بوده اند از اول انقلاب تا کنون نسبتشان با نظام گاهی چنان تغییر کرده است که حتی نمی توان دیگر آنها را انقلابی خواند!
  ۲) گفته می شود که چرا ایشان در زادگاه خود منشا اثر نبوده است. اول آنکه چگونه می توان توقع داشت مدیر اجرایی استان دیگری بودجه و وقت خود را صرف استان دیگری نماید؟ این کار هم غیر شرعی و هم غیر عقلایی است. در ثانی اکنون که ایشان مسئولیت اجرایی ندارند نیز نقد ایشان تحمل نمی شود در آن شرایط چگونه تحمل می شد؟ البته آقای پیریایی خود را در معرض رای همشهری های خود نیز قرار داده اند و با آن که رای ایشان را جلب نکرده ولی مسئولانه پیگیر مسایل کوهدشت است .
  ۳) آنها که روابط سیاسی را می شناسند می دانند فعالیت در قم و همدان به دلیل چهره های سیاسی معروف ایشان بسیار دشوار است . ولی چگونه است که مردم این استان ها به استقبال پیریایی می روند ولی در استان زادگاهش این گونه نیست؟
  وقتی پیریایی برای استانداری لرستان مطرح شد چند تن از نمایندگان استان با مخالفت با او برخاستند و شگفتا در حالی که فرصت خدمت در زادگاه از او دریغ شده است اکنون سوال می شود که چرا برای کوهدشت گامی برداشته نشده است؟!
  ۴) پیریایی اگر برای کوهدشت و لرستان هم به فرض خدمتی نکرده باشد در سطح ملی چهره ای شناخته شده است. براستی چگونه است که در سطح کشور و حتی در همین شهر بروجرد از مفاخرشان همیشه به نیکی یاد می کنند اما در بقیه لرستان آنچنان با بغض با چهره های برجسته برخورد می شود که آنها را برای همیشه از زادبومشان دور نمایند. افسوس که همیشه تقصیر کوتاهی هایی که دولت ها و نمایندگان وقت از ما دریغ داشته اند از چشم مفاخر و چهره هایی می بینیم که بی هیچ محبتی از زادگاهشان در گوشه ای دیگری از این کشور به مدد لیاقت و استعداد ذاتی منشاء اثر شده اند.

 50. م ف / تهران/د م

  پاسخ برای اذهان برخی

  خدمت این عالی جنابنان عرض کنم؛ جناب پیریایی شخصیتی منحصر بفرد دارد. خود ساخته است. از پله کسی بالا نرفته است. قائم به ذات خود بوده و هست. نیروی اصیل انقلاب است. در ماهیت و وجود متصل به ولایت بوده و هست. مانند برخی ها نیست که در ماهیت به ولایت متصل بوده و در وجود منصل باشد. بر این اساس خطش خط امام و رهبری است. چون اخلاق مدار بوده تمام طیف ها از نیروی قوی فکری و مدیریت اجرائیش استفاده کرده اند. ماها خود کاهل بوده ایم تقصیر پیریایی چیست؟ مدام به ایشان انگ می زنیم که شما سیاه بوده اید و سفید؛ که چه؟ من از شما سؤال می کنم؟ به دنبال چه هستید؟ می خواهید بفهید رابطه ایشان با فلان شخص و فلان کس چه بوده؟ پاسخش روشن است. در جلسه ای یکی از نمایندگان لرستان برای کارگروه توسعه استان به معاون اول برآشفته شد و خطاب به ایشان گفت: شما برای لرستان چه کرده اید؟ اگر چند تا نیروی لرستانی منتسب به شما هست به خاطر کارآمدی، صداقت و پاکی آن هاست. بله! برای تنویر ذهن شما پرسشگران می گوییم؛ جناب پیریایی این صفات را دارد که آن اشخاص از ایشان استفاده کرده اند. باید با ایشان حشر و نشر داشت. حرکات و سکناتش همه درس است. حرف بیهوده نمی زند. متعهد و معتقد است. دیدگاهش اصولگرائی ست. برپایه اصول معتقد به اصلاح است؛ نه این که بدون داشتن اصول اصلاح را غرب زدگی می داند. روحانیت و ولایت را خمیه سعادت بشر می داند. باید پای صحبتش نشست. آن گاه خواهی فهمید برچسب زدن به پیریائی کاری عبس و بیهوده است.

  • شکیبا

   جناب پیریایی شمااز کوهدشت چی میدونید شمااون سال ۱۰۰۰ رای آوردید برای همون ۱۰۰۰ نفر سخنرانی کنید همونا فقط. …

   • راس وش

    متاسفم اری سواد و فهمت

    • رسول

     اقای شکیبا باور کن الان اون هزارتارو هم نداره آخه چیکار کرده واسه این شهر پیریایی؟شاید واسه شامی یا نهاری دعوت بشه بیاد میادو ومیره خدا خیرش بده همینم زحمت میکشه تهران دوره خب

 51. کوهدشتی

  رسول جان چرا با ایشان مخالفی عزیزم !آقای پیریایی نظرات خودشو رو گفته شما هم حرف منطقی خودتو بگو۰ نمیشه ؟!

 52. م.م

  دقیقا حرف آقای شکیبا رو قبول دارم پیریایی واسه این شهر کاری نکرده مردم به دولت روحانی رای دادند چون از سیاست شما و دوستانتون خسته شدن باز بوی کباب حس کردی آقای پیریایی ولی دارند…داغ میکنند. دست از سرما بردارید به حال و حولتون تو تهران برسید

 53. کوهدشتی

  آقای م م یه یادداشت ویه مصاحبه این همه واهمه نداره!

 54. امین

  با سلام آقای دکتر پیریایی درمورد نقدی که به آقای محمدی وارد کردید چندین ایراد بر ان وارد است ۱- از نظر قانونی وظیفه انتصابات با استاندار محترم است نه حضرت عالی ۲-مگر زمانی که استاندار همدان بودی نظر منتقدین را گوش می کردید۳- حضرت عالی در دورانی که اصلاحات قدرت را در دست داشت برای آقای محمدی دولا میشدید رفاقت با این عزیز را برای خود افتخار می شمردید۴- ای کاش درمورد عملکرد خودتان در دوره فلاکت بار احمدی نژاد توضیحاتی را بدهید ۵- بدون تردید هر انسان آزاده ای باید نقد را از خود شروع کند و بعد به جامعه تعمیم دهد ۶- چرا در دوره احمدی نژاد این نقد ها را به فرماندار کوهدشت وارد نمی دانستی ۷- شما کوهدشتی نیستید وهمواره بر نهاوندی بودن خودت در زبان و عمل تاکید کرده اید بزرگواری کنید در مورد کوهدشت اظهار نظر نفرمایید

 55. کوهدشتی

  من هم بعنوان یک کوهدشتی میخواستم به آقای پیریایی تذکر بدم که:
  – آقای دارای نشان سازندگی شما بارها ثابت کردید کوهدشتی نیستید وگرنه کارنامه شما مشخص است کدام کار درست و حسابی برای کوهدشت انجام داده ید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  – وقتی بعد از ۸ سال دوران بدبختی آقای احمدی نژاد مردم به سیستم شما و دوستان شما نه گفتن باید بدانید که حرف شما دیگر خریدار ندارد یا مگر اینکه شما سر خود را زیر برف کرده اید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  – دست خط شما و حرف های شما توهین به دولت جناب دکتر روحانی و آقای مهندس بازوند استاندار لرستان است مگر این استاندار محترم درایت و هوش ندارند مگر این استان سیستم مدیریتی ندارد مگر این استان صاحب ندارد که شما تعیین تکلیف میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  – آقای پیریای نگذارید خیلی مسائل در اینجا بازگو شود شما خود بهتر می دانید که این چاله ای که شما حفر کردید خود نیز در آن فرو خواهید رفت مردم کوهدشت شما را از ذهن خود زمانی پاک کرده اند که فوج فوج جونان این شهر خدمت شما می رسیدند و حضرت العالی می فر مودید کوهدشتی نیستید آن افراد هنوز زنده اند …
  – دست از این ……. بازی بردارید به شما و دوستان منحرف شما ربطی ندارد کوهدشت صاحب دارد از همه مهمتر شما دولت و استاندار را زیر سوال بردید آقا
  – میخواهید کاندیدا شوید دیگر موج درست کردن نمیخواهد مثل مرد با مدرک ادبیات عرب بیایید جلو تا شاید ۴رای بگیرید و بروید

  • سوری مقیم بروجرد

   آقای کوهدشتی من کاری به انگیزه پیریایی ندارم و سریع قضاوت نمیکنم… ولی اولا حرفشان را درست میدانم ما به یک فرماندار با سابقه کارهای بزرگ نیاز داریم چرا ناراحت میشوید این حرفیست که عقلا تایید می کنند. دوما شما این سوالو که برای کوهدشت چکار کردید رو از مسولیین قبلی بایدبپرسید سوما حالا که دولت محترم راست گویان آقای روحانی نرخ بیکاری رو تک رقمی کرده !! و از رکود هم خارج شده !! و تحریم ها بی اثر شده!! چرا از احمدی نژاد می ترسی… متاسفم برا اینکه امثال شماها حاضر نیستد دست از تعصب جناحی بردارید…همین جناح ها وجناح بازی ها کوهدشت رو اینچنین کرده…

 56. فرهاد

  باسلام و دعای خیر
  دوستان عزیز شهرستان کوهدشت اکنون تبدیل به یک تیکه گوشت در دست سیاسیونی شده که هر وقت احساس گشنگی سیاسی می کنند این شهرستان و مطالبات آن را به دندان گرفته و برای به دست آوردن آن چنگ و دندان نشان می دهند اگه ان را هم از دست بدهند که اشک تمساح ریخته که من دلم می سوزد و چرا این شهر اینطوره؟چرا این آقایان متوجه نیستند اوضاه تغییر کرده مردم سطح فرهنگ سیاسیشون بالا رفته و می دانند که این آقایان که بودند و الان این اشکشان اشک تمساح است خیلی از دوستان پرسیدنه اند آقای پیریای برای این شهر چه کرده؟من مخالف سوال آنها هستم چرا؟چون این اقا یا امثال ایشان مگر منفعتی برایشان داشته که برای این شهر کاری انجام بدهند؟بیایید کمی به عقب تر برگردیم کسانی که اویل انقالاب یادشان باشد می دانند که چه جونانی از این شهرستان پر پر شدند که نهال انقلاب از پا نیافتد خدایی هم دولت و انقلاب بارها گفته اند کوهدشت دین خود را ادا کرده است اما مسئولین ما دچار جوزدگی سیاسی شدند و جز ارضای تمیلات سیاسیشون و تغغیر چندتا مدیر چندتا معلم و فرماندار و غییر چیکار کردند؟کدوم کارخونه رو اوردند کدوم کار هیچ جونان ما یا قاچاقچی میشن کرج یا دزد خونه هامون بعد دوستان حرف از مطالبات میزنن خنده دار نیست؟

 57. کوهدشت

  من کوهدشتم
  همه دوستان رفتید پشت کامپیوترها و لپ تاپاتون دارید تعصب کشی منو میکنید
  من بدبخت کی دلسوزی داشتم؟
  من کوهدشت بی کس و کارم .از همون روز اول بی کس و کار و بی دلسوز بودم مثل بچه ایی که سایه پدر و مادر و خانواده بالای سرش نباشه
  هر وقت هرکسی رسید به پستی فقط بفکر خودش بود و درصدی به فکر من بدبخت(کوهدشت)نبود و به فکر دزدی بازی هاو فامیلها و طایفه خودشبود
  چرا همه مسولان مثل کبک سرتونوکردید زیر برف اگه بخوام از مشاهیر و نخبگان و بزرگان کوهدشت اسم ببرم که تموم نمیشن
  ولی هرکی بفکر خویشه کوسه بفکر ریشه
  لطف کنید فقط شعار ندید من از وقتی خودم رو شناختم تا الان دلسوزی نداشتم و مطمعنم که ندارم
  من (کوهدشت)یک کوچه تنگ و تاریک و بن بستم ولی دوستان من (نهاوند وملایر و…)خیابان ۳۰متری دو نبش هستن
  من دلسوز میخواهم. . . . . . . . . . . . .
  باتشکر

 58. عسگری

  خشه بوری قویتم ده !

 59. فرهاد

  باج سبیل آقای پیریایی مشخص شد بلاخره جواب خط نشان اقای پیریای برای بازوند شد فرمانداری آقای میرزایی در الیگودرز مبارک باشه آقای پیریایی باج سبیلت.الان دیگه مطالبات شما برطرف شد؟خوبه آقای پیریایی؟اروم شدی؟

 60. چند منظوره

  سلام آقای پیریایی و دوستان . از خدمات آقای احمدی نژاد و رحیمی بخصوص به کوهدشت حرفی نمی زنید . سلامم رابه ایشان برسانید ، خودشون منظورمو می فهمن . به آقای محمد زاده بگویید آقای رحیمی رو پیدا کنن و سلا م منو بهشون ابلاغ کنن خودشون منظورمو می فهمن . البه جدیدترین موقعیتتونو بهشون اعلام کنین ، این یکی بی منظور . از همتون متشکرم منظورمو که می فهمین ؟

 61. انصاف

  آقای پیریایی راستی شما ۴سال همسنگر دکتر ؟احمدی نژاد بودید چند بار به ایشون درمورد این همه فلاکت وبدبختی جوانان شهرت تذکر دادی یا درمورد وضعیت نابسامان کشورت با کدوم مجله روزنامه یا وسایت وغیره اعتراض کردی واقعا کشور دراین ۸سال مدینه فاضله بود ؟ماکه چیزی نه از شما نه از همفکرانتان نشنیدیم وندیدیم برو دوکلمه از ملت بپرس چرا به محض درحاشیه قرارگرفتن مشغول کوبیدن مسولان موفق می شوید چرا الان شما این ثبات نسبی ایجاد شده توسط دولت تدبیر وامید ومسولان عزیز رانمی بینید راستی فقط شما قهرمانید بنظرم کارنامه قابل دفاعی ندارید درقضیه قم چرا بعنوان نفر اول غایله لاریجانی مورد مواخه قرار نگرفتید؟بهرحال وجدان براین روزاست دیگه مراجعه کن جانم

  • نورعلی

   بخدا حرف ماهم همینه چرا در این مدت که کرسی اجرایی داشتند صدای واسه کوهدشت به مقامات نرسوندن ؟الان مطالباتش یه شب واسه ایشون سنگین شد؟تا کی ریا کاری اخه؟

 62. hadadi

  نباید دنبال گذشته باشیم باید دنبال راه حلی مناسب بادیدی بازبه دورازجناح بازی برای نجات حال شهرمریضمان باشیم

 63. فاطمه

  جناب پیریایی از شخصیت شما بعیده که انقدر واضح بر عقاید سیاسی و تا حدی متعصبانه خود پافشاری کنید. شما که ادعا دارید مسئولین و ادارات کوهدشت را رصد می کنید نمیدونم چطوره که فقط افق دیدتون به فرمانداری محدود شده. واقعأ جای سواله. الله اعلم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  هرچند این سوال هم مطرحه که شما تا حالا کجا بودی که الان یهو پیدات شده و فقط در فرمانداری سرک میکشی و این همه گندی که در سایر ادارات زده میشه به چشم شما نمیاد. شما میتونی وجدان خودت رو تسکین بدی که با چند بار اظهار نظر کردن در رابطه با آقای محمدی دینت رو به کوهدشت ادا کردی. اینطور که معلومه تا چند وقت دیگه به صدا و سیما شرفیاب میشید. انشاءالله بعد از بازنشستگی بعدیتون از صدا و سیما شما رو با اظهار نظرات رادیکالیتون باز رویت خواهیم کرد. شما برید و به کارهای کلانتون برسید و ما رو با مشکلاتمون راحت بزارید تا دوره ی بعدی بازنشستگیتون خداحافظ

  • كوهدشتي بي طرف

   آقای پیریایی دنبال باج سیبلش از بازوند بود که با خط در نت گرفت فعلا مطالبه ای نداره تا ببینیم خدا چی میخواد چون هم سرش شلوغ شده هم اینکه هوا تهران سرده مطالبات کوهدشت خوابه .من موندم چرا بعضی ها پرسیدند ایشون واسه کوهدشت چیکار کرده اخه کسی که نهاوندی هستند چرا باید واسه کوهدشت کاری بکنه؟شاید نهاری شامی دعوت بشن بیان…اونم با هزار منت. هچنین سوگلی ایشون با درد و اه و فغان زیاد ایشون بلاخره فرماندار الیگودرز شد.البته ایشون نهاوندی هستند خیلی هم تا حالا نگفتند که رگ و ریشه شون کجایی ؟نیازم ندارند چون ایشون اقای مشایی و رو دارند براشون نشان سازندگی بسازن.درضمن ایشون هنوز تو پرونده درگیری رئیس مجلس و بی حرمتی بی ایشون درگیرن ایشون ….دوستان سینه چاک آقای مهندس پیریایی(ادبیات عرب) افتخارت کاذب ایشون شخصیه و واسه جونای ما نون آب نمیشه اینقد پاچه خواری نکنید جواب مردم به ایشون باز همون ۱۲۰۰رای شایدم کمتر…وسلام

 64. مهناز

  دوستان به مسئله ی خوبی اشاره کردند. آقای پیریایی شما چطوره که گندهایی که در بیمارستان و شهرداری و شورای شهر و . . . زده شد رو ندیدید و فقط به فرمانداری و فرماندار جدید که با اینکه کوهدشتی نبود ولی چه اصلاح طلب و چه اصول گرا خاطره ی بدی از دوره ی فرمانداری قبلیشون ندارن گیر دادی. براتون بده اینطور رفتارایی آقای پیریایی. شما بفرمائید پست جدید تا چاییتون سرد نشده.سلام ما رو هم به دوستان عزیزتون در دولت قبل که خودتون هم از جاشون خبر دارید برسونید

 65. 001

  با سلام و عرض ادب
  درمورد کامنت های ارسال چون بنده در قسمت”نامه جناب پیریایی به استاندار” پاسخگوی سوالات دوستان بودم ذکر چند نکته در این پست خالی از لطف نیست :
  ۱٫ ابراز و بیان نقدها، انتقادات و پیشنهاداتی منطقی نسبت به جناب پیریایی، کاملاً بالحق است، بنده خودم از جناب پیریایی سوالاتی داشتم و پرسیدم .. . .
  ۲٫ همه سوالات کاربران محترم رو خوندم ولی سوالات همان سوالاتی است که در قسمت قبلی پرسیده شده و پاسخ داده شده، حال اگر جوابها برای کسی قابل قبول نیست کاری نمیشود کرد، باید قاضی قضاوت کند.
  ۳٫ بی شک در این بین کسایی هستند که با نام های کاربری متفاوت سعی در متشنج کردن فضا را دارند، بهرحال حفظ حرمت ها، احترام ها و رعایت ادب بیش از هر زمان دیگری هم اکنون مهم و قابل توجه است.
  ۴٫ نکات بچگانه زیادی را در کامنت ها دیدم مثلاً چرا آقای پیریایی به دیگر ادارات تذکر نمی دهد به فرمانداری تذکر می دهد و… خب اینجا این سوال کننده است که بچگانه فکر می کند و متوجه اهمیت تذکر و اهمیت فرمانداری در شهر نیست، حال به این سوال باید چه جوابی داد؟تازه سوال را طوری مطرح می کند که چه پرسیده، آب و تابی به آن میدهد که نگو . . . فرد دیگری کامنت گذاشته “سلامم را برسان، خودش می فهمد منظورم چیست” اینم هم .. . (هیچی بیخیال) و …. از این بچه بازی ها زیاده . . .(برگردید به نکته شماره ۳)
  ۵٫ برای یک بار هم که شده کمی سعی کند زود قضاوت نکنید، جناحی فکر نکنید، تعصبی و از روی تعصب صحبت نکنید . . . کمی دیدتان را عادت دهید به اینکه مثبت اندیش شوید….

  • فرهنگی بی طرف

   شما آقای پیریایی هستی جوابگو بودی؟

   • 001

    🙂

    • فرهنگی بی طرف

     کاسه داغ تر از اش نباش ترک بر میداری.. نکنه خود اقای پیریایی هستی داری از خودت دفاع میکنی البته حف داری کسی رو نداری

    • 001

     آقا بیخیال، اونقدر نادان هستید که نمیگید پیریایی فرصت می کنه بیاد با شما بحث کنه؟ امان از بدبینی
     راستی اسمتان را اشتباه نوشته اید، میبایست مینوشتید “طرف بی فرهنگی” چونکه من از کامنت های شما نه منطق دیدم نه ادب . . .
     “بیخیال آقا”، این بحثا چیه؟ البته اگه از روی این “بیخیال آقا” فکر نمی کنید کم آوردم، دیگه بسه، بهتره بیخیال بحث کردن با من بشید، یاعلی

 66. www.karimimohammad888@gmail.com

  سلام دوستان عزیز
  شماها چرا اینقد همدیگرو می کوبید!!!!
  اول اینکه هرکی علم ودین داشته باشه قابل احترامه
  اما گیرم که آقای پیریایی اومده رو صحنه فک می کنید چه گلی به سرما مردم و کوهدشت میزنه؟ کی زده که ایشون دومی باشن…. ضمنا دوستان ارجا من اکثریت شما رو می شناسم خدارو شکر ولایی و غلام اهل بیت هستید ولی چون آقای پیریایی با شما در ارتباطه دست پاچه شدید وای چه شخصیته مهمی اگه بیاد رو کار دست مارو هم می گیره!!!! برو بچ ارجا اگه نیتتون این باشه (غفلت) کردید بد نیست یه کوچلو ریشه یابی کنید چی شده آقای پیریایی رو به کوهدشت کرده……..
  ازمن به شما نصیحت دوستانی که کامنت میزارید بیایید مثل کبک سرمونو زیر برف بکنیم لااقل کمتر می سوزیم

 67. مسعود فرج الهی/ تهران

  با سلام اقای فرماندار چه مو قعیتی برای شما رخ دت داده با گذشت سالیانی دور به یاد دیارتان افتاده ای در زمان ریاست شما بر مسند قدرت ایا کاری برای شهرتان انجام داد های که حالا یادتن دیار هندوستان کرده

  • حقیقت

   جناب پیریایی از علت جدا شدنش از جناح چپ کوهدشت بگوید،البته ولایت و رهبری را هزینه علت تراشی خودش نکند که هیچ عاقلی باور نمی کند،از روابطش با رحیمی معاون اول بگوید،سوابق درخشان و انگیزه صادقانه اش روشن می شود.

 68. چ ا

  گذشته دوستان در طول ا نقلاب وقرار گرفتن شان در طیف های مختلف سیاسی آنها را مارک دار کرده وبرای اقشار مختلف مردم شناخته شده ،وماحصل عملکردآنها وضعیت فعلی اقتصادی ،اجتماعی ،فرهنگی شهرستان کوهدشت میباشد که بنا بر گفته خود دوستان بابسیاری از شهرستانهای استان وکشور فاصله معنی داری دارد،خلق این وضعیت بحرانی موجود از طرفی خود مردمند که به دلیل نداشتن آینده نگری و قانع شدن به منافع کوتاه مدت و با انتخاب نمایندگان بسیار ضعیف وفاقد تواناییهای لازم بر دامنه این بحرانها می افزایند،واز طرف دیگر جناهای سیاسیند که مردم را بدنبال خود میکشند در اکثر موارد به دنبال منافع خود بوده اند،وبررسی زندگی مادی ومعنوی آنها از اول انقلاب تا به حال نشاندهنده این موضوع میباشد که رسیدن به ثروت وقدرت نهابت امال وآرزوی آنها بوده است و به نام مردم وبرای مردم بزرگترین خیانت را در حق مردم روا داشته اند،نمونه بارز آن نرخ بالای بیکاری شهرستان کوهدشت در کشور باوجود استعدادها وظرفیت های انسانی ومادی این دیار غم گرفته است ،اگر در کوهدشت فقط وفقط در زمینه کشاورزی سرمایه گذاری جدی میشد موضوعی که بارها وبارها به مسئولین وقت از جمله نمایندگان تذکر داده شد که وظیفه اصلی شما وخواست تاریخی مردم کوهدشت همین است،نه سیاسی بازی وحذف نیروهای نخبه وجابجایی آنها آیا شاهد چنین شرایط بغرنجی در کوهدشت بودیم،بایستی قبول کنیم خودمان بادستان خودمان تیشه به ریشه ظرفیت های عظیم مادی ومعنوی کوهدشت زده ایم ،وجبران آن سالهای سال طول میکشد، در این شرایط حساس باز لجبازی های سیاسی وعقده های جناهی سرباز میزند وباین روند آینده خوبی برای شهرستان متصور نیست ، بیاید با عبرت گرفتن از گذشته وندیدن منافع جناحی وعقدهای سیاسی وفراموش کردن گذشته ها،وبقول معروف خداوکیلی اگر دنبال پیشرفت کوهدشت هستیم آستین ها را با لا بزنیم ومردانه ودر عمل وبا رویکرد ی کاملا” فراجناحی کوهدشت را از این وضعیت نجات بدهیم و این شدنی است ،برای شروع کار یک گردهمایی حقیقتا” فراجناحی که متشکل از تمامی نخبگان از طیفهای مختلف باشدمیتواند حرکتی مثبت برای همگرایی نیروها باشد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true