×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Tuesday, 11 August , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
اکبر ترکان در همایش طلوع امید لرستان: همراهان اصلی رئیس‌جمهور باید در پست‌های مدیریتی قرار گیرند

به گزارش ارجانیوز: اکبر ترکان ظهر امروز در همایش طلوع امید که به مناسبت سالروز حماسه ۲۴ خرداد در سالن  جهاد کشاورزی خرم‌آباد، برگزار شد، اظهار داشت: استاندار لرستان گزارشی از کارکرد دولت در لرستان ارائه کرد که آموزنده و خوشحال‌کننده بود.

وی با اشاره به اینکه آغاز آنچه به نام حماسه ۲۴ خرداد نام‌گذاری شده با فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رأی ملت حق‌الناس است شروع شد، افزود: همه حماسه از این جمله مقام معظم رهبری آغاز شد و به همه در پاسداری از رأی مردم تأکید شد و دعوت فرمودند که همه پای صندوق‌های رأی بیایند و این حماسه را خلق کردند.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور با بیان اینکه دستاورد حماسه ۲۴ خرداد حاکمیت بر امور کشور است، عنوان کرد: در انتخابات شاهد عرضه نظرات و اندیشه‌های کاندیدها بودیم و مردم انتخاب کردند بنابراین مردم با عقلانیت آنچه کاندیدها گفتند، شنیدند و تصمیم گرفتند که این‌یک تصادف و اتفاق نیست.

وی با اشاره به اینکه مردم حرف‌ها و مناظره‌ها را شنیدند و رأی دادند، بیان کرد: مناظره‌ها منجر به سطح آگاهی مردم شد که در این راستا شایسته و مدبرانه بحث‌های آگاهی بخشی مطرح شد و مردم تصمیم گرفتند که به دولت تدبیر و امید رأی بدهند.

ترکان با بیان اینکه محور دولت تدبیر و امید عقلانیت است، تصریح کرد: رئیس‌جمهور عموم کشور را با عقلانیت جلو می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: باید به این نکات توجه داشته باشیم که به‌رغم ظرفیت بالای رئیس‌جمهور در شنیدن و پذیرش نقد، مراقب باشیم که بنا نیست رئیس‌جمهور مسیر سیاسی و مشی اعتقادی‌شان را تغییر بدهد و به مسیر گروه دیگری بروند از این‌رو احترام گذاشتن به آرا و شنیدن نظر دیگران، تکریم کردن رقبا از ارزش‌های اخلاقی رئیس‌جمهور است.

ترکان با بیان اینکه اگر رئیس‌جمهور گفتند رونق اقتصادی، احیاء اخلاق و تعامل با جهان تا انتها بر آن استوار هستند، افزود: مشی رئیس‌جمهور اعتدالی است و به معنای نصف کردن آن نیست و اصلا امکان ندارد بگوییم رونق نصف اقتصاد، احیاء نصف اخلاق و تعامل با نصف جهان از این‌رو با تمام ظرفیت بنا بر رونق اقتصادی است ولو اینکه گروهی این مسیر را نپذیرند.

وی با اشاره به اینکه حمایت مقام معظم رهبری بزرگ‌ترین سرمایه است، خاطرنشان کرد: حمایت مقام معظم رهبری و رأی مردم سرمایه اصلی حرکت رئیس‌جمهور است و با این حرکت جلو خواهد رفت.

وی گفت: رئیس‌جمهور همه حرف‌های دیگران را خواهد شنید و همه نقدها را مورد بررسی قرار می‌دهد بنابراین تعامل با جهان راه قطعی رئیس‌جمهور است و چیزی که در حال انجام است انشاالله به موفقیت می‌انجامد.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور اظهار داشت: رئیس‌جمهور با قاطعیت مسیر را تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری و رعایت خط‌مشی و خط قرمزهای نظام ادامه می‌دهد؛ این به معنای این نیست که سناریوی جایگزین برای اداره دولت نداریم چون سناریوی دولت که با آن اداره می‌شود سناریوی تحریم است.

وی افزود: ما در وضعیت تحریم هستیم و با سناریوی تحریم کارها اداره می‌شود کما اینکه برنامه‌ریزها هم بر مبنای سناریوی تحریم است.

ترکان با بیان اینکه انشاءالله مذاکرات پیش خواهد رفت، عنوان کرد: به‌طور یقین موفقیت در زمان خودش سناریوی جایگزین خواهد بود و گرنه آنچه الآن با محدودیت‌ها و تحریم‌ها کشور کارش را انجام می دهد خدای‌نکرده این نیست که اداره کشور به استیصال رسیده باشد.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های خشن و ظالمانه  بر کشور، بیان کرد: کشور با همین مقدار صادرات نفت اداره می‌شود و در شرایط که در تحریم هستیم الحمدالله اقتدارمان در منطقه سبب عزت نظام اسلامی‌شده است.

ترکان با اشاره به اینکه رأی دادن به هر کاندیدی در اختیار و صلاحیت شخص است، گفت: آنچه مهم بوده این است که ما نباید انتظار داشته باشیم برخی‌ها با وجود اینکه همراه رئیس‌جمهور نبوده‌اند امروز پیشقراولان پست‌های دولتی شوند که این انتظار به جایی نیست، چراکه عده‌ای «مجاهدان شنبه» پیدا شده که می‌خواهند همراهان اصلی رئیس‌جمهور را پس بزنند و جلو جلو پیش روند تا پست‌های مدیریتی را از آن خود کنند، اما ما باید توجه داشته باشیم که همراهان اصلی رئیس‌جمهور باید در پست‌های مدیریتی قرار گیرند.

وی عنوان کرد: برخی از گرفتاری‌ها مثل کوه یخ است ما فکر می‌کردیم وضع دولت همان است که تحویل گرفتیم ولی از سال گذشته تا الآن بدهی‌های دولت به سیستم بانکی اضافه می‌شوند؛ می‌گویند که هزاران هزار میلیارد تومان دولت قبلی اوراق مشارکت فروخته و چون اوراق مشارکت را برای اداره راه فروخته حالا اوراق سررسید شده و وزارت راه اصلاً در جریان این بدهی‌ها نیست.

ترکان بابیان اینکه مدام بدهی‌هایی به سیستم بانکی دولت اضافه می‌شود، تصریح کرد: این همان کوه یخی است که قبل دیده نشده از این‌رو حجم بالای نقدینگی ناشی از سررسید شدن اوراق مشارکتی است که قبلاً پولش را مصرف کرده‌اند والان سبب نقدینگی جدید شده است.

وی خاطرنشان کرد: مقداری از بدهی دولت که به سیستم بانکی برگشته ۹۰ هزار میلیارد تومان است که در آن موقع گفتند بانک مرکزی دلارهایی که الآن دارد ریالی‌اش را به مردم داده و خود دلار را به‌جای اینکه نزد بانک‌ها سپرده کند قرار شده به شرکت نیکو سپرده شود.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور گفت: ریالی این پول‌ها یک‌بار گرفته‌شده و به خزانه رفته بنابراین تازه کشف شد که ۳۵ میلیارد دلار این‌طور پولی در شرکت نیکو بوده و خرج شده که درواقع این پول‌ها متعلق به بانک مرکزی است.

وی با اشاره به اینکه در دولت گذشته ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلار هم از سایر بانک‌ها گرفته و خرج شده، اظهار داشت: درمجموع ۴۷ میلیارد دلار بدهی جدید برای وزارت نفت ایجادشده که به معنای فکر نشدن به کارها بوده که نتیجه‌اش سررسید اوراق مشارکت است.

ترکان افزود: البته مشکلات همیشه هست وباید حل شوند انشالله این مشکلات حل می‌شوند اما سخت است.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور در رابطه با ایجاد مشاغل برای زنان سرپرست خانوار، بیان کرد: جلسه‌ای برای زنان سرپرست خانوار گذاشته شد که مشخص شد دو میلیون و ۶۰۰ هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد بنابراین می‌شود به دنبال شغل‌هایی زنانه‌ای مانند صنعت غذا و رستوران‌داری رفت،‌آیا نمی‌شود شهرداری را به سمتی برد که ۱۰ درصد از جواز کسب مشاغل غذایی را به زنان بدهد؟

وی تصریح کرد: باید به دنبال ایجاد شغل‌های ساده برای زنان باشیم، بازار روز یک بازارچه‌ای است که در کنار برخی از بازارها ایجاد می‌شود بنابراین می‌شود در این مکان‌ها برای زنان ایجاد اشتغال کرد.

ترکان در رابطه با زنان نخبه، خاطرنشان کرد: یک صندوق نوآوری و شکوفایی برای زنان نخبه داریم که پول‌های این صندوق مانده‌اند یعنی نتوانستیم به‌اندازه کافی نوآوری و پروژه‌های جدید دریافت کنیم.

وی گفت: شما نخبگان را ساماندهی کنید و ما در حوزه صندوق نخبگان پول به‌اندازه کافی داریم و نخبگان را حمایت کنیم.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور در رابطه با تحول اقتصادی، اظهار داشت: بعضی‌ها فقط به توسعه سیاسی فکر می‌کنند درصورتی‌که اشتباه است، توسعه سیاسی و اقتصادی هم سنگ هم هستند چراکه نمی‌شود به معیشت مردم بی‌اعتنا بود .

ترکان عنوان کرد: جامعه باید امنیت را خلق کند، باید امنیت اجتماعی برقرار شود اما اگر کسی اهل کار نبود نبایستی امنیت شغلی داشته باشد چراکه امنیت کار آدم‌های درستکار است.

تسنیم

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  •