×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
کرم رضا پیریایی: نامزد انتخابات در کوهدشت نیستم/آرایش انتخابات کوهدشت فعلا ۲ – ۱ – ۲ است/مواضع سیاسی امروز آقایان کورانی فر، محمدزاده و میرزایی با بنده ۱۸۰ درجه فرق می کند

به گزارش اختصاصی ارجانیوز: پس از دوری چندماهه کرم رضا پیریایی از فضای مجازی و رسانه ها به سراغ ایشان رفتیم و یک مصاحبه کوتاه و ویژه را با وی انجام دادیم که در زیر می خوانید:

پیریایی


ارجانیوز: قبل از هر موضوعی اجازه دهید تا موضوع کاندیداتوری شما در قم یا کرج را بپرسیم؟

خوشحالم که با رسانه بسیار خوب ارجانیوز در خصوص مسائل مختلف صحبت می کنم.

فرصت هایی که رسانه ها در اختیار دارند بسیار ارزشمند است از اینکه بنده را هم شریک این فرصت ها می کنید ممنونم.

بنده نهایتا تصمیم گرفتم که وظایفم را در موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره دهم به نحو دیگری انجام دهم لذا نامزد انتخابات نیستم.

ارجانیوز:  یکی از سایت ها نام شما را به عنوان کاندیدای اصولگرایان کوهدشت مطرح کرده بود، واقعیت دارد؟

نه واقعیت ندارد، بنده عزمی برای حضور در انتخابات کوهدشت هم به عنوان کاندیدا ندارم.

ارجانیوز: چرا؟

انتخابات کوهدشت، خیلی زود دیر می شود به قول قیصر امین پور. الان همه چیز به زودی زود شروع شده است در حالیکه در خیلی از استان ها و شهرستان ها هنوز کاندیدا ها معلوم نشده اما در کوهدشت از مرحله نهایی هم دارد عبور میکند! خیلی ها حتی برنده انتخابات را اسم می برند.

پیریایی1

ارجانیوز: می گفتند عزم شما برای کرج جدی است، حتی بحث های زیادی هم مطرح شد چرا به کلی منتفی گردید؟

بله ظرف چند ماه اخیر، در این مورد حرف زیاد بود و کرج که مجموعه کلونی های کشوری است بخصوص غرب کشور و زاگرس نشینان تقاضاهای زیادی داشتیم. چون بنده تقریبا در اغلب استان های نیمه غربی مسئولیت داشته و ارتباط های وسیعی داشتم و کرج هم مجموعه ای از آنهاست و به اصطلاح حوزه ای است به اسم البرز اما با ساکنین زاگرسی، بنابراین به دو دلیل زمینه فراهم بود یک سوابق کاری بنده که می توانست خیلی موثر باشد دوم – تقاضای فراوانی که می رفت به اتحاد زاگرس نشینان منجر شود ولی نهایتا تقدیر این بود که این قضیه را کنار بگذارم.

ارجانیوز: با توجه به شکل گیری زود هنگام انتخابات در کوهدشت می خواستیم نظر شما را درباره وضعیت و نتایج احتمالی آن جویا شویم؟

اجازه بفرمایید بنده خیلی وارد این بحث ها نشوم اما در یک جمله آرایش انتخابات کوهدشت فعلا و شاید تا آخر هم ۲  –  ۱  –  ۲  باشد یعنی ۵ نفر میداندار و آرایش ۵ نفری هم به این صورت که عرض کردم که اگر همینطور بماند طبیعتا نتیجه به نفع یک نفر میانه است. اجازه دهید که خیلی بیش از این تعیین مصداق نکنیم!

ارجانیوز: با این آرایش که گفتید و شبیه به آرایش فوتبالی است این حرف روی زبان مردم می افتد، اینطور نیست؟

نمی دانم، بستگی به مخاطبان شما دارد که این فرمول را بپسندند یا نه البته الان در واقع دو سایت در کوهدشت از موقعیت مردمی خوبی برخوردارند، میرملاس که گرایش اصلاح طلبی دارد و ارجانیوز که گرایش اصولگرایی دارد از این جهت ممکن است این فرمول  ۲  –  ۱  –  ۲  روی زبان ها بیفتد.

پیریایی2

ارجانیوز: راجع به آقای کورانی فر، چه میگویید ایشان به کدام جریان مربوط می شوند با توجه به رفاقتی که از قدیم دارید؟

ایشان در سبد کاندیداهای اصلاحات هستند، ظاهرا ۶ نفر با آقای اسفندیار پور جلسه گذاشته بودند و ایشان هم یکی از آن ها بود.

ارجانیوز: ولی معروفیت بیشتر ایشان به رفاقت با شماست؟

بله با دوستانی سالهای سال رفاقت داشته ام از جمله ایشان، و قلبا هم علاقه دارم اما در واقع از نظر فکر سیاسی یکی نیستیم شما آن ها را میشناسید. آنها الزامی به همفکری با بنده ندارند. ما را معمولا به هم نسبت می دهند ولی واقعیت ندارد از ۱۶ سال پیش از انتخابات مجلس ششم تا الان هزار اتفاق افتاده، کسانی که به دوستی با بنده یا بنده به دوستی با آنها معروف هستیم در خیلی از موارد با هم خیلی فرق می کنیم.

مواضع سیاسی امروز آقایان کورانی فر، محمدزاده و میرزایی با بنده ۱۸۰ درجه فرق می کند. اکنون حتی از جهت ارتباطات هم در سطح قابل قبولی نیستیم.

ارجانیوز: از انتخابات بگذریم، شما در مواردی خیلی به مسائل کوهدشت نزدیک می شوید یادداشت می دهید و مصاحبه می کنید و در مواردی هم شاید دلسرد می شوید و از دید عمومی خارج و غایب می شوید چرا؟

نه، علاقه بنده به کوهدشت سرد شدنی نیست اهل دلسردی هم نیستم هروقت رسانه های همشهری بخواهند بنده جواب می دهم.

پیرایی3

ارجانیوز: نظرتان راجع به وضعیت فعلی کوهدشت چیست و به نظر شما مشکلات عمده شهرستان کدام است؟

در شرایطی که به هر دلیل طبیعت کوهدشت به تاراج آتش رفته است چه می توانم بگویم بنابراین امروز کوهدشت بدتر از ۱۵ ماه پیش است که عرض کردم. سد معشوره سنگ محک است، کم آبی روز به روز بدتر می شود، طبیعت می سوزد و ما فقط اظهارنظر می کنیم و فیگور خدمت می گیریم. ظاهرا کوهدشت برای ماست و ما برای کوهدشت نیستیم!

کوهدشت بیلبورد هزار هکتاری است از طبیعت در آتش، که عکس ما را در قاب خود جا می دهد بنده چه میتوانم بگویم!

در گذشته عرض کردم جناب استاندار مطالبات کوهدشت بواسطه عقب افتادگی سنگین است امروز فریاد میزنم سنگین تر است ولی فردا صبح بعد از درج این گفتگو کامنت ها بیشتر راجع به این است که پیریایی کوهدشتی نیست!

ببخشید مشکل شما چند نفر با پیریایی چیه؟! کدام حرف غیرمنطقی را می توانید به من نسبت دهید؟ چرا از واقعیت ها فرار می کنید. اکنون که داعیه هیچ رقابتی در کوهدشت را ندارم مرا به چه متهم می کنید؟ کاندیدا که نیستم، بنده بی شائبه و دلسوزانه می گویم بیایید یک کرسی آزاد با حضور مردم داشته باشیم تا معلوم شود مشکلات کدام است، و راه حل ها کدام؟ بنده با قاطعیت عرض می کنم عمده، تقویت ارزش های انقلاب، پیروی از ولایت فقیه با همه توان، نوکری مردم آن هم کارشناسانه و دقیق، در غیر این صورت بیش از پیش عقب می افتید.

تنها جریان انقلاب و ارزش های آن است که هم منیت و خودخواهی را از بین می برد و هم اخلاص و خدمت را مهیا می سازد. بنده آماده ام تا در گفتگو های عمومی در حضور مردم هم تجربه های موفق را عرض کنم و هم راهکارها را، چه در قالب کرسی آزاد چه مناظره سالم و چه سخنرانی.

ارجانیوز: ممنون از شما که این وقت را به ما دادید

false
false
false
false
 1. جبهه رفته

  من نه با آقای پیریایی رفاقتی دارم و نه ایشون رو خیلی میشناسم.
  یه مغازه دار ساده هستم که اگه خدا قبول کنه ۱۶ ماهی هم جبهه رفتم. تیر و ترکش هم نخوردم.
  بحثم اینه که آقای پیریایی چرا باید اینقدر بهش کنایه زده شه؟ ایشون کوهدشتی هستن حالا مگه کجاش بده که ما باید اصرار کنیم ایشون کوهدشتی نیست؟ مثل آقای پیریایی نه تنها در کوهدشت و استان بلکه در غرب کشور نداریم. ایشون یک فرد توانمند هستن که پرونده کاریشون در سایر استان ها نشان از لیاقت ایشون داره.
  ای کاش ای کاش ای کاش ایشون استاندار لرستان میشدن در گذشته

  • اصول گرای ولایت مدار

   با تشکر از سایت وزین ارجا و با عرض ادب واحترام خدمت اقای پیریایی:
   ۱- اگر بنا بر اصالت باشد مثلا هیچ کدام از افرادی که الان در تهران هستند تهرانی نیستند مثلا هاشمی از رفسنجان روحانی از سمنان احمد ی نژاد از سمنان و ……………….پس لطفا این تفکر را کنار بزارید هر کسی بتواند به هر نقطه ای از مملکت خدمت نماید را باید متعلق به ان منطقه دانست پس پیریایی کوهدشتی است وان هم از نوع مرغوبش
   ۲- اقایانی که شما می فرمایید اصالتا کدامشان اهل کوهدشت می باشد ؟خود نماینده محترم مجلس اصالت از اهالی محترم ملکشاهی ایلام می باشد که سابقه قدمت چندانی در رومشگان ندارند اما این دلیل نمی شود که بگوییم اقای ملکشاهی چون اصالتا کوهدشتی نیست پس به درد کوهدشت نمی خورد؟ضمن این که ایشان توانسته به مناصب مهمی هم دست پیدا بکند والقضا در کرمانشاه اعلام می نماید من افتخار می کنم که کرد ملکشاهی هستم .اکنون من هم می گویم که اقای ملکشاهی را باید لرستانی دانست چون به لرستان خدمت می کند
   ۳- با توجه به این که شما با کنایه هایت مشخص می شود که در نقطه مقابل جریان اصول گرایی قرار داری حالا لطف بفرما مسولان کوهدشت چرا کوهدشتی نیستند؟چرا مدیر اموزش وپروش و فرماندار از اهالی محترم الشتر می باشند؟من هرگز نمی گویم اگر این مسولان از کوهدشت بودند کار بهتری انجام می گرفت اما این را می گویم اگر غیر بومی خوب نیست پس چرا خودتان تمام مسولانتان را از خارج اوردید؟مثلا استاندار را از خارج استان و بقیه مسولان استانی را هم از خارج استان و مسولان شهرستانی را از خارج شهرستان کوهدشت اوردید .تاکید می کنم من هر گز مخالف انتصاب افراد غیر بومی نبوده اما می خواهم به مخالفان پیریایی بگویم رطب خورده کی منع رطب می کند.پس خدمت شما عرض کنم.در خاتمه عرض می نمایم مخالفان پیریایی خودشان نمی دانند که الان تمام مسولانشان غیر بومی هستند
   ۴- با ایده جناب اقای پیریایی در مورد انتخابات مجلس مخالفم .در شهرستان کوهدشت ۹۰ درصد مردم سیاسی بوده وبه دو جریان مطرح کشور تعلق دارند من انتظار نداشتم اقای پیریایی شما این طور تبلیغی را در مورد فرد مورد نظرت که در اینجا می گویی اعتدال می باشد بکنی .ایشان بدترین ضربات را بر پیکر اصول گرایان وارد کرد در حالی که اصول گرایان حداقل ۷۰ هزار رای داشتند با مهره چینی سیاسی در پشت پرده ودر یک رقابت نا برابر اصول گرایان را زمین گیر کردند وتایید صلاحیت یکی از کاندیدا های اصول گرا با شرط این که قسم بخوری که به نفع اصول گرایان در انتخابات کنار نروی (این مورد را مستند بدون واسطه از قول یکی از افراد حاضر در ان جلسه می گویم که مکان جلسه هم فرودگاه خرم اباد بوده که پرونده فرد مورد نظر را می گویند می خواهیم به تهران ببریم تا تایید شود).
   مورد دیگر اقای پیریایی شما یکی از افراد با شناسنامه اصول گرایان در کوهدشت واستان هستید سخن شما مانند سخن من بی نام ونشان نیست .مردم روی صحبت شما حساب باز می کنند نباید برای فردی که باعث شکست اصول گرایان شده تبلیغ نمایید نباید حرفی بزنید که من اصول گرا به ذهنم خطور کند که شاید پیریایی می خواهد ما اصول گرایان را تنها بگدارد و به طرف فرد دیگری برود که کاندیدای اصلی اصول گرایان نیست.
   اقای پیریایی خدا می داند این سطور را کسی می نویسد که سالیان سال در جریان اصول گرایی بوده وبا تلخ وشیرین جریان اصول گرایی بوده واینجانب که هرگز خدمت شما نرسیده و شما من را نمی شناسی ارادت قلبی به شما داشته ودر زمانی که با اسماعیل دوستی مناظره مکتوب داشتی چندین کامنت با همین نام در همین سایت در حمایت جریان اصول گرایی از شما نوشتم .من ودیگر اصول گرایان شما را نه یک فرد عادی برای اصول گرایان بلکه یک لیدر ویک طراح ویک برنامه ریز می دانم وافرادی مثل من منتظرند که شما چه تصمیمی می گیرد پس لطفا ما را نامید نکنید وبه این سوال من پاسخ بدهید اقای پیریایی چه کسی ما اصول گرایان را پس از ۲۰ سال خدمت در شورای نگهبان با وجو داشتن کد کشوری نظارت و با وجو د دیدن بار ها اموزش و باوجود تجربه چندین بار خدمت در تمام انتخابات ها از شورای محترم نگهبان کنار گذاشت ؟اقای پیریایی چه کسی جای ما در نظارت شورای نگهبان را به افرادی داد که سال ها با شورای نگهبان مخالف بودند؟سال ها با ما در باره نظارت استصوابی جدل می کردند ؟سال حضرت ایت الله جنتی را مورد بدترین تهمت ها قرار می دادند؟اقای پیریایی این چگونه فردی است که با سال ها گرفتن پست ومنصب از اصول گرایان به یک باره یک شبه تمام گذشته اصول گرایی خود را کنار زد؟اقای پیریایی لطفا جواب بدهید لطفا به ما بگویید که راه خود را چگونه انتخاب کنیم ؟اقای پیریایی شما از بزگان جریان اصول گرایی در شهرستان واستان هستید ایا فردی که در اولین فرصت تمام جریان اصول گرایی را زیر پا گذاشت تمام افراد مسول ان را بر کنار کرد وتمام جریان مخالف را جای انها اورد وایا کسی که تمام گذشته اصول گرایی خود را زیر پا گداشت از نظر شما لایق تبلیغ می باشد.

  • اصول گرای ولایت مدار

   ۱- اقای ملکشاهی کوهدشت را فقط با این جنگل می شناسند جنگل های زاگرس دارو ندار این مردم هستند چه افرادی که به این کوه ها می رفتند و خاطرات خود وپدرنشان را زنده می کردند شما بعد از چند روز اتش سوزی کجا بودید؟چه کار کردید برای مهار اتش سوزی؟
   ۲- چرا در ایلام همسایه ما اتش سوزی جنگل بعد از ۲۰ ساعت خاموش شد؟متن مصاحبه نمایندگان ایلام را بخوانید در ان روز ها ؟ببینید چگونه نمایندگان ایلام با همراهی استاندار توانستند با اوردن یک بالگرد کمتر از ۲۰ ساعت اتش را خاموش کنند؟
   ۳ – اقای ملکشاهی درست در حالی که مردم در فکر خاموش کردن اتش بودند درست در حالی که نیرو های مردمی با قلبی اندوهگین و چشمانی اشکبار ناظر سوختن بلوط های زاگرس بودند درست زمانی که پدران به فرزندانشان می گفتند این بلوط ها ما را در زمان قحطی نجات دادند این بلوطها در زمستان از سرما ما را نجات می دادند ودر گرمای تابستان با ساختن کپر ما را نجات می دادند واین درختان تمام دارو ندار ما بودند خودمان گوسفندانمان و تمام مشکلاتمان را بر طرف می کردند شما همان شب در اشتره گل گل جلسه انتخاباتی داشتی ؟اری ایا نمی شد بجای جلسه انتخاباتی جلسه ای برای نجات اتش انجام می دادید؟!
   ۳- اقای ملکشاهی اتش ان قدر سوزاند که به قول دوستان دیگر چیزی برای سوختن نماند که بسوزاند یعنی دیگر انچه بود را سوزاند وبه جایی بر خورد که دیگر هیچی برای سوختن نبود یعنی خود بخود خاموش شد چر ا شما کاری نکردی ؟بعید می دانم شما نتوانید یک بالگرد از کرمانشاه بیاورید چون یقین دارم اگر شما توانستی در انتخابات سال ۹۰ ……………از کرمانشاه بیاوری اکنون هم اگر وقت داشتی و می توانستی دل از ان جلسه برکنی و به کرمانشاه می رفتی می توانستی یک بالگر بیاوری راستی یادم رفت حتما می دانی که می گویند یک بالگرد کار ۳۰۰۰ نفر را در چنین کاری انجام می دهد.
   ۴- در پایان خدمت شما عرض می نمایم مردم فهیم شهرستان کوهدشت این اتش سوزی را مانند حمله منافقین به اسلام اباد می دانستند .خود جوش بسیج شدند با دستان خالی با پای پیاده به چنگری رفتند شب را در میان اتش ماندند تشنه وگرسنه درست همانند عملیات مرصاد که نیازی به سازماندهی نداشتند وخودشان ساز ماندهی شدند اما اینجا نبرد نا برار بود انجا توانستند برنو های خود را از چمدان در بیاورند انجا توانستند سلاح های خود را بردارند وبه کمک مردم بروند اما اینجا هم رفتند اما امکانات نداشتند اینجا هم انچه می بایست انجام می دادند دادند واما یک عده که ان روز ها با داشتن خاوار های چند نفری یک ثانیه به جبهه وجنگ نرفتند امروز هم بیخیال اتش شدند ؟راستی مردم شهرستان کوهدشت شما چند خانواده می شناسید که در زمان جنگ ۶فرزند پسر وهمه برومند داشته باشد اما این افراد حتی یک روز به جبهه نرفته باشند اگر تحقیق کنید متوجه می شوید شاید انگشت شمار پیدا کنید اما همان افراد اکنون نیز به جبهه دیگری نیامدند به جبهه اتش نیامدند واما امروز همان افراد شده اند همه کاره شهر مان خوب نگاه کنید خواهید دید به همان دلیلی که به جبهه نیامدند امروز هم به جببه اتش نیامدند ودر فکر انتخابات بودند ودر همان شب چند جلسه انتخاباتی داشتند

  • اصول گرای ولایت مدار

   مدیر محترم لطفا پیام های منو درج کن اگر هم نمیشه حداقل خودت اصلاحش کن ودرج کن:
   برادر شما جبهه رفتی اما برخی ان روز ها ۶ برادر بودند همه هم ماشالله برومند ورشید حتی یک روز جبهه نرفتند اما بواسطه روابط توانستند تا عرش پست ها ومناصب بالا بروند ونماینده بشوند یکی رییس اداره شد یکی رییس دادگستری ودیگری فامیلی عوض کرد رییس حراست فلان اداره شد و جالب است بدانید خود را صاحب انقلاب می دانند ما جبهه رفته ها را بیرون کردند از جایی که باید مال ما جبهه رفته ها باشد مثلا اومدند ودر انتخابات سال ۹۰ برای اولین بار رزمندگان ولایی را در شورای نگهبان شهرستان پس از ۳۰ سال کنار زدند اری برادر تلخ است اما واقعیت دارد افرادی که حتی یک ثانیه تمام خانواده اشان به جبهه نرفته اند برای من وشما تصمیم می گیرند که چه کسی باید از انقلاب محافظت نماید چه کسی باید در نهاد های انقلابی باشد کسی نیست بپرسد ان روزی که بچه های مردم در گردان محبین پر پر می شدند شما کجا بودید چرا به قول خودمان تا همین پشت جبهه هم نرفتید؟اما اکنون شدید همه کاره مملکت نماینده ورییس مسول وحراست و……..

  • سوری

   از کودتای قضات میتونیم بگیم؟!!
   بعدا آقای………. گیرمون نیاره بدبختمون کنه؟
   از اون قاضی های که روز انتخابات وارد کوهدشت کردن …

  • میری

   گل گفتی رزمنده عزیز
   به ما چه که آقای پیریایی کوهدشتیه یا ایرانیه یا اصلا ایرانی نیست
   مهم اینه که ایشان می خواهد یک قدم خیر برداره
   از مسئولان زحمتکش درخواست دارم که با ایشان همکاری کنند شاید یه کم این کوهدشت پیشرفت کرد

 2. امیر

  باز هم در شرایطی که تمام توان مدیریت شهری کوهدشت برای جنگ با آتش بسیج شده است و با کمبود شدید امکانات و فقط با غیرت مثال زدنی مدیران و مردم و با دستان خالی ، آرامشی بر بلوطستان حاکم شده است افاضه گویی فرصت طلبان مدافع کوهدشت فرصت یافته است ، جناب پیریایی خوب گفته ای که کوهدشتی نیستی ، بله ما هم می کوییم شما کوهدشتی نیستی ،اگر بودی در این سالهای والی گری و ارتباط نزدیک با حلقه رحیمی و مشایی برای کوهدشت با مطالبات سنگین چه کرده اید ؟ حاصل سالهای صدارتتان برای کوهدشت سنگین مطالبه چه بود؟گفته اید کاندیدای انتخابات کوهدشت نیستید،پر واضح است که آزموده را آزمودن خطاست ،مردم ما یک بار برای همیشه قضاوتشان را در موردشمادر صندوق های رای به امانت گذاشته اند،آقای پیریایی شما نمی توانید در شرایط کوهدشت تاثیرگذار باشید چه برای بلوطستانمان اشک تمساح بریزی ؟چه والی قم یا همدان باشی ؟ این مردم سالهاست سره را از ناسره تمیز داده اندبیخود تلاش ننمایید برای خودتان خوب است

  • کوهدشتی قدیمی

   اولا آقا امیر کی گفته شما خودت کوهدشتی هستی.
   دوما اصلا آقای پیریایی تو لرستان چه پستی داشته که بیاد برا کوهدشت کاری بکنه.
   منم میگم جناب امیر خودت خوب گفته ای که ما مردم کوهدشت یکبار ایشان را نخواستیم خب حقمان است نخواستیم. نخواستیم که آباد شویم، نخواستیم که پیشرفت کنیم.
   من از شما میپرسم؟ آیا رواست که آقای پیریایی که استاندار همدان بود و بعد در قم بود با اینکه استادار آنهاست بیاید و وقتی و قدرت و بودجه ای که مال استانی که استاندارش بوده را برای استان لرستان بگذارد.
   این عین بی خدا بودن است.
   او در آن زمان ها مسئول استان و شهرستان های دیگر بوده. نمیشود که از بودجه قم بکند و برای کوهدشت بیاورد.
   واقعا نفهی یا خودت را به نفهمی میزنی آقای امیر.

  • ناشناس

   کاش……… فقط یکبار دکتر پیریایی رو میخواستیم تا معنی سره و ناسره و درست تشخیض بدیم

 3. علیرضا

  عرض سلام و ادب و احترام خدمت مردم شریف کوهدشت و مدیریت سایت وزین ارجا نیوز
  گفتگوی خوب و صمیمی بود و دارای نکته های بسیار ظریف.
  ای کاش نخبگان کوهدشت و بزرگان و ریش سفیدان کوهدشت زمینه را برای حضور افرادی چون کرمرضا پیریایی فراهم کنند. ایشان از نظر کار اجرایی و مدیریتی بسیار قوی می باشند. از اینکه به فکر کوهدشت هستند و مطالبات کوهدشت را سنگین می دانند خوشحال هستم. این کاش ایشان نماینده مردم کوهدشت دز مجلس شورای اسلامی می شدند.

 4. لیوتم لیوه

  یه مدت تو کوهدشت این لفظ لیوتم لیوه خیلی رو زبونا افتاده بود.
  حالا لیوتم آقای پیریایی لیوه. چرا؟ چون کدوم یکی از کوهدشتی ها کار نه، کارخانه نه، اشتغال زایی نه، کلا هیچی نه و…. برای کوهدشت کرده؟ حتی زحمت نوشتن همین یادداشت های که پیریایی کشیده رو نکشیدن.
  آقای دوستی یه بار سعی کردی معضلات کوهدشت رو اینچنین بیان کنی؟
  تلاشی برای سد معشوره نه، بودجه ای برای معشوره نه، ماشین آلاتی برای معشوره نه حداقل تو که با ملکشاهی اینطور خوش خوشانتان هست گوششو یه بار پیچوندی بگی حواست به معشوره باشه. آقای دوستی حداقل یه زحمت تذکر بکش تو رو خدا…
  پیریایی گهگاهی یه نوشته میده رحمت به امواتش

 5. امرایی

  چی بگم والا. فقط کاش به ابعاد دیگه مصاحبه هم یه نگاهی بندازید

  • حسنی

   آقای امرایی به نظر من مهمترین بحث آقای پیریایی چرخش ۱۸۰ درجه ای ایشان با دوستان قدیمیش است
   معلومه دل پری از اینها داره

 6. محسن

  پیریایی دلسوزانه صحبت کرده ، کرسی آزاد حرف جدید ایشانه اگر دوستی به مناظره ایشان نمیاد استاندار بیاد مناظره که نقد دو طرفه و سالمیه یا تو مردم یا تو تلویزیون

 7. نورعلی

  آقای محمد زاده هم تغییر جناح و موضع داد. دلیلش را هرچه هست بماند ولی حالا آقای دوستی کجاست که همونطور که به آقای پیریایی گفت: شما جشنواره اى از چرخش هاى سیاسى و فکرى را به نمایش گذاشته اید زیبنده نیست تجلى افراط و تفریط و رفتار میلى را در دیگران بیابید. شایسته نیست شما که از منتهى الیه چپ به منتهى الیه راست گردش کردید
  را به آقای محمد زاده که به سمت شما چرخشی پر سرعت به همراه کشیدن ترمز دستی را کرده بگوید.
  هرچند که شنیدم آقای دوستی توان نوشتن آنچنان مطالب و صحبت ها را ندارد. داده است برایش نوشته اند.

 8. مرتضی ایتیوند

  دقت کردید همیشه آقای ملکشاهی نیستش!!!
  مگه ایشون نماینده کوهدشت نیست
  پس تو این آتش سوزی کجا بود؟ چیکار کرد؟ آقای رئیس دو کمیسیون کجاآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآیی؟ نکند خانه ای در مناطق جنگلی و پر آب برای خانواده و آینده ات فراهم نموده ای که اینچنین در سوختن درختان کوهدشت سکوت نمودی. هرچند شما کارت سکوت است تا در مباحث اسم شما را وارد معرکه نکنند.
  دیگر بس است از خدا بترس. بیا جلو و برای شهری که تو را انتخاب نمود کاری کن.
  آقای ملکشاهی همانطور که به فکر فرزندان نازپرورده خودت هستی به فکر فرزندان سختی کشیده ما هم باش. ما نمیتوانیم مانند شما قدرتمند ها و مرفه ها در شهر و کشور دیگری زندگی کنیم. با آب و خاک کوهدشت خو گرفته ایم. نانمان را از این خاک بدست آورده ایم. این خاک را از ما نگیرید. این درختان را از ما نگیرید. بجای خوش و بش و برنامه ریزی برای آینده اتان با آقای لاریجانی میکروفونی در دست گرفته و بی آبی کوهدشت را فریاد بزنید نه اینکه با نمایندگان خوزستان بشینید و آب معدنی خنک بنوشید در حالی که زمین های کوهدشت مانند لب های ما خشک است و شما زبان خنکتان را بر روی لب بلرزانید و لبی تر کنید.
  وای برما

  • کوهدشتی

   اقای ایتوند عزیز
   اقای ملکشاهی متعلق به حلقه عباسی ودوستی می باشد این حرف ها را برای کسی بگو که از اول عمرش تا الان در کوهدشت زندگی کرده باشد شما بپرس از این اقایان بگو چند ماه یا چند روز حاضرید فرزندانتان را در کوهدشت بگدارید زندگی بکنند ؟از انها بپرس ایا از زمانی که باز اقبال بر روی شنه هایتان نشست چند بار توانستید در کوهدشت زندگی کنید خیلی بعید است شما انتظار دارید اینها …… تهران را رها کنند وبیایند در رومشگان خشک من ویا کوهدشت سوحته شما زندگی کنند بسیار بعید است …………………………. بدانند اب خوردن یعنی چه وبدانند که ایا همراه با نمک وگچ شورابه که به خورد مردم رومشگان می رسد چه مزه ای دارد ؟بعید است اینها بدانند که وجود یک درخت بلوط در تابستان خشک چه شوری در من وشما ایجاد می کند چرا که اینها دارای ……………………….. هستند واصلا نمی دانند که ایا می شود در تابستان با یم چهار لیتری اب به دامن کوه چنگری رفت وایا می شود در زیر درختان بلوط یادی از گذشته کرد چرا که این ها روی گذشته خود خط بطلان کشیده اند و کوهدشت را فقط برای این می خواهند که پلکان پرواز انها به تهران باشد عباسی فر با همین کوهدشت پرواز کرد وبه اوج قدرت رسید واگر اشتباه محاسباتی ایشان در چرخش به سمت چپ در دولت دوم خرداد نبود هم اکنون هم همکاره جریان اصول گرا بود که صد البته ایشان بد جوری اشتباه نمودند و اصول گرایان هم عذر ایشان را خواستند دوستی از پلکان همین نمایندگای به تهران رفت و……….. و…….. نیز با همین پلکان رفته و مطمئن باش دیگر بر نمی گردد پس لطفا فکر نکن که اینه حتی روزی تا مر کز استان هم بیایند چرا که خط کشیدن روی گذشته برای این افراد بسیار ساده است همانطور که بر گدشته سیاسی ۳۰ ساله خود خط کشسدند ویک شبه از شاحه اصول گرایی به اصلاح طلبی پریدند

 9. خاک تو سرمون

  واقعا خاک تو سرمون که هیچ هرررررره بشه تو سرمون. پیریایی گفته تو مقاله الان به جای پرداختن به مشکلات کوهدشت میان میگن پیریایی کوهدشتی نیست؟
  بدبختیم بخدا.
  جنگل هامون سوخت بعد میاید جنگ کوهدشتی بودن یا نبودن میکنید.
  بابا باید بریم بمیریم. حتی یه بالگرد هم بهمون نمیدادن. فرماندار و مسئولان شهرمون که هیچ استاندارمونم حساب نکردن که یه بالگرد برا کوهدشت بهش بدن.
  واقعا جای تاسف نداره؟ یه استاندار نتونه یه بالگرد آب پاش برای جنگل های کوهدشت بیاره؟
  این بالگردی هم که بعد از ۳ روز دادن آب پاش نبود، باهاش آدم جا به جا میکردن. یعنی دقیقا فحشمون دادن با این کار.
  تازه ۱۸ میلیون هم کرایه ازمون گرفتن

 10. کریمی

  من شنیدم ملکشاهی به طور جدی پیگیری کرده ،
  وبناست برخورد کنه ۰ پیریایی با تیمش خدا حافظی کرده ؟ جدیه؟

  • ؟؟؟؟!!!

   ملکشاهی پیگیری کرده؟!! میشه بفرمایید چی رو پیگیری کرده و با چی میخواد برخورد کنه؟!! با آتیشی که به جون جنگلای بی زبون افتاده و یا با رقبای سیاسیش؟!! و یا نکنه میخواد به جون مردمی بیفته که رفتن و با هزار بدبختی آتش رو مهار کردن؟! که به چه حقی در کار انجام نشده اونا دست درازی کرده اند؟!!! میشه شفافش کنی تا لااقل بدونیم باید یقه چه کسی رو بگیریم… هاااااا

  • حسن قبادی

   ملکشاهی پیگیری کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   وی ی ی ی ی ی ی ی ی ی خدا …
   احسنت به آقای ملکشاهی که بعد از خاموش شدن آتیش توسط نیروی های مردمی و تلاش های فرماندار عزیزمون آقای کرم محمدی که خودشون عین بقیه مردم تو آتش سوزی بودن و خاموش میکردن پیگیری کردن.
   خدایش نمایندمون ایول داره.

  • جعفرزاده

   یک سوال؟ اصلا آقای ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت هست؟ من خیلی وقت ها شک میکنم تو نماینده بودنشون.

 11. هوشیاری

  هرچند که جریان فکری بنده هم اگه بخوام مث آقای پیریایی بگم ۱۸۰ درجه با ایشان فرق می کند ولی یه نکته در اینجا قابل تامل است: اینکه آیا دقت کرده اید چرا کشور های عربی سعی دارند بگویند خلیج عرب نه خلیج فارس. دانشمند ایرانی ابوعلی سینا را اهل امارات و بحرین اعلام نمودند یعنی اینکه سعی بر برچسپ زدن بهترین ها برای خود دارند. من نمیخواهم بگویم آقای پیریایی بوعلی سینا یا خلیج فارس است اما بالاخره نخبه که هست، پس چرا ما باید از اعراب هم بی عرضه تر باشیم که نه تنها ایشون را به اسم خود مصادره و برچسپ های کوهدشتی بودنش را بیشتر نمی کنیم بلکه ایشان را غیر از کوهدشت معرفی می کنیم.
  دقت کرده اید…

 12. كوهدشتي

  ولی جالبه در این مصاحبه ی پیریایی خیلی حرفهای تازه هست!! بریدن از کورانی فر و محمدزاده و میرزایی و… و اختلاف دیدگاه ۱۸۰ درجه ای!! یعنی راستی راستی سیاست اینجوریه؟

  • میری

   به خدای احد و واحد وقتی شنیدم که آقای محمدزاده به جریان اصلاحات چرخش پیدا کرده چیزی نمونده بود شاخ درارم
   میگه میشه مگه داریم

 13. همشهري

  سوای نگاه به شخص آقای پیریایی ولی انصافا حرفاش راسته، اگه آقایان راست میگن و ریگی به کفش ندارند بیان و تن به مناظره ای چیزی بدن تا معلوم بشه کی راست میگه و کی دروغ. ایشون که اعلام آمادگی کردن میمونه رقبا و مخالفینش. بسم الله

  • یه کوهدشتی

   آقای همشری مناظره بکنند و برای پیشرفت کوهدشت نه برای رسوایی همدیگه

 14. دوست

  ایکاش قدری منطقی و واقع بینانه به مطالب نگاه کنیم، چرا کوهدشت همیشه باید به جای پیشرفت پسرفت داشته باشد و صدای کسی هم در نیاید و باز روز از نو و روزی از نو!!! فقط هر از چندگاهی صدای نق زدنهای خفیفی بلند شود و از بس هم مردم و هم مسئولین با این انتقادهای بی رمق و کلیشه ای خو گرفته اند که کک کسی نمی گزد و اصلا جدی گرفته نمی شود و باز این کوهدشت است و سیل مهاجرت و گرد و غبار نکبت و فقر که بر تارک آن پاشیده می شود. به راستی چرا نمیخواهیم شهر ما هم سر و سامانی پیدا کند و از حداقل امکانات رفاهی یک شهر بهره مند باشد؟! تا به کی فقط لاف دروغین دلسوزی برای کوهدشت را سر می دهیم و فقط اباطیل تحویل هم می دهیم؟ چرا کسی به جد دلی برای این سرزمین سوخته نمی سوزاند؟! چرا الان فقط اشک تمساحی بر دیار گر گرفته خود میریزیم و بعد هم به سان تمام مطالبات به حق ناحق شده مان آن را به دست نسیان می سپریم؟! شاید این تلنگرنامه ای که در قالب مصاحبه شکل گرفته بد نباشد که خفتگان خواص را بیدار کند و از نخبگان سیاسی و مدیریتی شهر و استان به جد مطالبه کنند که بیایند و سنگهای خود را با هم واکنند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد. فرقی هم نمی کند اصلاح طلب یا اصولگرا؛ همه و همه باید در ازای چند صباحی که در این شهر و استان مدیر بوده اند پاسخگو باشند که چه کرده اند و چرا هر کدام توپ بدبختی مردم را به زمین دیگری شوت می کند؟!

 15. حدیث قرعلیوند

  آقای ملکشاهی به عنوان نماینده کوهدشت بیان بگن بدونیم چه کاری برای کوهدشت کردن تو این مدت؟
  و بگن که در این آتش سوزی چیکار کردن؟
  چرا همیشه خودشونو پشت دعوای آقای دوستی و پیریایی پنهان میکنن

 16. الماسی

  چرا همه از پیریایی انتظار دارن. مگه آقای اسفندیاری هم نماینده کوهدشت نبوده. ایشون الان کجا غیبش زده؟

  • بیکار

   فک کنم تهرانه و داره به وحدت اصلاح طلبان فکر می کنه

 17. گراوند

  انصافا آقای پیریایی همواره دغدغه کوهدشت ولرستان را داشته ودارد. ایشون همواره در مصاحبه هاشون بجز دلسوزی ودعوت به خدمت کارشناسی شده مطلب دیگری بیان نکردند پس چرا آقایان به اصطلاح عقلای قوم هر بار به جای استفاده از توان ایشون برای رشد وشکوفایی شهرستان درصدد تخریب این چهره شاخص کوهدشتی هستند

 18. نورعلی

  به نظرم الان بهترین فرصت براب برگزاری یک مناظره بین اقایان پیریایی واسفندیارپور یا هرکدام از مدعیان خدمت به کوهدشت فرا رسیده تا از این طریق خیلی از مسایل برای مردم روشن بشه

  • بیکار

   دلت خوشه آۀقای نورعلی
   مناظره براچیمونه
   کاری درست میشه به نظرت؟
   همه بزرگان مثل آقای پیریایی بیان برنامه بدن و کار کنن همین
   مناظره نخواستیم

 19. همشهری

  به نظر می رسد پیریایی به طور جدی مطالبه گر حقوق ضایع شده کوهدشت هستند این مطالبه گری در صحبتهای ایشان کاملا مشخصه
  آقای پیریایی درودو بر شرفت که همواره با سخنانی سنجیده وبدون حب وبغض به دنبال روشنگری هستید

  • لرستاني

   خدا کنه که باز داستان هزار و یک شب سیاسی بازیهای انتخاباتی نباشد، کی باور میکنه که کسانی که یک عمر با هم بوده اند به یکباره از هم جدا شوند؟! تا دیروز که با هم بودند و همه مردم اونها رو با هم می شناختن حالا یهویی بگن قهر قهر تا …

 20. مسعودی

  تاراج آتش توصیف ادبی مناسبی است که آقای پیریایی بکار برده اما واقعا مشکل مدیریت است وکمبود های شهرستان و استان

 21. گراوند

  اقای جعفرزاده بعد از چهار سال نفهمیدی کی نماینده است متاسفم

 22. اصولگرا

  اگر منظور پیریایی از ترکیب ۲-۱-۲ و سپس موفقیت گزینه تک در پایان انتخابات ملکشاهی است، باید بگویم واقعا جای تاسف دارد که کسی مثل ایشان خود را هزینه نماینده … و ….. کند که برای رفع محرومیت مردم کوهدشت هیچ اقدام مفید و موثری انجام نداد؛ به واقع اگر این حرف صحت داشته باشد که پیریایی از ملکشاهی حمایت می کند باید خط بطلان بر ایشان و نگرانی هایش برای کوهدشت کشید.

  • مخالف

   برادر اصولگرا من هم خودم اصولگرا هستم ولی آقای پیریایی حرفی کاملا درستی زده چرا؟
   چون فعلا اصولگرا ها دونفر هستند
   آقای ملکشاهی هم مستقله
   اصلاح طلبان هم فعلا چندنفرند و فعلا ائتلاف نکردند

  • اص.ل گرای ولایت مدار

   متن بالای حقیر را بخوان ضمن احترام به پیریایی اصول گرایان به شدت از ایشان انتقاد کنید چرا که فرد مورد نظر ایشان اصول گرا نبوده بلکه سال ها فقط لباس اصول گرایان را به تن کرده بود وگرنه کدوم اصول گرا این بلا را بر سر ما می اره که مثلا همه ما را از شورای نگهبان بیرون کنند ؟برای من تا ابد روز انتخابات ۹۰ مجلس در خاطرم مکی ماند وقتی رفتم رای بدهم که البته نگذاشتند رای بدهم چون صندوق رای را ……………. بردند و ……… دیگر می دانستم انداختن یک رای من هم کاری نمی کند ضمن این که اصلا نمی توانستم به ان خانه بروم مهر شورای نگهبان را در دست یک نفر دیدم با پوزخندی به من گفت دیدی مهر شورای نگهبان با من هست؟گفتم شما که اعتقادی نداشتی شما که بار ها تا حد کفر به شورای نگهبان می تاختی وشما را با ان بند سبز در مچت به شورای نگهبان چی ؟گفت فقط می خواهم این را بگویم که شورای نگهبان کارش مثل اینه که الان شده یعنی من اعتقادی ندارم اما مهر شورای نگهبان با منه پس شورای نگهبان همیشه کار هاش مثل این کاره یعنی عملا بر خلاف نظر وگفته اش اتفاق می افتد ومن در ان روز با تاسف عمیق لعنت نمودم کسانی که مهر شورای نگهبان را در سال ۹۰ به دستانی دادن که در انها مچ بند سبز بود .من هرگز افراد دارای مچ بند سبز را نکوهش نمی کنم اما کسانی را نکوهش می کنم که کاری کردند که این افراد سبز پوش شدند یار ویاور قلابی شورای نگهبان

 23. رضا منش

  تا دیروز صحبت های آقای پیریایی انتخاباتی و سیاسی تلقی می شد. حالا که ایشان به صراحت کاندیداتوری خود را تکذیب کرده اند چه می گویید؟ باز هم دغدغه های ایشان برای کوهدشت انتخاباتی است؟
  معلوم می شود منتقدان پیریایی از قدرت استدلال پیریایی هراس دارند که کوچکترین سخن او را بر نمی تابند.

  • با غیرت

   پس چرا این بزرگای ما اصلاح طلبان حرفی نمیزنن؟!! یعنی حرفی ندارید؟ چرا سکوت کردید اگه به خودتون شک ندارید. آبروی ما رو بردید

 24. عبداللهي

  باید دید اعلام بریدن پیریایی از دوستان سابق خود که با هم دست در گردن بودند یک ترفند سیاسی است یا به واقع بین آنها شکاف ایجاد شده و راهشان از هم جدا شده؟ اگر این است که آقایانی را که پیریایی نام برده و از آنها اعلام برائت کرده به معنای واقعی کلمه از هم جدا شده اند نشان از فصلی نو در روند اداری، سیاسی و اجتماعی پیریایی دارد. هر چند کیست که نداند پیریایی نردبان رشد و ترقی همین افراد در کسب مدیریت های کلان استانی و کشوری شد، حال چه شده که این افراد که هر چه دارند از سر رفاقت با پیریایی است به این نتیجه رسیده اند باید از او جدا شوند الله اعلم

 25. ....

  اینها همش بازی سیاسیه

 26. ما هم شنیدیم

  ما هم شنیدیم که آقای …………. تو شب آتش سوزی که فرماندار بنده خدا تو محل آتش گرفته بود در گل گل جلسه گل و بلبل داشتن و در حال تبادل آرا انتخاباتی بودن.
  از همینجا به آقای …….. خدا قوت میگم.
  بسیجی جبهه نرفته خسته نباشی

 27. عباسی

  هرچند که در کل از لحاظ جریان فکری با فرماندار محمدی مخالم ولی خیلی مرده.
  تو آتش سوزی خودشو نشون داد.
  یاد زمان جنگ افتادم که فرمانده وقتی که از پشتیبانی نا امید میشد توکل میکرد بخدا و با همون نیروهاش همت میکرد و ادامه میداد.

  • رضا

   فرماندهان جنگ در عملیات هایی که شما فرمودید عکس یادگاری نمی گرفتند . می جنگیدند

  • خدا هاوار

   فرماندار دستش درد نکنه زحمت کشید ولی اون باید بیشتر زحمت میکشید برای گرفتن لوازم از استان های همجوار

 28. رومیانی

  اگه من اهل روشکانم و جد بر جد تو رومشکان زندگی کردیم و میکنم که خانواده ملکشاهی رو هم میشناسم اینا رومشکانی نیستن فقط مهاجر بود که چسپیدن به این رومشکان

 29. احمد

  پیریایی چند نکته گفته یکیش راجه به تیم قبلی خودشه این خیلی به ما مربوط نیست
  اگر اینهارا را بیخود برده بالا باید جواب بده
  وگر حالا متوجه شده جلو ضرر را الان گرفته
  اما نکته مهم گفتگو با مردم برای تجربه منتقل کردنه ومثلا بحث کردن با سیاسی ها کوهدشت که من میگم بحث سیاسی فایده ش
  کمه با استاندار در تلویزیون مناظره کند

 30. کوهدشتی

  نکته جالب توجه اینکه اصلاح طلبان سکوت کرده اند و صدایی از آنها بلند نشده!! احتمال چند نکته میرود: ریسک ورود به مباحث را ندارند چون می ترسند در این بین حرفی رد وبدل شود که موجبات دردسرشان شود برای تایید …… ؛ دیگر اینکه از ورود به بحث با پیریایی می ترسند چون هرچه باشد سران آنها تربیت شده دست پیریایی هستند و میدانند از پس او بر نخواهند آمد؛ از طرفی پیریایی از بیخ و بن آنها را بهتر از خودشان می شناسد. و دلیل دیگر اینکه از بس……… در پرونده دارند که حتی حاضر به پاسخگویی مطالبی که صراحتا آنها را مخاطب قرار داده نیستند. از جمله آماده بودن برای مناظره عمومی که پیریایی از همه از جمله از آنها که سالیان متمادی در این شهر مدیریت کرده اند نموده است.

 31. کوهدشتی

  یک سوال؟ کاری به پیریایی و راست و دروغ ادعای او ندارم ولی چراکسانی که تا نام او را میشنیدند شروع به بدگویی از او میکردند مهر سکوت بر دهانشان خورده؟!!! الان فرصت خوبی است که به میدان بیایند و رقیب و یا شاید دشمن دیرینه خود را مفتضح کنند پس چرا سکوت کرده اند؟!

 32. حسنک راستگو

  بحرانی بنام سیاست از نوع کوهدشتی…
  هرکسی از ظن خود شد یار من ./
  خرید رای …..
  تکذیبیه ……….
  عوام فریبی ……
  زاگرس …….
  بیانیه …….
  انتخابات……
  طایفه …….
  خدمت ……
  جنگل بلوط …..
  مجلس …….
  فقر ……..
  سیاست…….
  آتش سوزی ……
  کاندیدا…….
  شهرستان…….
  نماینده ……..
  پیریایی …..
  خود سوزی ……
  و حالا هم برائت …
  برائت ازچه، نمیدانم …

 33. خود سوزی

  حسنک جان
  خودسوزی
  کلیدک
  واژه ک
  اشتباه
  بزرگ
  پسرکی
  است
  که
  بزرگترهایش
  باید
  واژه بزرگ
  عذر
  را
  در عرق
  جبین
  صرف
  و
  میل
  کنند!

 34. احمدپور

  کجان دلسوزای کوهدشت؟ کجان همونایی که وقتی باید باشن نیستن؟ آقای دوستی کجایی؟ جمارانی ها کجایید؟ ارشادی ها کجایید؟ کورانی فر تو دیگه چرا؟ تو که کوهدشتی بودی و تو استانداری چرا به استاندار برای تهیه بالگرد فشار نیاوردی؟ حتما از ما کوهدشتی ها هم رای میخوای آقای کورانی فر؟ آقای دوستی که دوست ملکشاهی شدی نمیتونستید از قدرتتون استفاده کنید و بالگرد تهیه کنید؟ آقای دوستی حاضر به مناظره نشدی؟ چرا نشدی؟ از چیه خودت شک داشتی؟ آقای ملکشاهی فردا اگه رفی مجلس یه ذکر مصیبتی در حال درختان کوهدشت بکن … البته اینم دیگه ازت انتظار نداریم

  • -

   هر کس در مناظره حاضر نشد از خودش شک داشته؟ دوستی آنقدر زیرک است که در زمین احمدی نژادی های عاشق بازگشت بازی نکند

 35. هفت اقلیم

  به استنباط من منظور آقای پیریایی از یک نفر میانه رو در آرایش توصیفی که به زعم ایشان پیشی در رقابت با اوست ملکشاهی نبوده و منظور کورانی فر است

  • مخالف

   برعکس به نظر من دقیقا منظورش آقای ملکشاهی
   اصولگرایان امامی و قبادی
   میانه ملکشاهی
   اصلاح طلبان کورانی فر و یکی دیگه مثلا مومنی یا محمدی و یا شایدم آزادبهت و یا…. فعلا معلوم نیست

 36. بگ میرزا

  مواضع جناب اقای پیریایی -کورانی فر -میرزایی اصل-محمد زاده کاملاً محرز و مشخص است – تا جایی که این افراد از ابتدای ورود خود به میادین سیاسی شهرستان – استاان و کشور بارها و بارها تغییر موضع داده اند و اینکه جناب اقای استاندار دولت مهرورز احمدی نژاد بخواهد با درج یک مطلب در سایت های محلی شهرستان از این افراد برائت جسته و یا خود را جدای از انها بداند باعث احراز موضوع سیاسی ایشان نمی گردد چرا که مواضع سیاسی همه این چهار رفیق شفیق بر حسب تغییرات جوی و جهت وزش باد همانند اصلاح طلبان کوهدشتی پایتخت نشین تغییر یافته و مصالح و منافع شخصی آن هاست که بیشتر تعیین کننده گرایش و جهت یابی سیاسی انهاست.و مهمتر از همه اینکه طبیعی است همه افراد در هر جایگاهی نیم نگاهی به منافع و مصالح شخصی داشته باشند .لیکن هیچ کدام از افراد سیاسی پیش گفته غیر از مصالح شخصی خود هیچ جای دفاع و گفتگوی سیاسی و مناظره ای را برای خود نگذاشته اند .کسی که مدعی مناظره پیروزمندانه و برد برد است بایستی در مناظرات احتمالیش قادر به ارائه مدارک و مستندات عملی و عملیاتی و اجرایی قابل مشاهده برای مردم شریف کوهدشت و رومشکان و یا حتی نقطه دیگیری از استان لرستا باشد .

 37. رخیده

  با عرض سلام و تشکر خدمت برادر بسیجی و یادگار هشت سال دفاع مقدس جناب دکتر کرمرضا پیریایی.
  ایشان و جناب دکتر محسن رضایی از افتخارات قوم لر هستند کارهای که محسن رضایی برای این کشور انجام داده قابل قیاس با هیچ کسی نیست و این افتخار نسیب قوم لر هست هرچند قوم لر جواب زحمات ایشان را نداد و اما پیریایی کسی که با توکل برخدا و دعای مردم توانست جایگاهی در بین مردم پیدا کند که خودشان هم این جایگاه را از دعای مردم میداند .متاسفانه ما به جایی اینکه پشتوانه این مرد باشیم و از ایشان حمایت کنیم دست به تخریب میزنیم ولی ادعای غیرت و خدایی را داریم.
  چاره پیشرفت همدلی و همزبانی با دکتر پیریایی و دلسوزان کوهدشت هست

 38. مناظره

  با سلام
  یاد قولی از شاعر افتادم؛پسته ی بی مغز تا لب وا کند رسوا شود…
  به نظرم بهترین پیشنهاد و حرفی که جناب پیریایی فرمودند این است که بین ایشان و آقای دوستی،اسفندیار پور و استاندار مناظره برگزار شود که مردم به تاسی از قرآن”یستمعون القول و یتبعون الاحسنه…” بتوانند سره را از ناسره تشخیص دهند….
  مناظره خواست و نیاز مردم کوهدشت است

 39. کشتی نشستگانیم ای باد شرطه برخیز

  با سلام.
  به نظرم مغز کلام این مصاحبه که میتواند برای مردم راهگشا باشد پیشنهاد مناظره است.کاش آقایان دوستی و اسفندیار پور و مهندس بازوند شهامت پیریایی را داشتند که اینچنین آنها را آزادانه با مناظره فرا خوانده است.
  مناظره….
  مناظره….
  مناظره….

 40. زهره وند

  به عنوان یکی از مخاطبان ارجا معتقدم نوشته ها و صحبت هایی که از آقای پیریایی منتشر کردید خداییش منطقیه. آقایان دوستی و امثالهم چرا از مناظره با ایشون طفره میرن . حالا که دیگه اعلان کردن قصد کاندیدایی هم ندارن.

 41. کشتی نشستگانیم ای باد شرطه برخیز

  با سلام مجدد.
  جناب بگ میرزا پیش داوری ممنوع!!!!
  اگر مناظره برگزار شود معلوم خواهد شد که حق با کیست و کلام کدام یک از آقایان مستدل و مستدرک است.اتفاقا این “کرسی منظره آزاد” خوبی اش همین شفاف شدن مطالب و مواضع آقایان است….حق را بشناسیم و سپس اهل اش را…

 42. سلام

  سواااااااااااااااااااال بزرگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا سیاسیونی که سالهاست در انتخابات کوهدشت با عده و عده ورود میکنند،امروز که پیریایی آنها را به مناظره فرا خوانده است سکوت اختیار کرده اند….

 43. تلنگر...

  درود و سلام
  قدری آرام باشیم بیاندیشیم که چه کاری میتواند فضا مبهم گذشته سیاسی کوهدشت را که پر از سوال برای مردم است روشن و شفاف کند؟
  به زعم حقیر یکی از راه های پاسخگویی سیاسیون شهرستان به مردم را در همین چند سطر صحبت پیریایی میتوان یافت.کاری به مخالفت یا موافقت با شخص پیریایی ندارم چرا که ممکن است عملکرد ایشان هم خالی از نقد نباشد اما و اما….
  چه جذاب و آگاهب بخش خواهد بود مناظره بین پیریایی و دوستی و ایفندیار پور و مهندس بازوند که سکان هدایت استان را بدست گرفته…
  کمترین نتیجه این مناظره بروز نقاط ضعف و اخذ نقاط مثبت فراز و فرود گذشته سیاسی کوهدشت خواهد بود و به تبع آن منور شدن مسیر آینده کوهدشت…
  با این مناظره میتوان فهمید که “هم اکنون کجاییم” و به “کجا میرویم” پس چه چیزی بهتر از این خواهد بود؟

 44. امیری

  درود بر دکتر پیریایی
  الحق از این حرف و مصاحیه بوی دلسوزی میاد شما را بخدا کمی با خوشبینی و حسن ظن نگاه کنیم. مشکل شهر ما همین حاشیه های پررنگ تر از متنه. بجای مطالبه گری از مسوولان مشغول تخریب همدیگر شدیم.

 45. تعجب

  تعجب من از دوستان اینه آقای پیریایی گفته مهم پیشرفت و حل مشکلات کوهدشته بعد دوستان امدن نوشتن کوهدشتی نیست
  بابا اصلا آقای پیریایی کرجی، تهرانی،اصلا آمریکایی خوبه؟؟
  ایشان پیشنهاد دادند که من می تونم کمک کنم و این خیلی خوبه
  بیایید یکبار هم که شده جناحی به بحث نگاه نکنیم

 46. خسته

  شما را به خدا قسم دوستان اصولگرا و اصلاح طلب بیایید برای یکبار شده این جناح بازی ها رو کنار بزاریم و فقط و فقط به کوهدشت فکر کنیم حالا اگه پیریایی پیشنهاد داده این خوبه و به نظر من باید بزرگانی مثله آقای دوستی اسفندیاری و آقای عباسی هم پیشنهاد بدهند تا کوهدشت به اوج شکوه برسد

 47. کویشتی

  من با مناظره و رودررویی اینها موافقم. این چند نفر بیان بشینن صحبت کنن و واقعیت هاربیان بشه. ناگفته ها گفته بشه .
  تا مردم دریافت کنن ببینم حق با کیه و تا حالا کسانی که در راس بودن و با رأی مردم در کرسی قدرت قرار گرفتن یا از طریق منتخبین مردم به بیشترین بهره ها رسیدن چه گلی به سر مردم زدن.
  کدومشون واقعا به یک درصد شعارهای قبل از انتخابات عمل کردن؟
  کدومشون با وجود شعارهای شایسته سالاری یک درصد از شایسته ها استفاده کردن؟
  نخبه ها چه جایگاهی در مدیریت شهر داشتن.
  باید مناظره صورت بگیره تا رودررو همه چیز برملا بشه .

 48. محمد

  آقای دوستی اگه شهامت دارید تشریف بیارید مناظره

  • ناشناس

   دوستی شهامتش را خرج کارهای بی فایده ای مثل مناظره با پیریایی نمی کند. شهامت دوستی خرج شکست دادن جناح راست در میدان عمل می شود.
   به عمل کار برآید به سخندانی ( یا سخنرانی ) نیست….
   آقای پیریایی چرا از هیچ جا کاندیدا نشدند؟!
   نکند از شکست ترسیدند یا شاید هم از رد صلاحیت ….

  • شیرز

   خرج شکست دادن جناح راست در میدان عمل :
   ……… که همیشه از شاخص های بر اندازی اصلاحات بوده در کوهدشت …
   چرا ان زمان به اقای سوری لکی که الحق از انسان های نیک کردار روزگاره نخواست بره کنار به نفع فرج مومنی تا اصلاحات ‍‍برنده بشه ….
   با ان سخنرانی دور میدان فرمانداری …… و جمله تاریخی : هنوز هم دیر نشده اقاقیان اصلاح طلب؛
   واقعا جای تاسف داره

 49. شاملا

  مردم کوهدشت همگی شاملایند جناب پیریایی عزیز، استاندار محترم دولت مهرورز عدالت گستر پاک دست
  وقت رنگ آمیزی تمام است. اکنون زمان دیکته رسیده ، ورق ها بالا ، الان مراقب میاد جمع میکنه؛ ببینم شما با این همه شعار و جدیدن فیلم برائت جستن از دوستان شفیقتان برای گفتن چه دارید؟! برای کوهدشت چه کردید؟! همین که به جبهه رفتید احیانن کافیست؟! و یا این که استاندار شدید و به زعم خودتان مایه سرافرازی کوهدشت گشتید که همه گفتند کوهدشت استاندارپرور و فلان پرور و بهمان پرور است کفایت می کند؟!
  خود را از دوستانتان جدا کنید و برائت صوری مجویید که در محافل زیادی شما سخن رانده اید از این که از کورانی فر و فلانی و بهمانی حمایت کرده اید و بعضن از حدود یک سال پیش شهوندان زیادی شما را در حال جمع آوری اطلاعات و سنجش وضع کورانی فر مشاهده کرده اند دوست عزیز! معلم انقلاب و جبهه و جنگ و استاندار مهرورز، اندکی هم ملت را شاگرد خود بدانید و این پندار را در ذهن خود راه دهید که ممکن است شاگردانتان هم اندک فن و فوتی از شما آموخته باشند!!!!

 50. تلنگر...

  جناب شاملا سلام
  دوست عزیز یاد این شعر افتادم؛
  ای برادر قصه چون پیمانه است
  معنی اندر وی بسان دانه است
  دانه معنی بگیرد مرد عقل….
  به جای پرداختن به حواشی و قضاوت های عجولانه بهتر مغز کلام رو بگیریم…
  اگر پیریایی به راه اش غیر راه انقلاب و رهبری بود قطعا از مناظره آزاد ابا داشت نه اینکه خود به میدان بیاید و “هل من مبارز” بگوید…
  اگر آقایون سیاسی کوهدشت هم ضعفی ندارند و با مردم صادق بوده اند پس برای مناظره به میدان بیایند…قطعا مناظره جواب خیلی اما و اگرها را خواهد داد…

  • شاملا

   جناب که به خیال خودت تلنگر زدی با شعری که کپی فرمودی ! الان خیلی عاقلی تو؟؟؟؟
   خوش به حالت که خیلی میفهمی!
   ده مرو ده مرد را احمق کند
   ……
   جناب محمود پاک دست هم همگی را به مناظره دعوت کرد ولی ته آن چه شد؟؟؟
   البته من قصد توهین به آقای پیریایی عزیز را ندارم
   فقط میخاهم بگویم برای رفع مشکل کوهدشت راهی ساخته نشده است که سازنده آن پیریایی و یا دوستی و یا کورانی فر و ….. باشد.

 51. رحمتی

  من فکر میکنم چیزایی که کامنت ها گفتن از ماجرا دوره / پیریایی نخواسته به دوستی گیر بده وبعید میدونم بخواد خدای نخواسته به کسی بی احترامی بکنه / شاید خواسته راهی برا انتخابات کوهدشت باز کنه مثلا بیاد گفتگو کنه کرسی آزاد داشته باشه نشون بده نسل حاضر دیگه باید شرایط جدیدی درست کنه طایفه بازی واقعا درجازدنه جناح سیاسی تا حدی قبوله که آدم قوی وبرنده وقاطع وکار بلد بسازه/ تو منطق پیریایی شاید به اشخاصی که
  تو مجلس جایگاه دارند حق میده

 52. یه کوهدشتی

  احسنت به این صداقت که بدون هیچ ترسی آقای پیریایی دارند وعده همکاری با به بزرگان و مسئولان میده و چه خوبه این بزرگان همکاری کنند

 53. شیرز

  این اختلاف ۱۸۰ درجه ای میتونه معانی مختلفی داشته باشه. تز یک جهت میتونه به این معنی باشه که وقتی میرزایی و کورانی فر در دولتی اصلاح طلب هستند، یعنی شخص پیریایی بر مواضع اصولگرایی خودش ثابت قدم مونده و قصد تغییر موضع هم نداره.
  از جهتی دیگر هم میتونه به نوعی طعنه و متلکی باشه به دوستان قدیمی خودش که زمانی شاید هم فکر بودن اما حالا به تبع شرایط این دوستان مواضعشون تغییر کرده اما پیریایی همچنان دلش با اصولگرایان بوده و بر مرام خودش اصرار داره .
  اینکه در متن گفتگو اشاره کرده که حتی ارتباط ها هم کمرنگ شده بیشتر نشون میده که این اختلاف ۱۸۰ درجه ای چقدر شکافش عمیقه

 54. گراوند-د

  آقای دوستی یک زمانی سردمدار خالص اصلاح طلبی بود و نماد اصلاحات. اما دیده شد در دولت اصولگرا شرایط خوبی داشت.
  بعد به کمک عباسی فرد حامی و همه کاره ملکشاهی شد . ملکشاهی که نماد اصولگرایان بود و با زرنگی هم نظر بخش عمده ای از اصلاح طلبان رو جلب کرد هم اصولگرایان رو. دست آخر هم به همه……زد .
  چنین حسی هم نسبت به کورانی فر در دور جدید دارم. فردی که به اتهام حلقه انحرافی در دور قبل رد شد و در کمال ناباوری این بار با عیار اصلاح طلبی پیش آمده .
  برای من عجیبه که فردی مثل محمدزاده چطور هم در دولت قبل هم در دولت فعلی که دو خط فکری کاملا متضاد هستن موفق به دریافت پست های کلیدی میشه؟ این را به حساب لیاقت بگذاریم یا اینکه چنین افرادی با سیستم موجود سازگاری دارن و در هر شرایطی به رنگ مورد نیاز در میان؟
  شخصا گزینه دوم رو انتخاب میکنم
  ما آخرش نفهمیدیم این آقایون کورانی و میرزایی اصولگرا هستند یا اصلاح طلب.
  میشه هر دو باشند ؟ یعنی میشه یه شخصی هم خواب باشه هم بیدار؟ یا هم گرسنه باشه هم سیر؟ آیا رویکرهای سیاسی و جناحی این اجازه رو به طیف های فکری میده که هر وقت شرایطشون اقتضا کرد پشت سر یک جریان قرار بگیرن؟
  در دولت قبلی با جناح متفاوت پست
  در دولت فعلی با جناح دیگری باز هم پست
  در دولت بعدی اگر حتی جناح دیگری بیاد یا مثلا جناح اول بیاد روی کار یقین بدانیم که باز در راس هستند
  نام این را چه بگذاریم؟

 55. شهرامم

  یادش بخیر …
  (کوهدشت در مسیر توسعه )
  آقای شاهرخی قبادی نماینده محبوب مردمی….
  به جرات می گویم از بهترین نماینده گانی بود که در شهرستان کوهدشت و رومشگان خدمت نمود و به مثل ایشان در این منطقه هیچ یک از نمایندگان ادوار گذشته و فعلی فعال نبوده اند.
  باید مسولان یعنی در سطح ستادی (استانداری ،معاونت عمرانی ،شهرداری کوهدشت با نام گذاری محلی از شهرستان کوهدشت گوشه ای از تلاش های این روحانی عظیم الشان پاسخ دهد و یا با برگزاری مراسمی از ایشان تجلیل به عمل آید.)
  وی فردی لایق درستکار هستند که فعالیت های عمرانی بسیاری در شهرستان کوهدشت انجام دادند.
  با اعتقاد واثق می گویم او شخصی لایق بوده که به حق، تمام فرصت های منطقه برای حل مشکلات و رفع تهدید ها و تبدیل انها به فرصت های دست یافتنی (از جمله آنها می توان به طرح های سد سازی و ایجاد صنعت خودرو سازی و طرح های پتروشیمی اشاره کرد.
  )، برای رشد این شهرستان به کار گرفت.
  شکی در این بیان نیست که هیچ شخصی به اندازه ایشان در این شهرستان فعالیت نکرده است.

  عملکرد ایشان بسیار ارزشمند و هدفمند بوده و در جهت آبادانی و عمران شهرستان کوهدشت فعالیت های فراوانی انجام داده اند .

  فعالیت های آقای شاهرخی در دوره خدمتشان در مجلس بسیار ارزشمند بوده ،آقای شاهرخی قطعا بهترین نماینده برای مردم کوهدشت بوده اند و و طرح هایی که ایشان داشته اند طرح های بسیار مثبت در جهت آبادانی شهرستان کوهدشت بوده است.

 56. غضنفری

  باسلام دوستان توجه داشته باشید که پیریایی یک چهره شناخته شده در سطح ملی هستند وهمه جریانات سیاسی به توان مدیریتی وعلم ایشان اذعان دارند امامتاسفانه کسانی در شهرستان دایما بر علیه این چهره شاخص بدگویی میکنند آقایان پیریایی که چیزی از شما نخواسته درضمن تاجاییکه همه میدانند دستگیر خیلی ها بوده

 57. کونانی

  درود بر استاد پیریایی عزیز بنده به عنوان یکی از شاگردان قدیمی به شما به عنوان یک کوهدشت توانمند وصاحب نظر افتخار میکنم. پیریایی باعث افتخار کوهدشت وجوهاتی بوده وهست

 58. محمدی

  انصافا پیریایی با این مصاحبه ثابت کرد که به اصول پاینده ایشان همواره در خط امام ورهبران بوده وهستند

 59. خوشناموند

  راستی چرا آقایان دوستی،اسفندیاری ویا هرکسی دیگر که مدعی سردمداری اصلاح طلبان در شهرستانه جواب پیریایی را نمیده بابا یکیتون مردونه بیاد وسط ودعوت مناظره را بپذیره .
  یعنی واقعا توانایی رودرروی با ایشان را ندارید یا از روشنگری ازشون میترسید

 60. مناظره...

  پیریایی همیشه سخن تازه داشته و این پیشنهاد مناظره هم برای کوهدشت قطعا تجربه ای تازه و راهی نو خواهد بود.

  • دقت کردم

   کوهدشت به یک جریان نو نیاز دارد

 61. حسنوند

  من به عنوان یک هم استانی می خوام به کوهدشتیان عزیز یک جمله بگم و بس
  آقای پیریایی الان با یکی از بزرگان ایران هست(آقای محسن رضایی)
  پس فک نکنم به خاطر منفعت خودش یه کاری بکنه و به نظر من ایشون می خوان در پایان دوره کاری خوش یک کار بزرگی برای کوهدشت بکنند و دینی که برگردنش هست رو ادا کنه
  همین

 62. بها ر

  باسلام خدمت همشهری عزیز که بانام اصولگرای ولایتمدار کامنت گذاشته درپاسخ به قسمتی ازکامنتتان که فرموده اید من ازناظرین شورای نگهبان بوده ام ودرسال ۹۰ مرابیرون کردن .اولا درقانون اساسی وقانون تشکیلات داخلی شورای نگهبان تعریف نشده که این نهادانقلابی متعلق به جریان اصولگرایی است اما برعکس درشهرستان کوهدشت اصولگرایان ان رامصادره کردن .تاحدودی انتخابات گذشته این طلسم شکسته شد .بنده فرهنگی هستم ۲۲ ماه سابقه جبهه ۲۰درصد جانباز شیمیایی برادر ازاده .ودایی ۲شهید .سال ۸۶ بعنوان ناظر معرفی شدم چون طرفدار اقای حاج علیمحمد سوری بودم مسئولین وقت شورای نگهبان باحضور دوستان اصولگرایم مدارک مراتیکه تیکه کردن وهمین طور…………. را که خود شما میدانید پیروز کردن چراما این طور به شماتوهین نمیکردیم .انتظار میرود زیاد اعصاب خودتو خراب نکن .ماانقلاب کردیم ماشهید دادیم . انقلاب متعلق به همه مردم است

  • اصولگرا

   خواهش اصلاح طلبان حرف از توهین نزنن و نگن که اصلاح طلبان اهل توهین نیستن.
   اصلاح طلبان میانگین هر ۱۰ سال یکبار کشور رو به آتیش کشیدن.
   سال ۱۳۷۸ حادثه کوی دانشگاه تهران که تو اون روزای شورش آقای صوراسرافیل مجری شبکه های منافقین در شبکه های ماهواره ای میگفت من فردا صبح تهرانم.
   سال ۸۸ و فتنه ۸۸ رو که همه دیگه خوب بیاد دارید …

  • اصول گرای ولایت مدار

   برادر یا خواهر گرامی .من هر گز نگفته ام که شورای نگهبان باید مال جریان راست باشد اما می توانم از شما سوال کنم که ایا می شود فرضا یک نفر به وجود شورای نگهبان و اصل نظارت استصوابی اعتقاد نداشته باشد اما مجری اوامر شورای نگهبان باشد ؟من با اعتماد کامل می گویم وشما هم اگر نخواهی وجدانت را سرکوب بکنی با من هم عقیده ای که افرادی که سال ۹۰ ناظر شورای نگهبان شدند هیچ اعتقادی به شورای نگهبان نداشته وندارند؟شاید درصدی از انها مثل شما که متعلق به خانواده بزرگ ایثار گران هستید نظرتان با بقیه فرق بکند اما عموم این افراد هرگز اعتقادی به شورای نگهبان ندارند ؟در چه جایی شما دیده اید که فردی مخالف یک برنامه ای باشد اما به عنوان مجری ان انتخاب شود؟
   اگر کسی به برنامه ای اعتقاد نداشته باشد نمی تواند مجری خوبی برای ان باشد .نمی دانم روز انتخابات سال ۹۰ کجا تشریف داشتید اما اگر در رومشگان بودید فکر نکنم اکنون با حرف های من مشکلی داشتید ؟از شما می پرسم ایا می شود………………………………….. من اکنون هم می گویم با شجاعت تمام اعلام می کنم اگر کسانی شک دارند پیش وجدان خودشان از افراد مورد وثوق خود در رومشگان بپرسند اگر اکنون کسی شجاعت دارد بیاید صندوق های رای رومشگان را برسی کنند فقط ته برگ رای ها را اگر اثر انگشت تمام ارا رومشگان بیشتر ……………………………….. بعدها خیلی از افراد استغفار نمودند برخی از افراد از شدت گناه گریه کردند و برخی ها در صدد جبران بر امدند اما افسوس که نمی شود اگر باور ندارید تحقیق کنید نه از من ونه از فردی که خودش مسبب این کار ها بوده بلکه از افرادی که خودت می دانی صادقند وخودت می شناسی که راست می گویند

 63. زرین

  آقایان اسفندیاری
  دوستی
  حاج آقا عباسی
  تا کی میخواید خودتونو پشت ابر پنهان کنید. مرد باشید و بیاید وسط و جواب بدید

 64. کوهدشت سوخاری

  آیا وقت اون نرسیده که بزرگان کوهدشت کاری کنن؟ وقت اون نرسیده که دست از پایتخت نشینی ور دارن و بیان فکری بحال سرزمین کودکی نوجوانی جوانی و میانسالیشون کنن.
  باید کوهدشت چه به سرش بیاد که آقای اسفندیاری پیداش شه؟!
  اصلا آقای اسفندیاری کجایی؟ انگار یادت رفته یکی از کسانی که این سنگ بنای سیاست بد رو در کوهدشت گذاشت شما بودی؟ حاج آقای عباسی کاش دل از هاشمی رفسنجانی کنده و به عهدی و وظیفه ای که لباس روحانیت تنت برات ایجاد کرده عمل کنی. حاج آقا پاشو بیا کوهدشت. لباس پیغمبر تنته. انتظاری که از تو میره از کسای دیگه نمیره

 65. اسدی

  نمیدونم آقای دوستی چی پیش خودش فک میکنه؟! ما مردم کوهدشت نفهم نیستیم خدا شاهده. چند وقت پیش که پیریایی و دوستی جواب و جوابیه میدادن چرا پای مناظره رسید دوستی پا پس کشید؟ اسماعیل دوستی به چیه خودت شک داری؟ کجای کارت میلنگه؟ اینجا در برابر مردم حاضر به پاسخگویی نشی پیش خدا که باید جواب بدی. بیا و پیش مردم جوابگو باش. ما مردم کوهدشت عقل داریم. فهم داریم. بزار بشینیم پای حرفات مطمئن باش اگه حق باهات باشه بهت حق میدیم و با محبت در آغوش میگیریمت

 66. درود با اصلاحات

  آقای پیریایی این حرفا یعنی چی؟ عوام فریبی چرا میکنی؟ این رو بدون که اصلاحات و بزرگان ما همچون آیت الله عباسی و دکتر اسفندیاری اجازه نمیدن که شما اینچنین رجز خوانی کنی و در مناظره که در محضر خدا و مردم خواهد بود جواب تو را خواهند داد

  • حسنی

   از همین کامنتها میشه به منطق بعضی مدعیان اصلاحات پی برد. حرف متقن و منطقی رو جواله مبدن به عالم ناسوت ….
   جوونها باید از همین مجملات پی به احادیث مفصل ببرند. من تناقضی در صحبت های پیریایی نمیبینم.

 67. تعبیر وارونه یک رویا

  اینکه پیریایی اینجور آقایان دوستی اسفندیاری و عباسی رو به مناظره و حل بحران و مشکلات کوهدشت فرا میخونه عالیه. امیدوارم این نخبگان حاضر به پذیرش این همفکری بشن.
  اگه حاضر نشن که خدایی ناکرده یعنی ….

  • اصلاح طلب

   منم بعنوان یک اصلاح طلب دوست دارم این عزیزان بیایند و جواب این پیریایی رو بدهند تا برای همیشه از کوهدشت بره

 68. کوهدشتی ها فریاد

  خواهران و برادران کوهدشتی ملکشاهی رو فراموش نکنید. باید جواب این کم کاری و بی توجهی نسبت به آتش سوزی کوهدشت رو بده

 69. سوری

  اگر پیریایی بجای مناظره همان کرسی آزاد را بگوید وبیاید در محیط ها دانشگاهی لرستان وکوهدشت راهکارهاش را مطرح کنه بهترست
  چون مناظره آخرش نمیشه

 70. اسم شاعرشو بگید؟

  روزها فکر من این است و همه شب سخنم
  که چرا غافل از احوال شهر خویشتنم
  ز کوهدشت آمده ام آمدنم بهر چه بود
  به تهران می روم آخر ……..

 71. از کوهدشتیان مقیم پایتخت بگوییم

  امروز تو اینستاگرام داشتم پست های شخصیت های کوهدشتی رو میدیدم.
  از طالب نعمت پور شروع کردم. پست های فرزند شهید سرتیپ نیا رو هم دیدم. پست های آقای محمد جعفر محمد زاده رو داشتم میدیم که نکات جالبی رو دیدم.
  در زیر یک عکس که از چند کودک که در پارکی از تهران ظاهرا مشغول بازی کردن بودند عکسی گرفته بود و در زیر آن نوشته بود که: دیشب فرصتی شد که با آقای محمودی در پارک قدم زدیم. دیدن شادی بچه ها لذت بخش است. بچه ها برای شاد بودن سرمایه زیادی نمیخواهند.
  هههههههههی
  آقای جعفر زاده بچه های کوهدشت نه تنها پارک و میزی برای بازی ندارند بلکه سرمایه سرزمینشان هم در سکوت بزرگان کوهدشت سوخت.
  یا در عکس دیگر که زیر آن درج کرده اند: یکی از اجلاس های سازمان ملل در قطر.
  تصویری از یک فرد بسیار بلند قد و تنومند را گذاشته اند و از اخلاق مهربانشان گفته اند.
  تصویری از سفر به پاریس خود گذاشته اند و در کامنتی آقای محمد زاده را توریستی عالی و تمام عیار خطاب کرده اند.
  خوش بگذرد توریست عزیز. ما یک چنگری داشتیم که آنهم سوخت.
  در عکس دیگر یک عکس سلفی با آقای محمودی در آبشار تهران گرفته اند.
  بنظرم سن و سالی از شما گذشته نیازی به گرفتن عکس سلفی نبود آقای محمد زاده. این مدل عکس های به قول امروزی ها یهویی مال جوان هاست. شما بنشین و کار فرهنگی ات را بکن.
  عکس نیز در کنار آقای جنتی دارند که واقعا بنده از دیدن ایشون که به صدای زن در ایران مجوز دادند خجالت میکشم. از مسلمانی امان چه مانده است؟!

 72. میرزایی

  مگه شما معرف محمد زاده …. و ولی الله میرزایی و کورانی فر به رحیمی معاون احمدی نژاد نبودید چرا در حال حاضر از آنها فاصله گرفته آید لطفا پاسخ دهید

  • اصلاح طلب

   سوال همین جاست آقای میرزایی
   آقای پیریایی خودش اینارو بزرگ کرده و به قول شما معرفی کرده
   حالا چی شد؟؟؟
   به نظرم مشخص تمام این آقایان خودشونو به دولت ما مچ کردند و به همین خاطر آقای پیریایی قهر کرده و ناراحت شده

  • ميرزايي

   آقای کوهدشتی مقیم تهران
   محمدزاده که هیچگاه وارد مناقشات بیفایده کوهدشت که به قول کامنتگذار محترمی حیدری نعمتی است نمی شود. او اگر خیری برای کوهدشت ندارد حداقل شری نرسانده است. من در کوهدشت دانش آموز او بوده ام و در سالهایی که هم که در تهرانم در جلسات قرآن ایشان شرکت می کنم و ذره ای هم در مشی متعادلش تغییری احساس نکرده ام.

 73. سجاد علی مرادی

  سلام،این چه محاکات و محاکمه ای است؟ چرا دوستان اصرار بر حیدری نعمتی کردن فضا دارند؟ چرا اینقدر حساسیت بر روی نام پیریایی است؟ چرا نقد دلسوزانه را تاپ نمی آوریم؟ گمان نمی کنم آقای پیریایی کوچکترین مجادله ای با آقایان عباسی و اسفندیارپور و…داشته باشند بلکه دغدغه ایشان ،آنچنان که از ادبیات شان بر می آید بازنگری مناسبات و مطالبات جغرافیای سیاسی کوهدشت است. و شگفتا که کسانی بر می آشوبند که زینهار چرا نام ی از کوهدشت بر زبان ایشان جاری شده است!
  پارادوکس عجیبی است! از یک سو او را به میدان کوهدشت می خوانند و از دیگر سو او را به آمدن در این میدان نهی می کنند!
  به هر روی چنین می اندیشم به عوض این زینهارها و سفسطه ها بدانیم که برای توسعه واقعی کوهدشت به همه سرمایه های انسانی کوهدشت نیاز داریم. کوهدشت واقعیت پردامنه ای است امثال پیریایی از کنشگران اصلی آن هستند. برای توسعه کوهدشت به همه کنشگران آن نیاز داریم.

 74. اصلاح طلب

  آقایان و بزرگان اصلاحات کجایید
  بیایید جواب این آقای پیریایی رو بدهید
  والا من که دیگه تاب و تحمل این همه کنایه ندارم

  • اصولگرا

   جوش نزن میبینی یهو واشر سر سیلندر سوزوندی هاااااا

 75. هفت اقلیم

  سلام در زمان احمدی نژاد با اینکه بعنوان یک اصولگرا حامیش بودم ولی از یه زمانی به بعد در وبلاگ شخصیم منتقدش شدم چون به نظرم خواسته یا ناخواسته از راه ولایت زاویه گرفت و حالا باز بعنوان یک اصولگرا از دیپلماسی خارجه دولت روحانی که حداقل باعث مثبت شدن جو روانی جامعه شده حمایت می کنم به این نمیگن رنگ عوض کردن یا حزب باد بودن این تعبیر دوستان که انتظار دارن افراد فرقه ای عمل کنن و به خاطر منافع حزب همه چی رو زیر پا بزارن یک تعبیر غیر حرفه ای و حتی غیر اخلاقی است در اوایل دولت حاضر مطبوعه اصلاح طلب به آقای جنتی فشار آوردند که چرا معاون مطبوعاتی که از سیاسی ترین پست ها در وزارت ارشاد و حتی کل دولت است باید همان منتصب دولت احمدی نژاد باشد و آقای جنتی احتمالاً بر خلاف میل ، آقای محمدزاده رو عوض کردن ولی آقای جنتی که نمی تونست از مهره کارگشا و مدبری مثل آقای محمدزاده
  (اگرچه یک اصولگرای میانه رو باشد) در حفظ شاکله و آرامش مطبوعات چشم پوشی کنه اومد در جایی با حساسیت کمتر بعنوان مشاور و مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت از ایشان استفاده کرد اینکه از کسی به خاطر کاریزما خاص کاری و سابقه درخشان در مدیریت بحران در همه دولتها استفاده می شود یک ضعف برای شما محسوب نمی شود بلکه نقطه قوت برای یک چهره فراجناحی و ملی است . با این دید پس تمام چهره های سیاسی حزب باد بوده اند آیا آقای هاشمی زمانی گرایش به اصولگرایان نداشت و اصلاح طلبان مخالف سر سختش نبودند چه شده آلان همه اصلاح طلبان رنگ عوض کرده اند حامی شش دانگش شده اند آیا آقای ناطق نوری زمانی تنها نماینده اصولگرا در تقابل با خاتمی نبود چه شده آلان زمزمه در لیست اصلاحات بودنش شنیده می شود و آیا کلاً می شود فهمید آقای مطهری کدام طرفی است تا دیروز اصلاحات از نظریاتش در خصوص پوشش انتقاد تند داشتند بعد از حادثه شیراز و کمی قبل تر نمی دانم چه شد که رنگها عوض شد یا جهت باد به قول شما عوض شد که شده اصلاح طلب یا اصلاح طلبها شدن طرفدارش

 76. محمدی

  واقعادکتر پیریایی باعث افتخار لرستانه ایشون شخصیتی ملی وفرااستانی هستند ای کاش انتخابات استانی برگزار میشد تا سنگ محکی باشه برای همه مدعیان امیدوارم در کنار دکتر رضایی مرد روزهای سخت وافتخار قوم لر منشا خیر وبرکت برای استانهای لرنشین بشن

 77. هفت اقلیم

  سلام در زمان احمدی نژاد با اینکه بعنوان یک اصولگرا حامیش بودم ولی از یه زمانی به بعد در وبلاگ شخصیم منتقدش شدم چون به نظرم خواسته یا ناخواسته از راه ولایت زاویه گرفت و حالا باز بعنوان یک اصولگرا از دیپلماسی خارجه دولت روحانی که حداقل باعث مثبت شدن جو روانی جامعه شده حمایت می کنم به این نمیگن رنگ عوض کردن یا حزب باد بودن این تعبیر دوستان یک تعبیر غیر حرفه ای و حتی غیر اخلاقی است در اوایل دولت حاضرمعدودی از رسانه های تندرو اصلاح طلب به آقای جنتی فشار آوردند که چرا باید معاون مطبوعاتی که یکی از سیاسی ترین پست های دولت محسوب می شود همان منتصب دولت احمدی نژاد باشد و آقای جنتی شاید بر خلاف میلش آقای محمدزاده را عوض کرد ولی آیا می توانست توانایی های محمدزاده را با کاریزمای محبوب در بین عموم اصحاب رسانه از هر دوجناح و قدرت مدیریت بحرانش در حفظ آرامش جو مطبوعات در مواقع حساس را نادیده بگیرد بنابراین در پستی با حساسیت کمتر بعنوان مشاور و مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت از ایشان استفاده کرد این یک لازمه واجب برای افراد فرا جناحی و ملی محسوب میشود و یک نقطه قوت برای فرد محسوب می شود که هر دوجناح به سویش دست نیاز دراز کنند نمی شود تعبیر حزب باد را بکار برد در اینصورت حتماً قضیه ضدیت و دشمنی دیرینه اصلاح طلبان با آقای هاشمی و حالا مرید و مراد شدنتان را رنگ عوض کردن تمام اصلاح طلبان باید تعبیر کرد یا اینکه زمانی نماینده تام و تمام اصولگرایان و تنها رغیب خاتمی ناطق نوری بود الان اصلاح طلبان زمزمه در لیست اصلاحات بودن وی را سر می دهند تعبیرش رنگ عوض کردن کدامتان است یا همین آقای مطهری تا چند وقت پیش با نظریاتش در مورد پوشش جامعه مخالف بودید و می گفتید تندروی می کنه به درد عصر حجر می خوره چطور شده جند وقته اینقدچند وقته بدجوری هوادرش شدیدکی رنگ عوض کرده یا جهت باد کدوم سمتی شده . ما نباید انتظار داشته باشیم افراد فرقه ای عمل کنند و به هرقیمت از حزبشان حمایت کنند من تازمانی اصولگرا هستم که بدونم اصولگراها به خط ولایت نزدیکترند فردا روز اگر ببینم اصولگراها از اصول نظام فاصله گرفته اند از آنها جدا می شوم خیلی وقت ها مرام احزاب و جناح ها عوض شده و افراد بر همان اصول اولیه پایدار مانده بعد گفته اند فلانی رنگ عوض کرده که این هم تعبیر اشتباه است . بیاییم به رأی خودمان دیگران را تفسیر نکنیم شاید خودمان نزدیکترین مصداق تعبیرمان باشیم .

  • آزادبخت

   احسنت به هفت اقلیم
   زدی تو خال

 78. علی زمانی

  بنظرم اصلاحات حاضر به مناظره با پیریایی نیمشن چون تاریخ سیاسی کوهدشت اینو نشون میده که بزرگان اصلاح طلب از روبه رویی با پیریایی حذر دارن و پرهیز میکنن. اما ای کاش حداقل حاضر به همکاری و همفکری بشن حداقل

 79. حسنی تبار

  راه حل گذر از بحران کوهدشت همفکری و همنشینی سران اصلاحات با اصولگرایان است.
  چه ایرادی دارد عباسی و دوستی و اسفندیاری به همراه آقای پیریایی در مسجد صاحب الزمان جلسه ای با حضور دانشجویان و مسئولین شهری بگذارند برای برون رفت از این بحران کوهدشت.
  حال که پیریایی اعلام حضور کرده باید باید باید باید باید باید باید باید و بایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد این آقایان عباسی اسفندیاری و دوستی قبول به برگزاری جلسه کنند

 80. وای خدا

  استاندار لرستان گفته که آتش سوزی کوهدشت ۸ برابر ایلام بوده وگفته سه استان به ایلام کمک کرده وفرماندار دست خالی جهاد کرده !!!
  یکی نیست بگه کی نتوانسته دست فرماندار را
  پر کنه !؟ ۸ برابر سوختیم وتشویق هم میشیم!
  مگه میشه ؟ مگه داریم ؟!
  وای خدا ما را چی حساب می کنن!

 81. ....سخن دوست خوش است

  با سلام
  به زعم بنده ما حصل صحبت پیریایی و نظرات دوستان این است که:
  ۱-توسعه کوهدشت در گرو همکاری و همیاری نخبگان این شهر است و نخبگانی چون پیریایی و دیگر بزرگان در تصمیم گیری و تصمیم سازی کوهدشت دخیل نباشند نباید منتظر معجزه برای بهبود و تحول بود.
  ۲-برگزاری “کرسی آزاد بحث و مناظره” بین سیاسیون و نخبگان شهرستان برای آگاهب بخشی به مردم و تشخیص افراد دلسوز و کارآمد از کارآمد نماها و مدعیان حقیقی از مجازی…
  ۳-ایجاد زمینه ارتباط بیشتر مردم با نخبگان شهرستان و بالعکس با هدف چاره جویی برای حل مشکلات شهرستان
  ۴-تعمیق و تفکر هرچه بیشتر به ترکیب انتخابات آتی برای تشخیص گزینه اصلح با هدف بهبود شرایط
  ۵-دست کشیدن از گزینه های تکراری در انتخابات کوهدشت با شعار”آزموده را آزمودن خطاست” و ایجاد زمینه مناسب برای حضور نخبگان حقیقی در عرصه رقابت
  ۶-بدانیم که آبرو و اعتبار مسولین ما به برکت انقلاب اسلامی است و دوستی و رفاقت و طایفه و….نباید جای آرمانخواهی انقلابی آنها را بگیرد و در وقت لازم برای”وصل شدن باید برید”.
  ۷-انتظار میرود دیگر سیاسیون شهرستان نیز همانگونه که پیریایی مردانه به میدان آماده،اعلام آمادگی کنند و با شرکت در مناظره ای آزاد به مردم احترام بگذارند و پاسخگو باشند.

  من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم خواه پند گیر و خواه ملال….

 82. علیرضا

  عرض سلام و ادب و احترام خدمت مردم شریف کوهدشت.
  جناب آقای پیریایی شما رهرو همان فردی هستی که بگم بگم رو در این مملکت باب کرد. همان کسی که چشم خود را به روی اخلاقیات بست و مملکت رو به سمت دو قطبی شدن پیش برد. سردمداران اصلاحات کوهدشت ترسی از شما ندارند. از بی اخلاقی می ترسند. شاید برای شما مهم نباشد اما برای افرادی چون دوستی و اسفندیاری مهم است که چگونه و با چه کسی بحث کنند.
  دعوت به مناظره یعنی چه ؟ هر چه در چنته داشتی رو کردی
  از شب نامه نوشتن تا تحریک استاندار و …
  خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه.

  • مردم شریف

   ما حرف ها ی آقای پیریایی را همیشه میبینیم
   تا الان یک کلمه بگ بگم نداره!
   کرسی آزاد را با افشاگری فرق نمیدونی نان تو وامثال تو در سکوت خفقان نخبگانه
   مردم شریف این دفعه حریف شما میشن

  • بابایی

   تو از چی خبر داری که از چنته پیریایی میگی چرا میخوای حق دانستن را از مردم بگیری؟

  • شیراوند

   آقا علیرضا
   لطفا به لیدرهاتون آقایان اسفندیاری و دوستی بگید تا بیان و با آقای پیریایی مناظره کنند شاید شما راست بگید ولی…

 83. در جواب علیرضا

  آقای علیرضا شما میشه یه مورد از بگم های آقای پیریایی رو بگی

 84. تنهایی کوهدشت

  کوهدشت پله ای برای ترقی کوهدشتایان مقیم تهران و کوهدشتیان مقیم بهارستان.
  سیاسیون کوهدشت همیشه با داغ نگه داشتن جو انتخابات در کوهدشت از این فرصت سواستفاده کرده و خود را به بالاترین پست ها و قوی ترین لابی ها وصل میکنند. و این جو انتخاباتی طولانی منجر به فاسد شدن فضا و ایجاد موقعیت برای عاشقان قدرت میشه.
  اینه که کوهدشت هر روز عقب مانده تر از دیروزه.
  به کوهدشت نگاه کنید؟ وضعیت جوانان را ببینید؟ آیا امیدی شما در جوانان خانواده خود برای آینده میبینید؟ میل به سرقت هر روز در جوانان کوهدشتی بیشتر میشه. چند وقت پیش یک پسر ۱۳ ساله رو دیدیم که میگفت قبل از پایان تابستون برم تهران و یه دزدی بکنم.
  مصیبت از این بزرگتر؟!!!

  • دلمرده

   کوهدشت آینده ای سیاه خواهد داشت چون دلسوزان و مسئولانش فقط ژست دلسوزی دارند

 85. ادینوند

  وقتی بزرگان کوهدشت همیشه در زمان های مهم خودشونو قایم میکنن همین میشه وضع کوهدشت.
  آقایانی که ادعای دلسوزی دارن کجان؟
  عضو شورای شهر تهران کجا بود؟
  چرا یکی از مهمترین معاونین استانداری که کوهدشتی هستن آقای کورانی فر در آتش سوزی برای کوهدشت کاری نکرد؟ آقای ملکشاهی در مراسم آیت الله مروجی غائب بودی. در آتش سوزی در حال جمع آوری رای در اشتره گل گل بودی. نماینده عزیز مردم کوهدشت یکم به خودت بیا. آقای اسفندیاری که فک کنم کلا تبعه ایران دیگه نیست از بس خبری ازش نیست. شیخ عباسی هم پیگیر کارهای مهدی هاشمی فرزند اکبر شاه هستش.
  آقایان بزرگ که الان از اومدن به کوهدشت خجالت میکشید یادتون بیاد یه زمانی در کودکی تو همین کوهدشت و یا روستاهاش تیله بازی میکردین. حالا با کلاس شدید

 86. مردم را نفهم نپندارید

  ما منتظر اعلام آمادگی آقایان علاسی دوستی و اسفندیاری هستیم. این حق ما مردم کوهدشت است که از کسانی که خودمان بزرگشان کردیم و کله گنده شدند بخواهیم حال که ما شما را گنده کردیم بیاید فکری بحال کوهدشت بکنید.
  جلسه ای برگزار شود نه شبیه مناظره بلکه یک جلسه با حضور دانشجویان. استادی حوزه و دانشگاه برای آسیب شناسی کوهدشت و راهکارهای حل آن. سپس در جلسات بعدی که آقای فرماندار و سایر مسئولین حضور دارند برنامه ها به آنها داده شود. آقای ملکشاهی هم به عنوان نماینده کوهدشت در مجلس پیگیری مراحل را در مجلس انجام دهد و اعتبارات لازم را فراهم کند.
  آیا این بد است؟ ضرر دارد؟
  اگر نه بد است و نه ضرر دارد پس منتظر هستیم حال که آقای پیریایی اعلام آمادگی کرده سایر مسئولین نیز یک یک اعلام آمادگی کنن.
  بزرگان کوهدشت یا علی بگید.
  شیخ عباسی یا علی
  اسماعیل دوستی یا علی
  اسفندیاری یا علی
  حاج آقا قبادی جماران شما هم یا علی
  آقای ملکشاهی یا علی
  امام جمعه یا علی
  فرماندار یا علی
  شهردار جدید تو هم اگه موندی یا علی

  تو رو امام حسین یاعلی

 87. فامیل اسماعیل دوستی

  با عرض سلام
  بنده به عنوان یکی از بستگان جناب مهندس اسماعیل دوستی با ایشان صحبتی داشته در این مورد و ایشان عرض کردند فضای رسانه ها را نسبت به این خواست عمومی رصد نمودم و متوجه این مهم هستم. در حال برنامه ای هستم برای این اجماع و همفکری با دوست و هم حزبی سابق خودم جناب آقای پیریایی و نظر خود را در این مورد بزودی از طریق رسانه ها اعلام میکنم و گفتند بنده را آماده پذیرش فرض کنید.
  از ایشان در مورد شیخ عباسی و آقای اسفندیاری هم پرسیدم که گفتند آنها نیز از این قضیه به خوبی با خبرند صحبت هایی در این مورد داشته ایم که قرار است خودشان اعلام کنند. شما از جانب بنده چیزی در مورد پذیرش آنها نگویید.

  • ....

   احسنت به دوستی دلاور

  • اصلاح طلب حق جو

   تشکر داریم از آقای دوستی بخاطر این تصمیمشون. واقعا باید فکری برای کوهدشت میکردن. این جلسه با حضور اسماعیل دوستی عالی میشه

  • اوفیش

   اوفیش وه دلم که دوستی قبول کرد. درود بر اصلاحات. درود بر بزرگمردان عرصه سیاست اصلاحات. درود بر اسماعیل دوستی

  • درویشی

   من دیشب با اسماعیل دوستی تلفنی صحبت میکردم. آقای دوستی گفتن حتما در این جلسه حضور پیدا میکنم

  • ولیپوری

   این جلسه یک جلسه عالی میشه. من به عنوان یک اصلاح طلب دو آتشیه از شنیدن قبول ایشون برای جلسه در کوهدشت خیلی خوشحال شدم و با شناختی که از ایشون داشتم میدونستم که اسماعیل دوستی یک انسان ترسو نیست که بره خودشو قایم کنه

  • ناشناس

   آره تو فامیل دوستی هستی!!!!!!!!

 88. شیراوند

  به نظرم من فردا آقای دوستی فردا میرن با یک سایت اصلاح طلب جواب آقای پیریایی رو میدند ولی یک سوال ؟ تا کی باید دو تا جواب یکدیگر رو در این سایت و آن سایت بدند ؟؟؟
  بسم الله آقای پیریایی که اعلام آمادگی کردند و مونده دوستان اصلاح طلب حالا یا آقای دوستی یا اسفندیاری بیان و در یک سالن بزرگ به مناظره بشینند شاید فرجی شد والله بخدا

  • ناشناس

   سایت ارجا
   برای خودت و کامنت نویس هایت که با چند اسم و البته در فواصل کوتاه پیام می گذارند و به شعور مردم توهین می کنند واقعا متاسفم. هنری جز توهین و تخریب ندارید مریدان احمدی نژاد!
   به کامنت گذارانت که در فواصل یک دقیقه ای کامنت می نویسن بگو اگر به شعور مردم احترام نمی گذارن حداقل ….
   بنده تا جای که دوستی و اسفندیاری و عباسی فرد و… را میشناسم میدانم که اینها آنقدر گرفتاری و دغدغه دارند که حتی سالی یک بار به این سایت سر نزنند و فرمایشات گهربار استاد علامه دکتر پیریایی را نخوانند .
   عشق استاد علامه حکیم پروفسور دکتر پیریایی به مناظره بازی یا از بیکاری است یا اهداف خاصی دارند . ایشان ظاهراً یا خیلی بیکار است و اوقات فراغت وسیعی دارد که امیدوارم ایشان هم در یک چرخش ١٨٠ درجه ای مثل اصحابشان محمد زاده و میرزایی و کلای از دولت بی چارچوب یازدهم پست بگیرند تا از بیکاری در بیایند یا هدفشان این است که جلوی فراموشی خود را بگیرند و مثل رئیسش مدام خبرساز باشد. در این صورت اسفندیاری و دوستی و عباسی فرد و.. دست او را خوانده اند و در زمین او بازی نمی کنند. خیالتان راحت . پیریایی به اهداف خود نخواهد رسید. سران اصلاحات از او زرنگ تر هستند

  • شناس!!!

   جناب ناشناس اینقدر الکی به این حضرات اصلاح طلبتون ننازید، که سالی یک بار هم وقت نمی کنند به این سایت سر بزنند و… جمع کنید این بساط دروغ و تزویر را !!! این حضرات اونقدر له له می زنند که می دانند فلان کس بچه ش ختنه کرده یا نه!!! اون وقت تو اومدی و میگی از اخبار سایت اول شهرستان که همه اخبارش رو رصد می کنند و آمار هر روزه اون نشان از این ادعا دارد ؛ بی خبر باشند؟!!

 89. مهدی

  اگر آقای دوستی به پیشنهاد مناظره آقای پیریایی پاسخ مثبت داده است در رسانه های کوهدشت رسما اعلام کند محل کوهدشت باشه نه جایی دیگه۰

 90. از تفرقه بپرهیزید

  این دعوت به مناظره یعنی ایجاد تفرقه. همین الانش کم کوهدشت از این سیاسی بازی ها آسیب ندیده. با این کار فقط فتنه ای رو بین چپ و راست کوهدشت راه میندازن. پیریایی چی از جون کوهدشت میخوای. اصلا مسئله شخصیه و به کوهدشتی ها ربط داره تو دخالت نکن

  • بی طرف

   منم موافقم این مناظره بازی ها چه فایده ای دارد میشه مناظره سال۸۸ بعد بیاو درستش کن

 91. قاطی کردم

  چرا این سایت میگه نمیاد برا انتخابات اونوقت یه سایت دیگه زده میاد. آخرش پیریایی میاد یا نمیاد

 92. ناشناس

  به آقای پیریایی یک توصیه اخلاقی دارم:
  خیلی به خودت غره نشو …

  فریاد که در رهگذر آدم خاکی
  بسی دانه فشاندند و بسی دام تنیدند

 93. اصولگرا

  تفرقه ! به زمین وزمان بد می گویید وسران تان در ناز نعمت مقیم مرکزند وکوهدشت وطبیعتش در آتش بی تدبیری آتش می گیرد ومی سوزد و………. می گوید کوهدشت ۸ برابر ایلام سوخته وبه خودش برای مهار آتش !
  تبریک می گوید حالا اگه کسی هم گفت را هتان اشتباهه به تفرقه متهم ش می کنید بابا مرحبا !!!

 94. صحرایی

  اینجا خودش مناظرست احتیاج به مناظره پیریایی و دوستی نیست

 95. سامان عبدولی

  سر چهار راه ما یه بنر زدن برای تشکر از ملکشاهی که ۶ تا رشته برای دانشگاه آزاد کوهدشت آورده. شاهکار کرده خسته نباشه تو این چهار سال زحمت افتاده. تمام کار یه نماینده که رئیس دو کمسیون مهمه شد اینکه چند تا رشته برا دانشگاه آورده

  • آزادبخت

   آقای عبدولی شما محرکه هستید
   این قضییه چه ربطی به نماینده داشت
   ما ملکشاهی رو دوست داریم

 96. نسیم امرایی

  کرسی های سیاسی در تمام ایران رواج داره نمیدونم ما چرا اینقد سختش میکنیم. من دانشجوی سمنان هستم و اینجور جلسات رو تو این سه سال که دانشجو هستم زیاد دیدم اما متاسفانه ما خیلی سختش میکنیم

 97. قدري تامل

  به نام خدا
  به نظر این حقیر از این مصاحبه و سپس اظهار نظرهای مخالف و موافق در قالب کامنتها چند چیز را می شود استنباط و استخراج کرد:
  در گام اول بررسی گفته ها و نظرات و مشی آقای پیریایی در این مصاحبه:
  ۱٫ ایشان به نوعی خط و مشی خود را علنی و به طور صریح و شفاف، اصولگرایی اعلام می کند و به عبارتی تعمد در این دارد که برچسب اصلاح طلبی را برای همیشه از خود کنده و دور کند و راه خود را برای همیشه و با اعلام رسمی و عمومی در فضای مجازی از اصلاح طلبان و اعوان و انصار و دوستان اصلاح طلب خود جدا کند.
  ۲٫ اتخاذ موضع شفاف خود در اصولگرا بودن را به قیمت بریده شدن و جدایی از رفقای چندین و چند ساله خود دانسته و به عمد با نام بردن از چند نفر از آنان پایان رفاقت و همراهی(لااقل سیاسی) خود را از آنها اعلام نموده.
  ۳٫ اینکه از میان این همه سایت با سایتی که گرایش شفاف و واضحی در خصوص ارزشی بودن دارد و همگان می دانند که در مقاطع مختلف به نقد عملکرد اصولگرایان و اصلاح طلبان (البته بیشتر نقد و به چالش کشاندن اصلاح طلبان به چشم میخورد) پرداخته و تنها شاخص را در عملکرد رسانه ای خود منویات مقام معظم رهبری میداند و بس، نشان از هدفمند بودن و حساب شده عمل کردن شخص پیریایی در انتخاب محل بازتاب سخنانش در فضای مجازی دارد که آنچه را میخواهد مستندتر و حساب شده تر معرفی کرده و پیش ببرد.
  ۴٫ اعلام رسمی و صریح مبنی بر عدم کاندیداتوری در هیچ جای کشور، و فیصله دادن به شایعات مختلف مبنی بر چشمداشت پیریایی به کار انتخاباتی در کوهدشت.
  ۵٫ با دقت در کلام ایشان می شود متوجه شد با توجه به اقبال قابل قبول از طرف ساکنین کرج و بعد از مدتی سبک و سنگین کردن این موضوع، قید کاندیداتوری در آنجا را هم زده و با به کار بردن این عبارت ” تقدیر این بود که این قضیه را کنار بگذارم ” از پرداختن به جزییات آن شانه خالی کرده!!! حال چه چیزی و یا چه کسی او را از این کار بازداشته و نهی کرده جای تامل دارد!!! باید دید که این ادعا یک ترفند سیاسی است و یا اینکه به واقع از کاندیداتوری کرج، قم و یا حتی کوهدشت به معنای واقعی چشم پوشیده و آن را کنار گذاشته؟!!
  ۶٫ نکته قابل تامل اینجاست که در جواب احتمال نتیجه انتخابات کوهدشت به یک ترکیب نو فوتبالی!!! اشاره می کند و انتخابات کوهدشت را در این دوره ۲-۱-۲ تحلیل کرده و احتمال برد گزینه تک را بیشتر میدهد!!! و در پایان با این ادعا که اجازه دهید بیشتر از این تعیین مصداق نکنیم!!! بقیه بحث را در حالی که ذهن مخاطب را درگیر کرده، ابتر و ناقص رها می کند!!! که موجب گمانه زنی هایی در بین مخاطبین می شود که به خوبی می توان آن را از میان نظرات مخاطبین یافت. اینکه گزینه تک با توجه به قرائن روی چه کسی محدود و متصور می شود و اینکه هدف پیریایی از طرح این مثال چه بوده و خروجی آن برای او چه در بر خواهد داشت و اصلا چرا خود را در مظان این ذهنیت قرار دهد و… همه و همه جای تامل دارد.
  ۷٫ نکته قابل توجه دیگر اسم بردن از یاران و دوستان نزدیک خود است که همگان می دانند به واسطه انتساب و رفاقت با او با رشد تصاعدی مدیریت کلان کشوری در سطح ملی نمو داشته اند و این حقیقتی است که تا به حال هیچ مدیر کوهدشتی چه در طیف اصلاح طلبان و چه اصولگرایان موفق به این مهم نشده که هم شخصی خودش را به طراز مدیریت ملی برساند و هم دست دوستان خود را گرفته و بالا ببرد تا جایی که مورد رشک و نقد و سوال و… دیگر رقبا و یا رفقا قرار گیرند. حال بعد از چندین سال همراهی و همدلی به یکباره زیر همه چیز زده و آنچه را رشته، پنبه کند و از اساس پایه رفاقت و همراهی با رشدیافتگان حلقه یاران خود را فرو ریخته و به نوعی بنا به مصالح و یا مسایلی اعلام برائت از بودن با آنها نماید!!! و جالبتر آنکه از برگزاری جلسه یکی از این افراد با رقیب دیرینه خود اسفندیاری اشاره کرده و به نوعی رنجش خاطر و بریده شدن خود را به این واسطه(لااقل یکی از دلایل) اعلام نموده؛ حال بماند که شخص اسفندیاری نیز از دست پرورده های سیاسی ایشان است که خود داستان مفصلی دارد!!!
  ۸٫ اعلام تغییر موضع ۱۸۰ درجه ای!!! تعبیر سخت و سنگینی است که چگونه ممکن است افرادی سالیان سال با هم عنق اندر عنق باشند و به یکباره چهره بر هم عنق کنند؟!!!
  ۹٫ با اعلام اینکه من از کوهدشت جدا نشده و نسبت به آن سرد و بی تفاوت نخواهم شد، آنهم بعد از اعلام عدم کاندیداتوری به نوعی می خواهد تودهنی به کسانی بزند که پیریایی و دلسوزی او برای کوهدشت را غرض ورزانه می خواندند و احراز پستهای مدیریتی در استان توسط دو نفر از دوستان ایشان که در قبل اشاره شد را باج خواهی او از استاندار تلقی می کردند؛ که با تفاصیل گفته شده می خواهد تمام حرف و حدیثها را خاتمه داده و به نوعی تو دهنی به منتقدین خود بزند. خصوصاً آنجا که او را اصلا کوهدشتی نمی دانند و دلسوزی او برای کوهدشت را دروغین می پندارند.
  ۱۰٫ با اشاره به آتش سوزی اخیر کوهدشت دلسوزی نمادین و فیگوری مسئولین شهرستان و به شکل خاص شخص فرماندار را یک حرکت خودنمایی و تظاهری تلقی کرده و فراری رو به جلو برای شانه خالی کردن از بار مسئولیتی که توان انجام آن را ندارند و فقط با این رفتارها می خواهند سرپوشی بر ناتوانی خود بر آنچه نمی توانند انجام دهند بگذارند. و در ادامه باز گریزی به استاندار که از قضا سابقه آشنایی و رفاقت با هم دارند و به خوبی هم را می شناسند، زده و هشدار بحرانی بودن وضع کوهدشت و توجه او را به این مهم بیش از پیش ملتفت و معطوف کرده، که با اینکار باز به نوعی میخواهد بر ادعاهای قبلی خود صحه گذاشته و پافشاری کند؛ و همچنین تعمداً فرماندار را به چالش بکشد و او را وادار به عکس العمل نماید.
  ۱۱٫ نکته حائز اهمیت دیگر اعلام نظر بر تبعیت و پیروی از ولایت فقیه به عنوان اصل مهم در موفقیت و پیشبرد اهداف انقلاب است که با اینکار میخواهد به منتقدین خود بفهماند که نوع نگاه و نگرش من چیست و آنچه را که در برهه های مختلف به او نسبت داده اند را بالکل رد نموده و خط و مشی سیاسی و فکری خود را در قالب پیروی از ولایت فقیه ترسیم و معرفی نماید.
  ۱۲٫ و نکته پایانی اینکه بعد از این همه کش و قوس، با زیرکی، رقبا و منتقدین خود را به گود مناظره فرا میخواند و به عبارتی هماورد می طلبد؛ و اینجاست که اگر گروه هدف او عکس العمل نشان دهند و به گود مناظره وارد شوند باید منتظر نشست و دید که ماحصل آن برای پیریایی چه خواهد بود که چنین با اطمینان و ضرس قاطع مصر بر آن(مناظره) بوده و اگر چراغ خاموش از کنار هل من مبارز طلبیدن پیریایی بگذرند و تن به مناظره ندهند قطعاً باید تبعات افکار عمومی را به عنوان یک مطالبه جدی جهت روشن شدن ادعاهای چندین ساله خود به جان بخرند.
  این شمه ای از برداشت این حقیر بود نسبت به متن مصاحبه آقای پیریایی، و ان شاءالله سعی خواهم کرد در صورت نیاز و تمایل دوستان یک جمع بندی هم از نظر مخاطبان موافق و مخالف نسبت به این مصاحبه و نظراتشان خطاب به شخص آقای پیریایی داشته باشم.
  موفق و پیروز باشید%

  • نسیم امرایی

   این متنی که شخص قدری تامل گذاشته جالب بود. بیشتر از خود پیریایی در این مصاحبه دقت کرده

  • احسان قرعلیوند

   نکات جالبی در مصاحبه پیریایی هست. پیریایی خیلی با اطمینان وارد قضیه کوهدشت شده.

  • بی تامل

   ماشاءالله به این تامل
   خدایش اولا دمت گرم تحلیل خوبی بود
   دوما فک کنم چهار روز روی این مصاحیه وقت گذاشتی
   سوما خدایش تو کی هست لطفا اسمتو بنویس چون شک نداریم که شما یکی از بزرگان کوهدشت هستید از نوع قلم معلومه

  • مینایی

   تحلیلی کاملا دقیق و عالی بود
   دقیقا تمام دیدگاه های بنده در این کامنت دیده میشه و نیازی نیست من هم بنویسم
   خسته نباشی آقای قدری تامل

  • خلیل گراوند

   فک نکنم اینقدی که این تو مصاحبه دقت کرده پیریایی کرده باشه

  • باقله فروش

   کاشکی زودتر دوستی دست از ……. ورداره و با پیریایی مناظره کنه که منم بیام در جلسه باقله و ذرات بفروشم

 98. هفت اقلیم

  خطابه ناشناس جای تأمل داره !!!!!!
  ما همشهریانی نظریه پردازی مثل جناب ناشناس داریم و این وضعمان است بعد از تأمل به این نتیجه رسیدم آره ما همچین همشهریانی داریم و همین دلیل اوضاع مان است

  • یک اقلیم

   آقای هفت اقلیم محترم طوری که شما حرف زدید مشخصه که از تحلیل قدری تحمل خوشتون نیومده اما انصافا من خوشم اومد
   لطفا چندتا از عیب های این تحلیل رو بگید چون معلومه شما هم ادعای باسواد بودن رو دارید

 99. آزادبخت

  جناب قدری با تامل:
  من هم باشماتاحد۹۰درصدموافقم اما نفهمیدم منطورشما ازاینکه اسفندیاری هم دستپرورده پیریایی است چیست.البته درمورد دیگراشخاص که نام برده اید میرزایی، محمدزاده، کورانی، بله درست است اینها با پیریایی هستند که البته طبق این مصاحبه ظاهرا دیگر گودبای! اما میتوانیدبگویید که اسفندیاری هم از پیریایی بهره زیادی برده است تا آنجا که من خبر دارم ولی از نکته شما از این بابت که ایشان با آنکه کاندیدانیست ولی اینجور موضع میگیرد که ظاهرا میخواهد نقش مهمی داشته باشد من هم موافقم وایطور میفهمم

  • قدري تامل

   جناب آزادبخت
   شما را ارجاع میدهم به سابقه تشکیل جریانات احزاب در کوهدشت و چگونگی مطرح شدن و روی کار آمدن آقای اسفندیاری به عنوان کاندیدا و… الی آخر (می توانید از سابقون اصحاب سیاسی شهرستان که واقف بر آن هستند و بدون حب و بغض حقیقت را بیان می کنند مسئله را جویا شوید)

 100. ناشناس

  این سایت تبدیل شده به سایت عشاق پیریایی

  • بی تامل

   خب که چی ؟؟؟
   چون مطلب از پیریایی زده؟؟؟
   پس به نظر من این سایت طرفدار اوباما هم هست حتی قذافی و بعضی اوقات طرفدار نتانیاهو هم هست چون مطلب از اونا هم میزاره!!!
   به خدا من هم چند کلاس سواد دارم از اینو تحلیل ها خیلی بد میاد آقای ناشناس

  • منصوری

   من مدت یکسال هست که مخاطب ارجا نیوز هستم در بحث کلان و کشوری موضع گرفته ولی در بحث کوهدشت خدایش نگرفته و تقریبا از تمام شخصیت های کوهدشت خبر میژاره

 101. امیدی

  این همه بحث در یک سایت آنهم برا یک گفتگو فقط کار ما کوهدشتی هاست! البته افسوس کمتر بحث زیر بنایی شده۰ نکنه متخصص کم داریم۰ ولی استعداد ما وتخصصای بچه های شهر ما کم نیست ۰

 102. کوهدشتی قدیمی

  منم یادمه که اون موقع ها آقای پیریایی خیلی برش داشتند چه در جبهه ها و چه در مسائل سیاسی ولی نه اینکه همه افراد سیاسی این شهر زیردست آقایی پیریایی باشند ولی یادمه که نصب افراد این شهر که الان مقیم تهران و…هستند به اشاره پیریایی این طرف و اون طرف می شدند

 103. گنده

  بابا این پیریایی اینقدرم گنده نیست که شما همش دارید مگید پیریایی پیریایی
  از برزگان جریانم خواهشمندم یکی جواب این آقارو بده

 104. ناشناس

  پیریایی شاگرد اسفندیاری بود. اینقدر پیریایی پیریایی نکنید بابا

  • ساکی

   داداش من حتما باید اسم بیاره
   خوبه مشخصه منظورش سران اصلاحات در کوهدشت است

  • جعفر بگ

   جدی میگی شاگرد اسفندیاری بوده؟ آفرین اسفندیاری خوب شاگردی تحویل دادی ولی چرا الان استاد اسفندیاری جرات نمیکنه بیاد و با شاگرد پیریایی بحث کنه

 105. خیالاتی

  کجای مصاحبه پیریایی اسم اسفندیاری را برد

 106. کوهدشتی

  راستی این آقای پیریایی کجایی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • نسیم امرایی

   به تو چه کجایی هستش؟ نه به تو چه؟ اصلا هرجایی باشه که چی؟ چه دردی رو دوا میکنه؟ خاک تو …………. جای اینکه یه نظر برای پیشرفت کوهدشت بدی میگی پیریایی کجایی هستش؟

  • کوهنانی

   اینا همش الکیه. نه دوستی نه شیخ عباسی و نه اسفندیاری هیچکدوم نمیان برای مناظره با پیریایی. اینا مال این حرفا نیستن. … ………

  • google

   فقط در گوگل بنویس ” پیریایی”
   یا اگه هم بلد نیستی بر روی لینک زیر کلک کن :
   https://www.google.com/search?q=%D9%BE%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C&oq=%D9%BE%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C&aqs=chrome..69i57j69i60l2.1792j0j4&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

 107. حامد اسکندری

  در این هفته کوهدشت دو قتل و یک خودکشی.
  قابل توجه بزرگان کوهدشت

 108. قدري تامل

  با عرض ادب و سلام خدمت همه دوستانی که به نوعی نسبت به این حقیر اظهار لطف نمودند
  اما…
  این تعارف تیکه پاره کردن و پرداختن به مباحث کلیشه ای و بدون خروجی مفید دردی از آلام شهرمان را نخواهد کاست و بالطبع نخبگان و چهره های شاخص سیاسی و مدیریتی استان و شهرستان را مجاب نخواهد کرد که تن به پاسخگویی شایسته و مثمرثمر دهند؛ لذا به نوبه خود از همه عزیزان خواهشمندم که به جای پرداختن به مباحث جانبی که هیچ وقت دردی را دوا نکرده اند به بحث و تبادل نظر اساسی پیرامون مسایل و معضلات شهرستان پرداخته و چنانچه در مقام دفاع و یا انتقاد از شخصیتی هم بر میاییم او را منقاد به پاسخگویی منطقی و صادقانه کنیم تا لااقل با کمک دیگر صاحبان فهم و درایت(که الحمدلله در شهرمان کم هم نیستند)، گامی را در راستای ترسیم و تبیین چشم انداز پیشرفت استان و خصوصاً کوهدشت را فراروی مردم فهیم این دیار قرار دهند(حتی اگر لازم باشد از قصور گذشته هر کدام در زمان مدیریت شان چشم پوشی شود)
  با سپاس

 109. ناشناس

  آفرین بر ادب و شعور و متانت هواداران پیریایی !!!!!
  یه بار کامنت امرایی را بخوانید تا بدانید استاد اخلاق و ادب چه طرفدارانی دارد
  آقای پیریایی ما که می دانیم شما چرا از کاندید شدن منصرف شدی . بس کن . جمع کن این بازی را
  چرا از نهاوند کاندید نمیشی . آنجا که بیشتر به شما میخورد

 110. یونس

  ا………. جز حرف سیاسی هیچی نمی دونن گروههای مجازی رو نگاه کنین همه ش حرف مفته همه ش بدگویی / شما این گفتگوی ارجا نیوز را با یک اصولگرا نگاه کنید اصلا به کسی بد گفته اصلا بگم بگم کرده ؟ بجای بگم بگم خیلی واضح گفته با فلانی ها ۱۸۰ درجه فکرم فرق میکنه / صادقانه است / میگه آقای استاندار اوضاع از گذشته بدتر شده/ خوب راست میگه وقتی خود……….. میگه کوهدشت داره از بی آبی هلاک میشه خوب پیریایی هم همینو میگه / اون وقت حراف های اصلاح طلب هی شعار میدن / استاندار میگه من طرفدار سد معشوره هستم فرماندار هم همینو میگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:!!!!!!
  بابا دست بکشید از شعار / این سد معشوره تو کره مریخ نیست تو کوهدشته شما هم مسئول
  همین لرستان وکوهدشتید۰
  من میگم کم بگید مناظره پیریایی با دوستی
  آقا ؛ حضرات دوستی نمیاد صد سال نمیاد
  اصلا بیاد چه فایده داره …..
  بگید آقای استاندار بیاد …. / نه پیریایی شعار بده نه استاندار با هم در حضور مردم بگن
  کدام راه بهتره / حتما جلسه خوبی میشه به نفع
  کوهدشته / راجع به زیربنا ها راجع به آب راجع به راه راجع به کار / تمام۰

 111. ....سخن دوست خوش است

  سلام
  به جای حاشیه پردازی به نظرم بهتره هر کدوم از دوستان جمع بندی نهایی خودشون از مصاحبه پیریایی و کامنت های همشهریانمون بگن تا حداقل از این گسیختگی در بیایم و رشته های مشترکمون برای توصل به اون در راستای پیشرفت کوهدشت قدم برداریم.
  بگذارید از این مصاحبه و کامنت ها نتیجه و حاصل مثبتی داشته باشیم.

 112. ....سخن دوست خوش است

  منطقی ترین روش را دوستی برگزیده که با عنوان”قدری تامل” کامنت میگذارد…بگذارید بلوغ سیاسی و اجتماعی خود را در این فصای مجازی نشان دهیم و با بحث منطقی و نتیجه گیری از مصاحبه و کامنت ها به سیاسیون کوهدشت بگوییم که ما مردم کوهدشت بدنبال توسعه پایدار شهرمان هستیم و شما به عنوان نخبگان کوهدشت باید در قبال عملکرد گذشته و حال خود پاسخگوی مردم باشید…
  کلید واژه ما؛”مطالبه مردمی” و “پاسخگویی نخبگان”
  باز هم از مشارکت فعال همشهریان سپاسگذارم

  آب کم جو تشنگی آور بدست
  تا بجوشد آب ات از بالا به پست

 113. عرفان

  باکامنت امرایی همه چیز برای ما روشن شد که چه خبره.یاعلی

 114. قبادي

  آقای پیریایی در این متن کوتاه ۳۸ بار ضمیر متکلم ( ام، من، بنده، پیریایی و…) به کار برده است.

  • محمد جواد سهرابی

   مباحث سیاسی دامن گیر بعضی از بزرگان اصلاحات است که هیچوقت اجازه به خود نمی دهند وارد این بازی با پیریایی شوند

 115. منصوری

  دو یک دو چی بود؟

 116. نسیم امرایی

  صرفا جهت اطلاع اخبار ۲۰.۳۰ دیشب متعلق به کوهدشت بود. متعلق به آتش سوزی جنگل هامون. مصاحبه معاون استاندار رو نشون داد که تو ایام آتش سوزی بهش گفتن پس بالگرد کجاست و معاون استاندار فرمودن بالگرد رفته گل بچینه.
  واقعا تاسف خوردم.

 117. رشیدیان

  من دیدمش.
  آبروی مسئولان استانمون رفت ………….
  تو اخبار ۲۰.۳۰………… شدن. نشون داد مردم با لباس و لیوان آب داشتن آتیش خاموش میکردن

 118. امیرعباس یگانه

  هیچ……… در اصلاح طلبان برای ورود به این مناظره وجود نداره.

 119. حسین عباسی

  نباید اینجور چیزی پیش بیاد. از بزرگان اصلاح طلب میخوام که بیان و حضور پیدا کنن. مگر اندیشه فکری ما اصلاح طلبان و عملکردمون چه ایرادی داره که اینچنین باید در برابر رجز خوانی اصولگریان و بزرگانشون………….

 120. مهسا ضرونی

  هه
  اصلاحات همش حرفن. پای میدون وسط اومدن بیاد فرار رو بر قرار ترجیح میدن

 121. شناس

  این جریان به رسوایی حضرات خواهد کشید برای همین سکوت پیشه کردند

 122. شفیعی

  پسر عموی من که مادرش درویش هست و از بستگان آقای دوستی هست یه تعمیرات موبایل داشت که بنده خدا حتی ماهی ۳۰۰ هزار تومن هم براش در نمیومد. مدرکشم دیپلم بود. سال پیش مغازشو جمع کرد و رفت تهران ما نفهمیدیم رفت برای چی. چند ماه بعد اومد دیدم یه کت و شلوار گرون قیمت پوشیده بود و یه هندزفری گوشش گذاشته بود. بخدا دیدمش نشناختم. کلی با خودم کلنجار رفتم که باورم شه خودشه، رفتم جلو و بهش سلام کردم بهش گفتم بانک زدی یا رئیس بانک شدی. گفت هیچکدوم ولی کم از اینا نداره. گفت دوستی بردش سرکار.
  ما بخیل نیستیم اما چند سوال برام پیش اومد.
  ایشون وارد کار اداری شده و هیچ کار اداری بدون مدرک دانشگاهی از کانال قانونی وجود نداره. حالا این پسر عموی ما اصلا دانشگاه رو به چشم ندیده به قول خودش وقتی کتاب میبینه مغزش از جا میره( حرف خودش بوده این)
  حالا چطوری سر کار رفته؟!
  یا تونسته مدرک بگیره که تو کمتر از ۶ ماه که نمیشه مدرک گرفت. و یا متاسفانه از کانال غیر قانونی و پارتی بازی و فامیل بازی یه شخص بدون تحصیلات و مدرک سر کار رفته که به قول خودش اونجا همش میخوره و میخوابه.
  قضاوت با خودتان

 123. مجید

  وارد شدن پیریایی به کار کوهدشت خبر پیچیده ای است ایشان با این شکل اعلام شاید بنا دارد علنا از اصولگرایان حمایت کند
  این اصولگرا ی مورد نظر پیریایی اگر ملکشاهی باشد چرا پیریایی به حامی او اسماعیل دوستی
  اعلام مناظره کرده بود طرفداران امامی هم در موضوع مناظره پیریایی با اصلاحات ودوستی
  نه موافقت کردند ونه مخالفت! شاید خود امامی
  استقبالی از محوریت پیریایی در روشنگری راه
  خدمت ندارد۰
  از بابتی هم پیریایی نه تنها کاندیدای رفیق را در سبد اصلاحات حساب کرد وکورانی فر را آنوری حساب کرد بلکه از عدد ۱۸۰ درجه فاصله اش با فرماندار دولت مورد حمایت اصلاح
  طلبان میرزایی ومحمدزاده روابط عمومی وزیر
  ارشاد فعلی رسما پرده برداشت .بنابراین پیریایی با این اعلام دیگر بعید است جز انتخاب
  قبادی یا ملکشاهی وبه احتمال قوی تر قبادی
  راه دیگری را درپیش داشته باشد. ومهمتر آنکه
  او می خواهد مناظره را برای مقابله با اصلاح طلبان انتخاب کند
  واقعا انتخابات کوهدشت پیچیده تر می شود

  • اصولگرا

   آقا مجید راست گفتی ولی چیزی که این وسط هست پیچیدگی عالم سیاست است خدا میدونه از این همه گیر و دار چی بیرون میاد. پیریایی از دوستانش می بره، امامی و قبادی دم از وحدت می زنن ولی هیچکدوم کوتاه نمیان، ملکشاهی در تهران اصولگراست و در اینجا از دو سر میخوره، کورانی فر اصلاح طلبه ولی چندین سال در دولت اصولگرا مدیر بوده، دوستی از ملکشاهی دفاع میکنه و در مقابل پیریایی می ایسته بعد حالا احتمال داره پیریایی از ملکشاهی دفاع کنه، میگن پیریایی بنیانگذار جریان چپ بوده حالا با تمام توان اومده تا از اصولگرایی دفاع کنه و… بی خیالش ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد

  • كوهدشتي

   آنچه که معلوم است پیریایی دیگر با دوستان خود کار نمی کند و خیلی سفت و محکم از اصولگرایی دفاع می کند ولی نکته اینجاست که آیا اصولگرایان کوهدشت مثل امامی و قبادی و یا حتی ملکشاهی حاضرند همکاری او را قبول کنند یا باز رگ تعصب جناحی باعث می شود که او را مانند سالها پیش اصلاح طلب بدانند؟ جالب است امامی هیچ عکس العملی از خودش در باره این خبر و مصاحبه نشان نداده و از ظرفیت پیریایی که آدم سیاسی و واردی هست به نفع خودش استفاده نکرده. البته قبادی و ملکشاهی هم هنوز خبری در تایید و یا رد گفته های پیریایی نزده اند هر چند شنیده هایی هست که قبادی از این حرکت پیریایی استقبال کرده. حال چقدر میشود به این حرفها استناد کرد معلوم نیست.

 124. آرمان غلامی

  فضای سیاسی کوهدشت دچار یک سهم مهلک شده که باید سم زدایی شه و پادتن این سم مهلک فقط با حضور سیاستمدارانی که در تهران ساکن شدند درمان پیدا میکنه.

 125. اسممو نگم بعدا بهم گیر میدن

  تو آموزش و پرورش کارمندم.
  این هفته بحث این مصاحبه بین ما کارمندا داغ بود. یه شرطبندی کردیم که من و چند نفر دیگه گفتیم آقایان دوستی و اسفندیاری حاضر به مناظره با پیریایی نمیشن چون جراتشو ندارن و به خودشون اطمینان ندارن و یه تعداد گفتن که میان و جواب پیریایی رو میدن, دروغه این بزرگان اصلاحات از پس یه نفر پیریایی بر نیان.
  گفتیم تا ده روز. حالا یک هفتش گذشت و خبری از این به اصطلاح بزرگان اصلاحات نشد. ببینیم ما برنده ایم یا اونا

 126. هم ولايتي

  با حضور پیریایی در عرصه انتخابات این دوره آن هم نه برای خودش بلکه طبق آنچه ادعا کرده به نفع اصولگرایی آن هم نه شخص خاصی بلکه به شکل عام کلمه به نفع اصولگرایی(دلیلش هم اینکه به صراحت راه خود را از دوستانش به این عنوان که اصلاح طلب هستند جدا کرده)، اوضاع قدری پیچیده تر و صد البته حساس تر شده، چرا که آدم زیرکی مثل پیریایی قطعا حساب شده وارد این بازی شطرنج سیاسی شده، قطعا اعلام بریده شدن از دوستان سابقش و علنی کردن اصولگرا بودنش نشان از آن دارد که این دور از یکی از کاندیداهای اصولگرا حمایت خواهد کرد و اگر از نظر طایفه رای نداشته باشد ولی قطعا از نظر فکر و کیاست سیاسی کیست که نداند ظرفیت پیریایی چقدر است حال باید منتظر بود و دید که طیف اصولگرا کدامیک و چگونه از این ظرفیت به نفع خود استفاده خواهد کرد…

 127. کرمی

  با سلام
  به نظر میرسه دوباره روسیاهی برای زغال ماند کجا هستند کسانی که میگفتند آقایی پیریایی طمع انتخابات کردند چرا لال شدند؟

 128. مرادی

  آقای پیریایی فریاد شما به کجا می رسد به چه درد مردم می خورد… اگر کاری می توانید انجام دهید برای شهرتان

 129. کوهدشتی

  نتیجه انتخابات ها را در کوهدشت بررسی کنید چه کاری کرده اند جز… جوانان خودشون بپا خیزند امیدی به مستان قدرت نیست…

 130. میرزایی

  بله آقای پیریایی من کاری به نیت شما ندارم ولی حرفتون درسته مطالبات کوهدشت هر روز سنگینتر میشه ولی کجایند ……….؟

 131. حسینی

  اصلاح طلبی و اصوالگرایی در شهر ما همه بهانه است برای رسیدن به قدرت … اغلب نه به اصلاح ایمان دارند نه به اصول … دلیلش هم وضعیت شهرمون…

 132. کوهدشتی مقیم بروجرد

  کاش کسی صدای درد را می شنید کاش کسی صدای سوخته ی شهرم را می شنید کاش کسی صدای درمندان را می شنید کاش خون شهدا این دیار شرمنده می کرد مسئولین را… جناب پیریایی چه می شود عاقبت شهر ما…. با این سیستم انتخاباتی که خوبان طرد و ……… انتخاب می شوند

 133. رضا

  هر چه عقب افتادگی داریم ریشه در انتخابات دارد کاش سلمانی برای ما بفرستند…آقای پیریایی شما که مدعی توانایی هستید چرا شرکت نکردید نکند از شکست ترسیدید …

 134. ملکی

  وقتی که می سوزی و آب نیست …وقتی که مرگ می خواهی و جای خواب نیست…
  چگونه می شود سرنوشت مردم بازیچه ی قدرت برخی ها می شود همه بدنبال پیروزی هستند چه کسی از مطالبات مردم می گوید کاندیداها…سایت ها… تشکل ها.. هیئت ها…مردم…؟

 135. Θ∞Θ

  اصولگرای عزیز
  حضرت امیر(ع) همچین بیان مبارکی دارند:
  «حقیقت رو بواسطه خودش بشناس نه به واسطه اشخاص»

 136. ابراهیم خرم آبادی

  من چون خیلی سیاسی نیستم باخیلیاوازجمله آقای پیریایی کمی زاویه پیداکردم ولی نمیشه گفت ایشون کوهدشتی نیستن کمااینکه سیمره کوهدشتیست حتی زمانی که به اقیانوس آرام بریزدولی سیاسیون کوهدشتی چب وراست ازیک نقیصه مبرانیستندوآن اینکه علیه هم موج میسازندحتاوقتی که سیمره خشکش زده است….یادم باشدکه کوهدشت تمام هستی نیست اگرچه هستیم رامدیون این محرومشهرم

 137. کوهدشتی

  اقای پیریایی استاد بنده وادم مدیر کاردان وباهوشی است قطعا در مدیریت وتوانمندی ایشون هیچ شکی نیست اما اگر قضیه ای که با دکتر شیخی در حال پیگیری ان است را به نتیجه برساند درنتیجه انتخابات تاثیر فراوان خواهد داشت وسرنوشت انتخابات به گونه دیگر رقم خواهد خورد

 138. محمدی

  با سلام خدمت دوستان آقای پیریایی خیلی مغرورانه صحبت کردند همه میدون که رای آقای پیریایی رایش را از سبد کورانی فر دارد و حالا میگه من باهاش ارتباط ندارم …خوب نداشته باش …فق طکوران

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true