×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Saturday, 15 August , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
استاندار لرستان خدمات دولت را در لرستان تشریح کرد

به گزارش  ارجانیوز: هوشنگ بازوند استاندار لرستان پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با رسانه های لرستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در لرستان در حوزه های مختلف اظهار داشت: یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور بوده که این امر نیز در سطح استان لرستان در دستور کار قرار گرفته شده است.

تحول در حوزه سلامت لرستان

استاندار لرستان با بیان اینکه تا کنون بیش از ۸۰۸ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در لرستان هزینه شده است تصریح کرد: همچنین برای اجرای بسته های حمایتی این طرح نیز بیش از ۵۱۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه با اجرای این طرح قیمت تجهیزات پزشکی ۴۲ درصد کاهش یافته است ادامه داد: برای ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم لرستان در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت بیش از هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

بازوند عنوان کرد: در مجموع بیش از ۱۵۰ پزشک متخصص در این زمینه همکاری لازم را در استان دارند.

وی همچنین به اختصاص یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای اجرای بخش به کارگیری پزشکان مقیم متخصص در بیمارستانهای دولتی اشاره کرد و گفت: همچنین برای اجرای هتلینگ بیمارستانهای استان نیز بیش از هفت میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

استاندار لرستان به راه اندازی اورژانس هوایی در لرستان اشاره کرد و گفت: سالانه بین ۵۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان برای اجرای عملیات های امدادی این اورژانس هوایی اعتبار هزینه می شود.

بازوند از انجام ۱۱۵ ماموریت امدادی از سوی اورژانس هوایی استان خبر داد.

احداث ۱۳ هزار واحد مسکن مهر در لرستان طی دو سال

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته در حوزه راه و شهرسازی لرستان اشاره کرد و گفت: در مجموع سهم استان لرستان در زمینه احداث واحدهای مسکن مهر ۴۵ هزار و ۸۶۴ واحد است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه از این میزان ۲۶ هزار و ۷۶۳ واحد خودمالک هستند گفت: ۵۸ درصد کل واحدهای مسکن مهر در استان در قالب خودمالکان اجرایی خواهند شد.

بازوند همچنین با بیان اینکه سهم دولت در اجرای واحدهای مسکن مهر در استان ۱۹ هزار و ۱۰۱ واحد است گفت: در مجموع ۴۲ درصد واحدهای مسکن مهر استان نیز توسط دولت در استان احداث می شوند.

وی با بیان اینکه در مجموع تا شهریور سال ۹۲ در استان لرستان ۲۰ هزار و ۵۲۸ واحد مسکن مهر احداث شده است گفت: از این تعداد ۱۵ هزار و ۷۹۳ واحد در قالب خودمالکی و چهار هزار و ۶۳۵ واحد نیز توسط دولت احداث شده اند.

استاندار لرستان با بیان اینکه این در حالیست که از ابتدای سال ۹۳ تا کنون بیش از ۱۳ هزار و ۷۳۲ واحد مسکن مهر در استان احداث شده است گفت: از این میزان پنج هزار و ۴۹۲ واحد خودمالک بوده و هشت هزار و ۲۳۹ واحد نیز توسط دولت احداث شده است.

بازوند با اشاره به برنامه های در دستور کار در این زمینه طی شش ماهه دوم امسال و همچنین سال ۹۵ گفت: در مجموع احداث ۱۱ هزار و ۶۰۴ واحد مسکن مهر در استان احداث می شود که از این تعداد سه هزار و ۸۱۶ واحد خودمالک و هفت هزار و ۷۸۸ واحد نیز از سوی دولت احداث می شوند.

آسفالت ۱۴ کیلومتر راه روستایی در لرستان

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته در حوزه راهسازی استان اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه های چهار خطه از مرکز استان به شهرستانهای مختلف از جمله این اقدامات بوده است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در حال حاضر همه پروژه های چهار خطه استان فعال هستند تصریح کرد: با وجود کمبود اعتبارات این پروژه از سوی پیمانکاران در حال اجرا هستند.

بازوند با اشاره به احرای پروژه های راه روستایی در استان تصریح کرد: تا قبل از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید در استان سه هزار و ۷۸۸ کیلومتر راه روستایی در لرستان آسفالت شده است.

وی ادامه داد: طی دو سال اخیر بیش از ۱۴ کیلومتر راه روستایی در استان لرستان آسفالت شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۱۴۰ کیلومتر از راههای روستایی لرستان آسفالت شده است افزود: هم اکنون شاخص آسفالت راه روستایی لرستان ۸۲ درصد بوده که از میانگین کشوری که ۷۹ درصد بوده استان لرستان بالاتر است.

۴۰۷ روستای لرستان از نعمت گاز بهره مند می شوند

بازوند استاندار لرستان همچنین به بحث گاز رسانی به روستاهای استان لرستان اشاره کرد و گفت: تا قبل از شهریور سال ۹۲ تعداد روستاهای دارای گاز استان ۳۲۷ مورد بوده است.

وی یادآورشد: طی دو سال گذشته بیش از ۳۳۵ روستای استان لرستان از نعمت گاز بهره مند شده است.

استاندار لرستان از اجرای عملیات گاز رسانی به پنج شهر لرستان طی دو سال گذشته خبر داد و گفت: این شهرها شامل درب گنبد، شول آباد، سپیددشت، گراب و کوهنانی بوده که از نعمت گاز بهره مند شده اند.

بازوند با بیان اینکه برنامه ما طی امسال نیز گازرسانی به ۲۰۰ روستای استان است گفت: از این تعداد هم اکنون کار اجرای ۱۴۰ روستا به پیمانکار واگذار شده و ۶۰ روستا نیز در حال واگذاری به پیمانکار هستند.

وی همچنین از اخذ مجوز برای اجرای عملیات گاز رسانی به ۲۰۷ روستای دیگر استان طی امسال با استفاده از تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: در مجموع طی امسال بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ۴۰۷ روستای لرستان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

۳۸۷ روستای لرستان آبرسانی شد

استاندار لرستان همچنین به اقدامات صورت گرفته در حوزه آبرسانی به روستاهای استان اشاره کرد و گفت: طی دو سال گذشته بیش از ۳۸۷ روستای استان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند شده اند.

وی به ارتقا اعتبارات شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان اشاره کرد و گفت: اعتبارات این شرکت در سال ۹۲ حدود ۲۶ میلیارد تومان بوده از این میزان ۱۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

استاندار لرستان همچنین اعتبارات شرکت آبفار لرستان طی سال ۹۳ را ۶۱ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این میزان نیز بیش از ۴۰ میلیارد تومان به استان تخصیص داده شده است.

بازوند استاندار لرستان با بیان اینکه تا قبل از شهریور سال ۹۲ بیش از ۱۸۸ روستان لرستان از طریق تانکر آب رسانی می شد گفت: این در حالیست که با اقدامات صورت گرفته و با وجود خشکسالی این تعداد روستا در شهریور ماه امسال به ۱۰۳ روستا کاهش یافته است.

منبع:مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  •