×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Sunday, 5 December , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
پیریایی : اسفندیار پور۶۰ درصد افکار عمومی جناح اصلاح طلب کوهدشت را دارد / تلاش اصلاح طلبان بر محور ابقای دوگانگی در جمع اصولگرایان است/ ممکن است اصولگرایان «دور» بخورند/کاندیداهای دولت دو نفر هستند!

به گزارش اختصاصی ارجانیوز : چندی است حضور جدی و مستمر چهره ای نام آشنا در فضای مجازی و عرصه سیاسی شهرستان که البته چهره ی شناخته شده ای در سطح ملی است، به چشم میخورد و مصاحبه و یادداشتهای مختلف وی زمینه ظهور و بروز مباحث چالشی در بین کاربران را در پی داشته است. نظرات مخالف و موافق پیرامون او، نظرات و مشی سیاسی اش همه و همه نشان از قابل توجه بودن او در معادلات سیاسی شهرستان است.
شخصیتی که نظرات بزرگان و نخبگان سیاسی را یدک می کشد، به نحوی که ریاست مجلس شوراى اسلامى(دکتر لاریجانی) در جمع مدیران استان قم او را شخصی متضلع و آگاه عنوان می کند، و دکتر رضایی(دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام) او را از مفاخر زاگرس برمی شمرد، و عملکرد او در دولتهای نهم و دهم منجر به کسب مدال سازندگی از رییس جمهور وقت می شود. باز مجالی دست داد که در تب و تاب مقدمات انتخابات دهم مجلس شوراى اسلامى و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری، گپ و گفتی صمیمی با کرمرضا پیریایی داشته باشیم که کاربران و همراهان گرانقدر ارجا را به این گفتگو دعوت می کنیم:

Untitled-1

۱- ارجانیوز – با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس دهم نظر شما در مورد مجلس و نمایندگی چیست ؟

پیریایی : مجلس باید در راس امور باشد، مجلسی در راس امور خواهد بود که از ظرفیت های خود که بر اساس وظایفش شکل می گیرد کاملا بهره برداری کند. قانون گذاری و نظارت اگر در حد مطلوب در مجلس انجام شود، خود به خود مجلس در صدر امور قرار می گیرد. حوزه انتخابیه ما (کوهدشت و رومشکان) سهمیه اش یک کرسی (نماینده) است . نمایندگی امری سهل و ممتنع است گاهی یک نماینده با شایستگی میتواند واقعیت نمایندگی یک ملت را محقق سازد و گاهی هم نه تنها چنین توفیقی پیش نمی آید بلکه اصلا آن نماینده حتی درحد نمایندگی یک حوزه هم به چشم نمی آید. مردم باید گرایش جدی به انتخاب کسی را پیدا کنند که نقش کرسی کوهدشت و رومشکان را در حد بالایی در مجلس و کشور ارائه کند و در سطح نماینده ملت و نماینده مجلسی که در راس امور باشد نشان دهد. اگر ما مدعی هستیم که استعداد بالای سیاسی داریم از نخبگان قوی برخوردار هستیم باید این ادعا را در انتخاب ویژه خودمان نشان دهیم.

۲ارجانیوزبسیار خوب مایلیم انتخاب های گذشته مردم را ارزیابی کنید.

پیریایی : ارزیابی شاخص های روشن می خواهد . من مایلم که خوانندگان و مخاطبان محترم این عرائض را واجد شاخص های درست و واقعی تلقی  کنند. اولا همه منتخب های مردم در ادوار مختلف برای بنده از احترام قابل توجهی برخوردارند اما هیچ کس نمی تواند از واقعیت اهمیت جایگاه های برتر مجلس مثل عضو هیئت رئیسه یا روسای کمیسیون ها چشم بپوشد. کسی که عضو هیئت رئیسه می شود یا رئیس کمیسیون می شود در اداره کلان مجلس صاحب نقش ویژه می شود، ارتباط او با روسای قوا و بزرگان کشور و تاثیر سخن او در امور مختلف به ویژه در موضوعیت کار کمیسیون بالاتر است ، به این خاطر بنده در ارزیابی اولیه نمایندگان دوره هشتم و نهم حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان یعنی حضرت حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی و جناب آقای الهیار ملکشاهی را که هر کدام چهار سال کامل رئیس کمیسیون بسیار مهم قضایی مجلس بوده اند را از بابت این امتیاز قطعی، موثرتر می دانم بنابراین به این دو شخصیت هم عرض می کنم که در رسانه ها و برای تنویر افکار عمومی از عملکرد خود به عنوان رئیس کمیسیون مفصلا سخن بگویند.

این نکته ای که عرض کردم مثل قضاوت قاطع داور فوتبال بود که ناچار است فقط قوائد را در نظر بگیرد و بر اساس آن سوت بزند. و گرنه خارج از این قائده بنده باید اولویت را به جناب حجت الاسلام دکتر عباسی فرد می دادم که تنها نماینده کوهدشتی است که در دو حوزه نماینده شده اند کوهدشت و خرم آباد و در خارج از حوزه مجلس هم همگان می دانند که دیگران هرگز رزومه ای در سطح ایشان ندارند و … .

یا اینکه آقای اسفندیار پور که به عنوان یک شخصیت محبوب جناحی معروفند تا حدی که اکنون و بعد از چند دوره هنوز مدیریت جریان اصلاح طلب موسوم به جریان ۱+۶ را به عهده دارند و باید قبول کرد که اکنون لااقل قریب به ۶۰ درصد افکار عمومی جناح اصلاح طلب کوهدشت را به دنبال خود می کشد ( بقیه ۴۰ درصد جناح اصلاحات هم که با ایشان نیستند با گروه ها و افراد دیگرند.)

یا جناب آقای امامی را که سه دوره نمایندگی در حوزه انتخابیه کوهدشت را داشته اند که طبعا از این بابت رکورد دار هستند و معروفیت ایشان به جسارت و شجاعتی است که در مجلس ششم از خود نشان داد.

یا جناب آقای دوستی که بعد از نمایندگی نه تنها منزوی نشدند بلکه به عنوان استاندار کهکیلویه و بویر احمد ادامه دادند که هنوز هم در آن استان آوازه و محبوبیت دارند و نیز عضویت در شورای شهر تهران و موثرترین اصلاح طلب کوهدشتی در تهران (البته بعد از دکتر عباسی فرد) هستند. ایشان در کوهدشت هم بعد از جریان ۱+۶ از افراد موثر در مجموعه ۴۰ درصدی اصلاحات هستند. خب البته ارزیابی شفافی بود و بنده ظاهرا دست از این صراحت برنداشته ام اما خوشحالم که این ارزیابی ارزش صراحت زیادی ادوار مختلف را برملا می سازد و نشان می دهد که عموم نمایندگان شهر ما در واقع از سرمایه های ما هستند و با احتساب این سرمایه ها ، شان منابع انسانی کوهدشت و رومشکان واقعا بالاست

۳- ارجانیوز -با این وصف و با این همه تعریف و ارزیابی مثبت از همه ادوار نمایندگی کوهدشت باید پیشرفت شهرستان بیشتر از این می شد!؟

پیریایی : البته این ارزیابی که مد نظر شماست اولا همه اش مربوط به مجلس و نمایندگان نیست بلکه بیشتر از نمایندگان ، استانداران و فرمانداران و مدیر کل و مدیران شهرستان باید ارزیابی شوند و نقش آنها در ایجاد وضعیت موجود بیشتر است و ثانیا نمایندگان در جهات مختلف با هم برابر نیستند ، شما به عنوان یک رسانه و سایر رسانه ها باید در کنار نام استانداران و نمایندگان ادوار کارهایی که کرده اند را بنویسید تا مردم خودشان بتوانند قضاوت کنند.

۴- ارجانیوز -شما در مصاحبه قبلی از آرایش ۲-۱-۲ برای انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان سخن گفتید و این آرایش روی زبان ها افتاد . آیا اکنون نیز شرایط ۲-۱-۲ است؟

پیریایی : تا الان بله همچنان ۲-۱-۲ است اما تلاش ها برای تغییر این آرایش در حال پیگیری است. همه تلاش سیاست مداران اصلاح طلب، چه استانی و چه کشوری بر محور ابقای دوگانگی در جمع اصولگرایان می چرخد . البته این همه ی مشکلات اصولگرایان نیست ، اصولگران دچار آرایش پیچیده جریان مقابل خود هم هستند.

اجازه می خواهم بنده در این گفتگو یک کلید واژه بسیار مهم را مطرح کنم. آن کلید واژه ، در این پیچیدگی دو نقش را به عهده می گیرد یک: آنکه « دور » اصولگرایان را در عبور از گردنه کند و سخت می کند و دو : آنکه ممکن است اصولگرایان «دور» بخورند. آری این کلمه «دور» کلید واژه عمده پیچیدگی هاست که اصولکرایان با آن مواجه هستند . ان شاءالله بنده در آینده نزدیک از این موضوع رمز گشایی خواهم کرد .

و اما اصلاح طلبان هم چند گروهند. تکثر در میان آنها صوری و ظاهری است و سران اصلاحات در تهران نهایتا و شاید حتی در اولین روزهای بعد از احراز صلاحیت کار را یکسره کنند و همه بر سر یک کاندیدا تفاهم یا تساهل کنند! واژه های تفاهم و تساهل دو مفهوم مجزا دارند و دو جنس قریب یا بعید از وحدت است. بسته به شرایط یکی از دو واژه رخ می نماید و مصداق پیدا می کند. اگر در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان شرایط برای اصلاح طلبان فراهم باشد به کاندیدای بعید یا نزدیک ولی در جنس قریب خود اصرار می کنند چنانچه موفق نشوند تمهیدات لازم را فراهم کنند به جنس بعید یعنی کاندیدای دولت می رسند و اینجا هم قدری پیچیدگی هست که اصرار به رمزگشایی از آن ندارم مگر آنکه نفع مردم در آن باشد (فقط در این حد می گویم کاندیدای دولت هم دو تا است! )

۵- ارجانیوز – پس چگونگی تغییر آرایش ۲-۱-۲ را نگفتید؟

پیریایی : چرا تا حدودی که لازم بود گفتم.

۶- ارجانیوز – آیا درست است بگوییم با رمز گشایی از واژه «دور» و واژه های تفاهم یا تساهل چگونگی تغییر آرایش ۲-۱۲ هم روشن می شود؟

پیریایی : بله تا حدودی درست است و البته خود اینها هم باید بیشتر روشن شود که بماند برای بعد.

۷- ارجانیوز – اخیرا از سردار حسن باقری هم به عنوان کاندیدای جدید نام می برند . تاثیر آقای باقری بر انتخابات کوهدشت و رومشکان چه خواهد بود؟

پیریایی : سردار باقری بی تعارف از مفاخر کوهدشت است . اگر کاندیدای مستقل باشد فلسفه حضورشان الگوسازی در تبلیغات درست و اخلاقی و کم هزینه است و اگر بخواهد به عنوان یک کاندیدای جناحی وارد شود در حکمیت اصولگرایان راه نخواهد یافت و احتمالی برای اعلام نام ایشان به عنوان کاندیدای اصولگرایان نخواهد بود.

اگر در نظر داشته باشد به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان باشد یا باید به گروه ۱+۶ یا به تعبیر بنده ۶۰ درصدی های اصلاحات وارد شود که در این صورت با اطلاعیه سوم این گروه مغایرت دارد و اگر به عنوان کاندیدای مستقل اصلاح طلب ، قصد اضافه شدن به گروه های ۴۰ درصدی اصلاحات را داشته باشد به آن ۴۰ درصد وزن بیشتری می دهد و در عین حال در لیست ذخیره ، ذیل کلید واژه «تفاهم» که بعد از اعلام صلاحیت ها ممکن است اتفاق بیافتد ثبت می شود.

۸- ارجانیوز – در این گفتگو مباحث انتخابات کوهدشت را خیلی پیچیده کردید؟

پیریایی : نه برعکس خیلی از پیچ هایش را برای مردم باز کردم . سیاسیون جناح ها دنبال محکم کاری و پیچیده کردن هستند تا با وکالت تام و ایجاد فضای بسته و تاریک کارهای خودشان را در غیاب مردم انجام دهند اما این پاسخ هایی که بنده بنا بر عادت نوکری برای مردم عرض کردم برای خدمت به آنها بود.

۹- ارجانیوز – جدای از این کارشناسی های سیاسی و تجزیه و تحلیل رفتارهای انتخاباتی ، توصیه دیگری ندارید؟

پیریایی : این ها پاسخ به سوال شما بود که تجزیه و تحلیل رفتارهای انتخاباتی در کوهدشت و رومشکان شد ولی حقا مردم و گروه هایی موفق هستند که در جهت اعتقادات نظام و ولایت فقیه و خدمت به مردم و پیشرفت منطقه و حل مشکلات گام بردارند، فلسفه انتخابات همین هاست.

اشخاص با بصیرت امور اصلی و فرعی را از هم تشخیص می دهند و برای امور فرعی در برابر امور اصلی تشخصی قائل نیستند دولتها و مجالس و دستگاه های نظام باید به عنوان عضوهای اصلی نظام ساختار نظام را ایجابی ببینند و تابع اعتقادات نظام و ولایت فقیه باشند و همه پیگیر اجرای فرامین امام امت باشند ، نظام جمهوری اسلامی نظام امامت و امت است . اینگونه دیدن نظام و کشور را در هر دو جنبه داخلی و خارجی موفق می سازد در غیر این صورت کشور از هر دو جهت آسیب می بیند.

ارجانیوز: ممنون از شما که این وقت را به ما دادید

پیریایی : ممنونم از شما. موفق باشید.

 1. احمدی

  آقای پیرائی جزء کدام طیف و جناح سیاسی (اصلاح طلب -اصولگرا ) است بسیاری از همفکران ایشان هم در دولت دهم مسولیت داشتن و هم در دولت فعلی مسولیت دارند

  • کوهدشتی

   پیریایی اصلاح طلب بود ولی بعدا اصولگرا شد

  • ابراهیمی

   آقای پیریایی اصولگرا شدند و باید منتظر مانند که از کدام جریان در انتخابات مجلس حمایت می کند ولی به اعتقاد بنده شک نکنید از جریان راست حمایت می کنه

  • جعفری

   کاش آقای پیریایی بیاد بگه ببینم تو اصلاحات چه بدی ای بود و تو اصولگرایان چه خیری بود براشون که اصولگرا شدن؟

  • مهدی زاده

   با سلام خدمت آقای جعفری
   آقای پیریایی هرچی که دیده خوب دیده که اومده طرف اصولگرایان و دمش گرم
   کار خوبی کرده چون ولایت پذیر ی اصولگرایان از خیلی چیزا با ارزش تر است

  • شربندی

   الان اصولگرایان سر سخت هست شک نکنید

 2. کوهدشتی

  ما اصولگرایان فقط زمانی به امامی و قبادی رای میدهیم که این دو متحد و یکی شوند غیر از این ،این دو نفر خیانت می کنند به جریان اصولگرای

  • همتی

   لایک
   آفرین به این نوع اندیشه

  • شربندی

   فقط قبادی
   هو هو یا علی
   بردیسه شیخ علی

 3. اصلاح طلب 60 درصدی

  پس عکس بزرگ اصلاح‌طلبان کو (حاج علی اصغر اسفندیار پور

  • غریبه

   بزگ اصلاحخ طلبان عباسی فرد و دوستی هستند نه اسفندیاپور

 4. مجیدی

  از این جمله پیریایی که گفتند : (آنکه ممکن است اصولگرایان «دور» بخورند ) خیلی خوشم اومد
  بابا به خدا راست گفته حواستون باشه ای اصولگراهای ……….

 5. حسنی

  من اگه سردار باقری به میدان بیاید حتما به ایشون رای می دهم چون آدم بی ریا و پاک و از همه مهمتر انقلابی هستند و به فکر مردم است تا….

  • منصوری

   هرچند سردار باقری از مفاخر و افتخارات کوهدشت هستند ولی بعید میدونم در کوهدشت رای بیاورد

  • سپهوند

   محبوب قلب ها سردار باقری عزیز
   ایشان از بزرگان و سرداران جنگ بوده و هستند
   خیلی دوست دارم که این رفیق عزیز به میدان بیاد ولی بعید میدونم در کوهدشت رای بیاورد
   دلیشو هم همه میدوند چرا

  • همرزم

   ایشان یکی از بزرگان است و به امید خدا موفق می شوند

 6. علی رضا

  تحلیل بسیار زیبا و بجایی بود. مردم کوهدشت به خصوص قشر جوان بایستی از تجربیات سیاسیون شهرستان بهره مند شوند. همه سیاسیون کوهدشت اعم از چپ و راست منکر هوش و ذکاوت دکتر پیریایی نیستند بلکه او راشخصی سیاسی و زیرک تلقی می کنند.
  پیریایی با زیرکی خاصی به دنبال وحدت اصولگرایان شهرستان است و میتواند نقشی بی بدیل در این وحدت داشته باشد.

 7. فعلا بی طرف

  به نظر شما منظور از کاندیداهای دولت دو نفر هستند کیا می باشند ؟؟؟؟
  دوستان ممنون میشم جواب بدید

  • اصلاح طلب

   سلام دوست عزیز
   قطعا یکیشون آقای ملکشاهیه اون دومیه کمی مجهوله ولی میشه گفت آقای کورانی فر هم می تونه باشه

  • ........

   ملکشاهی و باقری

  • رومشکان

   الکی سر خودتون رو به درد نیارید
   ملکشاهی پیروز این انتخابات است

  • خدادای

   فقط ملکشاهی کاندیدای دولت هست و تمام

  • حسینی

   یک طرف قضییه ملکشاهییه شک نکنید

  • محمدی اصل

   سردار باقری از سرباز ولایت است و به هیچ طیفی وابسته نیست

 8. اصلاح طلب نو اندیش

  پس چرا اسمی از فردین گراوند نیاورده
  ما جوانان اصلاح طلب به آقای فردین گراوند رای می دهیم وسلام

  • اصلاح طلب

   نه خداوکیلی فردین گرواند و اصلاح طلبان نو اندیش چند رای دارند که شما اینجور حرف میزنید
   هرچند این عزیزان تاج سر ما هستند ولی اینبار باید همه کمک کنند تا بک اصلاح طلب واقعی سر کار بیایید

  • محمد احمدی

   شما که خداوکیلی فرمودید خدمت شما اصلاح طلب بگم که فردین گراوند بدون شک و دربد ترین شرایط ده هزار رای دارد و در گل تمام نواندیشان نزدیک به پانزده هزار رای دارند فقط فردین گراوند بخاطر تعصب ایل خودشان اینقدرای دارد حالا جوانان و اصلاح طلبان به کنار ایشان ۴۵۰نفر در حزب مردمسالاری دارد پس نباید ایشان را دست کم گرفت

  • سوری

   برنده قطعی حجت الاسلام والمسلمین علی شاهرخی قبادی

  • احمدی

   هوهو یاعلی بردیسه شیخ علی
   شعار هرچی مرده شیخ علی بردیسه

  • گراوند اصیل

   فردی جان شما از هم ولایتی های ما هستید و شخص من خیلی شما رو دوست دارم ولی حواست باشه وارد عرصه سختی شدی و امیدوارم هرجا که هستی موفق و موید باشی

 9. حیدری

  در طی چندین سالی که در سیاست بودم هیچوقت ندیدم که آقای پیریایی اینقدر در مورد انتخابات کوهدشت حرف و مصاحبه کند
  شک نکنید یک قضییه مشکوکی وجود دارد
  و شایدم دقیقه نود پشت یکی از این کاندیداها را بگیرد البته این نظر من بود

  • علی یگانه

   آقای پیریایی خودش از همه مشکوک تره!
   چرا ایشون خبری ازشون نبوده تا پست و مقام داشتن؟!!!
   حالا که از کار بیکار شده و به پارکینگ رفته به فکر کوهدشت افتاده؟
   چرا قبلا به فکر کوهدشت نبود؟

  • گراوند

   آقای یگانه تورو به خدا این حرف شما چه ربطی به بحث داره
   کار به خوبی یا بدی آقای پیریایی ندارم یا اینکه چپیه یا راستی
   مهم اینه الان حرف خوبی زده و اطفا شما الکی بحث رو عوض نکنید

  • علی یگانه

   آقای گراوند چرا حرف منو بی ربط میدونید؟
   مگه کوهدشت ۳ الی ۴ ساله که برای آقای پیریایی کوهدشت و زادگاه شده؟!!!!
   من نمیگم از بودجه قم به ما میداد. از بودجه همدان به ما میداد ولی همین چند خط چند خط هایی که الان که از کار بیکار شده رو همون موقع میداد!!
   دلسوز کوهدشت نبود بیکار شد دلسوز شد؟!
   با حرفهای آقای پیریایی موافقم ها ولی بدجور بدم ازش میاد چون اون وقتی که باید وارد مسائل کوهدشت میشد نشد. الانم خوبه ایشالله ماجور باشه ولی من کلا بخاطر دیر اومدنش ازش ناراحتم و صد البته بهش مشکوکم.
   برای فرماندار محمدی ۱۰ خط نوشت و غوغا بپا کرد. آقای پیریایی اونوقتی که در حال استانداری هم بودی میتونستی با این ۱۰ خطی ها خیلی کارها برای کوهدشت بکنید.
   نمیدونم آخرت شماها چی باید بشه؟
   ولی بازم دمت گرم اومدی بالاخره البته اومدن به اومدن توابین شبیه شاید خیلی موثر نباشه.
   از مشکوک بودن آقای پیرایی هم نمیشه گذشت این هزار بار

 10. محمدی

  ما فقط به سر باز ولایت یعنی حاج علی امامی راد رای میدهیم ولی اگه وحدت بشه بهتره

  • ابراهیمی

   آقای محمدی به امامی رای بدید ولی در صورتی که وحدت بشود
   وحدت این دو یعنی پیروزی جریان اصولگرا
   در غیر این صورت باید مانند سال ۹۰ شکست اصولگرایان را ببینیم

  • محمدی

   آقای ابراهیمی چه وحدت و چه نشه رای بنده امامی راد می باشد
   تمام

  • یه دوست

   سرباز ولایت بودن خیلی بود و لازم است و باید باشی
   اما آیا سرباز ولایت بودن خالی خوبه ؟؟؟
   من به کسی رای میدهم که هم سرباز ولایت باشه و هم مدیر

  • محمدی اصل

   امامی راد وقتی ولایتمداری خودش رو نشون میده که در نظر سنجی برای کاندیدای واحد اصولگرایان اعلام حضور کند

 11. اصولگرای واقعی

  من به عنوان یک اصولگرای واقعی وقتی به این دو عزیز رای میدهم که وحدت کنند و وقتی این دویکی شوند مطمئن باشید هیچ کس نمی تواند رقیب انها شود

 12. ........

  دوستی و اسفندیاپور رقیبان اصلی هستند و به گفته پیریایی اسفندیاپور ۶۰ درصد و دوستی ۴۰ درصد ارای کوهدشت را دارد ولی دوستی از اسفندیاری موثرتر است

 13. یحیی ادینه وند

  جناب پیریایی عزیز شک نداشته باش جوانان و دوستان اصلاح طلب و ایل بزرگ گراوند با فردین گراوندهستند چرا اسمی از کاندیداهای نواندیش نیست

  • تبریک

   تبریک میگم آقای آدینه وند
   ولی به نظر من فردا قبل از ظهر فردین رای میاره
   بابا دمشون گرم که جرات خرج دادند و جلوی این یکتازی کاندیداهای قدیمی ایستاده ولی به خدا رای نمیاره
   ولی من میگم درود بر فردین گراوند

 14. منصوری

  خدا شاهد این مطالب پیریایی رو وقتی می خونم لذت می برم
  خدایش خیلی باسوادانه و دقیق حرف میزنه

 15. گراوند

  به زعم بنده منظور از کاندیداهای دولت ملکشاهی و حسن باقری هستش. چونکه بگفته ایشان جناب عباسی فرد و اسماعیل دوستی سران اصلی اصلاحات کوهدشت هستند و این دو بزرگوار رابطه خیلی خوبی با دولت دارند و از دکتر ملکشاهی حمایت می کنند. احتمالا حسن باقری نیز از سوی دولت مورد حمایت قرار بگیره.

  • سوری

   برخلاف نظر دوستان من می گویم کاندیداهای دولت ملکشاهی و کورانی فر هستند
   کورانی فر چرا ؟
   چون معاون سیاسی استانداری لرستان دولت تدبیر و امید بوده پس شک نکنید کاندیدای دولت است

 16. سوری

  برنده این دوره انتخابات بدون شک کسی نیست جز علی امامی راد

  • حسن زاده

   خخخخخ
   چه حرف خنده داری زدید آقای سوری

 17. منصوری.از دوستان حزب مردم سالاری

  حزب مردم سالاری در کوهدشت نزدیک به ۵۰۰نفر که اکثرا فرهنگی و مدرس دانشگاه و از دانشجویان جوان چه خواهر و چه برادر هستند وتا نزدیک انتخابات به ۱۰۰۰نفر میرسند و در بخش کونانی نزدیک به ۱۰۰نفر میشوند و در رومشکان ۲۵۰نفر و در بخش درب گنبد ۲۵نفر و در طرحان ۶۰نفر سر جمع تقریبا به ۲۰۰۰عضو میرسند که همهگی متعهد شدند که از کاندیدای حزب مردم سالاری که خود دکتر فردین گراوند دبیر ش هستند دفاع کنند و به بش رای دهند حال این ۲۰۰۰نفر اگر نماینده خانواده های خود باشند و هر خانواده را دست کم سه نفر حساب کنیم سرجمع حدود ۶۰۰۰رای از طریق حزب مردم سالاری در سبد خود دارد بنظرم همین که ایشان شهامت و جسارت داشتند خودش را در معرض نقد قرار دهد و با بزرگان اصلاح طلب مبارزه کند و جلوی کاندیداهای سنتی قد علم کند یک هنر است این شجاعت بر بنده تکلیف میکند که با اتفاق اقوام بهش رای بدهم موفق باشید

  • سوری منش

   ماشاءالله چه فعال هستید شما نو اندیشان
   چند دوره که کار کنید کل آرا کوهدشت مال شما میشه

  • راد منش

   ماشاءالله به فردین گراوند
   عاموزا شک نکن همه طایفه گراوند پشتته و پیروز میشی
   البته باید کار کرد

 18. عزیزی

  جناب اقای پیریایی هرازچندگاهی مصاحبه های پیچیده وحساب شده ای دراین سایت دارید لطفا به صراحت بفرمایید ۱ نظرتان درباره موضع فعلی رییس مجلس چیست ۲شماکه استاندارقم وازنزدیکان احمدی نزادبودیدچرابزای این شهرکاری نکردیدتاالان نگران عقب ماندگی ان نباشید۳بفرمایید ان چندنفرراکه تااستانه معاون مطبوعاتی رییس جمهوروفرماندارپیش بردید نظرشان درباره دکتراحمدی نزادچیست ۴جنابعالی که خودرافردی اصولگرا معرفی کرده ای چرا بجای رشداصلاح طلبان از بچه های ولایتمدار و ارزشی اصولگرای کوهدشت استفاده نکردی لطفاجواب دهید

 19. سجادرستمی

  با سلام و عرض ادب فراوان به خدمت تمام بینندگان عزیز سایت هرجا نیوز و مدیران گرانقدر و نویسنده فهیم و پر سابقه متن فوق جناب اقای پیریایی.اولین چیزی که در هر مصاحبه و گفتگو ذهن و فکر هر بیننده و مطالعه کننده رو به خودش مشغول میکن،شفاف شدن موزه و اصالت نویسنده است!بنده اقای پیریایی رو به عنوان تئوریسین انتخاباتی و شخص تاثیر گذار در انتخاب اقای اسفندیار پور میشناسم و پس از ان از ناکام ترین کاندید در انتخابات مجلس ششم در ذهنها ماندگار شد!تا اینکه پیروزی اقای دکتر احمدی نژاد تمام دنیا و صد البته کشور رو غافلگیر کرد.که این غافلگیری در شهر فراموش شده ام کوهدشت بیشتر از هر جایی بود چون اسم استاندار استان همدان و پایتخت جهان تشیع و استان مقدس قم رو به نام خود رقم میزد که نقل و قول های جناب نگارنده(اقای پیریایی)عزیز بزاق دهان همه را خشک کرد و جمله من نه کوهدشتی ام و نه با کوهدشت کاری دارم تعجبات همه رو بیش از بیش فراهم میکرد!!!!ناراحتی همشهریان عزیز و خود بنده هم اونجا گر میگرفت که نمیدانستیم گلگی و شکوه این بی محبتی اقای پیریایی رو به کی بکنیم!!!چون هر چه سیفا را اندیشه میکردیم برادر،عمو،پسر عمو و……..کسی را نمیشناختیم که به عنوان فامیل نسبی و سببی انتقاد خود رو هز اقای پیریایی عزیز داشته باشیم!!!!الا ایحال از مدیریت عزیز سایت ارجا نیوز عاجزانه خواشمندم با درج کامنت این حقیر موجبات به جواب رسیدن سوال بنده و خیل عظیم همشهریانم رو از جناب اقای پیریایی فراهم نموده و به مانند گذشته بی طرف بودن خود در درج اخبار و کامنت ها را بر همگان اثبات نملیند.

 20. حسنک راستگو

  سلام بر عزیزان ارجا و همچنین مخاطبین عزیز و سراسر شعور .
  خیلی خوب هست که کسی اینطور موشکافانه تحرکات بزرگترین اتفاق سیاسی شهرش را تحلیل و ابعاد مختلف آن را بررسی نماید .
  آنهم شخصی با عقبه ای اینچنینی …
  تعریفات ریاست محترم مجلس ،جدای از اختلافاتی که در قم باهم داشته اند.
  لقبی که آقا محسن به ایشان داده جدای از اینکه مردم زاگرس به خود ایشان کمترین اقبالی داشته اند تا این لحظه .
  نگاهی به سایت های خبری همدان با هدف تحلیل وضعیت استانداری ایشان …
  گذری بر عملکرد ایشان در استان قم و سخنی در حد چند جمله با مردم شهر در مورد اینکه آیا این اسم تا بحال به گواششان خورده یا نه…
  و حتی دیدن اینکه در شهر قروه هنوز که هنوز است اسم ایشان برای مردم آشناست و نشان به نشان اینکه می گفتند در ختم خانم آقای رحیمی(معاون اول سابق) همگی فکر می کردند آقای پیریایی به قروه تشریف می برند و دیداری با اهالی تازه می کنند و سراغ ایشان را می گرفته اند تا لحظه آخر ختم …!

  بنده به نوبه خود با توجه به تعاریفی که از ایشان شنیده ام و مختصر آشنایی که دورادور با ایشان دارم و اگر |آدرس بدهم مطمینا خواهند دانست که چه روزها و ساعت ها پشت در اتاقشان که ننشسته ام و شده ام آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم ، انتقادی را به این سرور ارجمند وارد می دانم …
  آقای پیریایی عزیز نمی دانم چرا همیشه دوست دارید دست خود را بسته نگهدارید و جالب است خوددتان دست و بال خودتان را می بندند و انگشت های خود را قفل می کنید . اصولا انسانهایی که تجربه دارند، کار کرده اند و بازهم برای آینده هدف دارند دستان خود را بازتر از گذشته نشان داده و قدرت انعطاف بیشتری حتی برای مخالفان خود دارند . واقعا برای شخص بنده سوال است که چرا دست خود را می بندید ؟
  کافی است برای اینکه باور کنید آقای پیریایی دست خود را میبندند و محدود می کنند نگاهی به عکس بالا بیندازید ! شخصی با این ادبیات، با این عقبه فکری، با این سابقه ی درخشان، با این نام نیک ، با این تحلیل های خوب، با این موضع گیری های نامحدود در برابر دوست و دشمن و نهایتا با این برداشت های تخصصی از هرگونه تحرک به نظرتان کجای تصمیمات عوام و خواص شهرستان محل تولد خود قرار دارد ؟
  این اثرات بستن دست و انگشتان خود است که اینبار برای اولین با آنهم چون اسمنی از خودتان نبرده اید کسی نگفت: از آن سیزده کلمه چهخبر یا کسی نپرسیده دقیقا اهل کجاهستید، یا کسی برایش سوال نشده تا حالا کجا بوده اید؟!

  ارجای محترم بنده از دوست داران ایشان هستم لطفا سانسور نکنید .
  ((دوست آیینه ی دوست است))

  • شیراوند

   خوشم اومد حسنک راستگو
   از نوع حرف زدنت مشخصه از طرفدارای پراپا قرص پیریایی هستید

  • محمدی اصل

   حسنک راستگو
   خیلی خوب حرف زدی ولی بیشتر خوشم از اسمت اومد

 21. محمد خانی

  بهترین گزینه حاج آقا دکتر عباسی فرد است

  دانشمند به تمام معنا-تجربه درخشان- فقیه عالیمقام
  رای ما دکتر عباسی فرد

  • ظهرابی

   نه آقای خانی چه ربطی به عباسی فرد داشت؟

 22. قبادی ادینه وند

  فردین گراوند فردی مومن و ولایت مدار با روابط عمومی قوی و مردم دار است ضمنا مردم دیگر از سایر کاندیداهای سنتی خسته شده اند این بار فردین را نیز امتحان میکنیم و طی صحبتی که در جلسه محرمانه با اعضای اصلی ستادش در مهر ماه داشت و با نماینده حزب مردم سالاری استان و کشور که در ان جلسه بود بدون شک تا اخر میماند

 23. کم شانس

  به نظر اینجانب تحلیلی که آقای پیریائی از تقسیم نفوذ در بین اصلاح طلبان به ۶۰ درصد سهم اسفندیاری تحلیل درستی نیست چرا همه اصلاح طلبان هر کدام به سهم خویش در کسب آراء مردم ایفای نقش کرده اند ولی اسفندیار به اندازه ۲۵ درصد سهم داشته است برخی دیگر دوستان اصلاح طلب که تهران نشین هستند و فقط به فکر تصاحب مناصب دولتی در تهران هستند کوهدشت را فراموش کرده اند که این گروخ هم نقش بسیار ضعیفی در تداوم اصلاح طلبی در کوهدشت دارند شاید به جرات بتوان گفت ۲ درصد هم نقش ندارن تحلیل واقعی را باید از زبان خود مردم شنید چون مردم از همه ما در زمینه مسائل سیاسی جلوترند

 24. پ.دانشجو

  ما جوانان و دانشجویان از کاندید نسل جوان دکتر فردین گراوند حمایت میکنیم و با امید خدا مردم دیگر به سمت و سوی کاندیداهای آزموده که هیچ تغییری در اسکلت شهرمان ایجاد نکردند نخواهند رفت چرا که هر فرد عاقلی می داند تجربه را تجربه کردن خطاست با تشکر از وب سایت خوبتان

 25. میثم فیضی

  ضمن قدر دانی از سخنان فهیم و روشن اندیش دکتر پیریایی که راه را بر همگان باز و بصیرتی خواصانه را به توده غالب مردم یاد آور می کند:
  لذا اگر انسان فلسفه نمایندگی و کار او در مرکز تقنین و نظارت کشورٍ را بشناسد ! بدون شک بدنبال گزینه ای برای انتخاب می رود که اولا متکی به قانون نه در کلام بلکه در عمل باشد و مقید به آن لکن بایستی به گذشته کاندیدا در این امر مهم مراجعه نمود یعنی برای رسیدن به هدف دست به هر کاری نزند از هر حربه ای استفاده نکند از هر قشر و شخصی کمک نخواهدو .. دوما بحث نظارت: یعنی مانند دوربینی باشد برای اجرای قانون های ابلاغ شده و اهم آن قانون اساسی ج.ا.ا ،
  حالیه با توجه به سابقه اکثر کاندیدا در مجلس شورای اسلامی بد نیست نگاهی جامع و بدون تعصب به عملکرد شخص مورد علاقه مان بندازیم و با آگاهی او را منتخب کنیم و ببینیم ک کمیسیون های مزبور نمایندگان ادوار و حال چه جایگاهی در مجلس کسب کردند و نقش کاندید مورد نظر برای پیشرفت کشور در انجام وظایف محوله چگونه بوده یا چه تعداد قانون در زمان آنها تصویب و کمک بزرگی به قوانین جاری کشور شده است ، و همین امر باعث نمره بیست مجلس شورای اسلامی به رییس وقت کمیسیون حقوقی و قضایی (حجت السلام شاهرخی قبادی ) و برتری کمیسیون مزبور گردید، لکن بیان آقای پیریایی در حوزه شخصیت ملی که خود ایشان مصداق آن و از افتخارات لرستان است کافیست سخن رییس مجلس شورای اسلامی بعد از اتمام نمایندگی حاج آقا شاهرخی قبادی که ایشان را یک نماینده کار آمد و فعال وپیگیر دانست تاییدی است در شخصیت ملی و گذشته ی بی غل و غش شیخ صادق و در همه حال خداترس، انشاء الله آگاهی بخش همگان باشد .
  افلا تعقلون..
  سعدیا کار به عمل براید به سخندانی نیست

  • شهبازی

   لایک داری
   لایک

 26. گراوند

  به نظر شما دوستان عزیز برنده مجلس ۹۴ چه کسی است؟
  ملکشاهی
  قبادی
  کورانی فر
  امامی
  فردین گراوند
  حسن باقری

  • اصلاح طلب

   شک نکنید یک اصلاح طلبه
   حالا یا کورانی فر یا مومنی

  • منصوری

   قبادی ۱۰۰ درصد

  • مرادی

   قبلا هم گفته ام که اگه اصولگرایان یکی باشند
   برنده قطعی اصولگرایان هستند یا انامی یا قبادی

  • خانم کونانی

   فقط دکتر فردین گراوند وبس

  • مومنی

   آخه این سوال کردن داشت ملکشاهی برنده هست چون همه چیز داره به نفع ایشون پیش میره

  • همتی

   حاج علی کورانی فر شک نکنید

  • شیراوند

   رقابت بین ملکشاهی و قبادی یا امامی است
   بقیه تا ۱۰ هزار رای بیشتر نمی شند

  • طرهانی

   قبادی

  • خدادای

   به اومدید خدا حجت الاسلام شاهرخی قبادی برنده این دوره انتخابات مجلس است

  • شاپور ابراهیمی

   از بین این دوستان فردین گراوند بیشترین شانس را برای رای اوردن دارد اینده یک سری اتفاقات به نفع ایشان می افتد

  • مینایی

   ملکشاهی جای بحثم نداره

  • ستاری

   فقط قبادی

  • حسینی

   امامی ۱۰۰ درصد

  • حسینی

   رقابت بین ملکشاهی و اصولگرایان است

  • شربندی

   ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰درصد قبادی

 27. رشیدی

  من به عنوان یک کوهدشتی به شاهرخی قبادی رای میدهم چون به نظر من از سایر نمایندگان زحمت کشید هرچند من از اطرافیان قبادی خوشم نمیاد امام انصافاً خود مرد عریزیه

  • منصوری

   خوشم اومد
   اینو خوب اومدی خود شخص حاج آقا خیلی گلند ولی …………..

 28. راد منش

  دوستان اصولگرا اوضاع در جریان مقابل خرابه و اگه همینجور ادامه بدهند و قبادی و امامی وحدت کنند حتما در انتخابات پیروز میشم

 29. احمدی

  آقای پیریایی بازیرکی خاصی میخواهد جریان اصلاح طلبی کوهدشت راباتوجه به دنباله روی آقای کورانی ازایشان به نفع خودش به پایان برساند علی رغم احترام خاصی که برایآقای اسفندیاری قائلم ایشان شاید حدود ۲۰درصد اصلاحطلبان را رهبری نماینداقای پیریایی شاید یادت رفته که جنابعالی درانتخابات دوره جهارم که درکوهدشت شرکت نمودید فقط ۱۳۰۰رای رابه خوداختصاص دادی حالا می خئواهی با توجه به سردرگمی اصلاحطلبان رهبری این طیف رابرعهده گرفته وآراایشان را به نفع خودش مصادره کند.

 30. فرهنگی مقیم تهران

  درود بر امامی شجاع

 31. بی طرف

  جناب آقای امامی

 32. باقری

  فردین گراوند سلطان قلبهای جوانان درود

 33. علی یگانه

  آقای گراوند چرا حرف منو بی ربط میدونید؟
  مگه کوهدشت ۳ الی ۴ ساله که برای آقای پیریایی کوهدشت و زادگاه شده؟!!!!
  من نمیگم از بودجه قم به ما میداد. از بودجه همدان به ما میداد ولی همین چند خط چند خط هایی که الان که از کار بیکار شده رو همون موقع میداد!!
  دلسوز کوهدشت نبود بیکار شد دلسوز شد؟!
  با حرفهای آقای پیریایی موافقم ها ولی بدجور بدم ازش میاد چون اون وقتی که باید وارد مسائل کوهدشت میشد نشد. الانم خوبه ایشالله ماجور باشه ولی من کلا بخاطر دیر اومدنش ازش ناراحتم و صد البته بهش مشکوکم.
  برای فرماندار محمدی ۱۰ خط نوشت و غوغا بپا کرد. آقای پیریایی اونوقتی که در حال استانداری هم بودی میتونستی با این ۱۰ خطی ها خیلی کارها برای کوهدشت بکنید.
  نمیدونم آخرت شماها چی باید بشه؟
  ولی بازم دمت گرم اومدی بالاخره البته اومدن به اومدن توابین شبیه شاید خیلی موثر نباشه.
  از مشکوک بودن آقای پیرایی هم نمیشه گذشت این هزار بار

 34. ما بی خبران عالمیم

  دوستان عزیز ببینید آقای عباسی از ملکشاهی حمایت کرد و رای آورد وگرنه ملکشاهی رایش کجابوده؟
  اصلا کسی ملکشاهی رو نمیشناخت. نه خانواده اسم و رسم داری و پیشینه درخشانی. پس رای نداشت و با حمایت عباسی رای آورد.
  اما دنیای سیاست رو ببینید که چند وقت پیش عباسی با شاهرخی رفته بودن کربلا.
  حالا ببینیم عباسی هدفش از این حرکت چی بوده؟!!

 35. ميرزايي

  سلام
  ظاهرا کسی دیگر این نوع مصاحبه ها را جدی نمی گیرد. باید با صراحت موضع گرفت و با مردم صادق بود

  • حسن زاده

   آقای میرزایی یعنی شما می گید آقای پیریایی می خواد از کسی حمایت کنه ؟

 36. سجاد فیضی

  جناب آقای دکتر پیریایی ضمن عرض ارادت و با آرزوی توفیقات روز افزون برای جنابعالی و سایر خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی، لازم به ذکر است که سروران و عزیزان کوهدشتیمان چه در استان لرستان و چه در سایر نقاط کشور بدانند که هر چند چهره سیاسی ایشان غالب بر سایر خصوصیاتش در نزد مردم جلوه می کند اما بنده نه به تأسی از سخن بزرگان و روشن فکران بلکه به تأسی از عقل و درک خود بدون تعارف و بدور از هر گونه تعصبی، آگاهی و مخصوصا قلم ایشان را بارزتر و روشن تر از سایر ویژه گیهای ایشان میدانم. در بحث پیشرفت استان لرستان و بالاخص شهرستان محروم کوهدشت هم لازم میدانم به عرض همشهریان عزیز و بخصوص مسئولین دلسوزی که این مهم را دارند برسانم، تا زمانی که تفرقه و افراطی گری و تعصبات بیخردانه وجود داشته باشد حتی اگر کارگزاران ارشد نظام هم پیریاییها، ملکشاهیها، شاهرخیها، عباسی فردها و….. که از این دیارند، باشند باز هم مزه پیشرفت را نخواهیم چشید که با مطالعه و سیری در کلام امیر المومنین (ع) در نهج البلاغه بیشتر به این واقعیات پی خواهیم برد. انشاا.. که خداوند منان مسیر پیشرفت و توسعه را به همراه محبت و همدلی برای استان زیبای لرستان و مخصوصا شهرستان محروم کوهدشت هموار نماید.

 37. سجاد فیضی

  جناب آقای دکتر پیریایی ضمن عرض ارادت و با آرزوی توفیقات روز افزون برای جنابعالی و سایر خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی، لازم به ذکر است که سروران و عزیزان کوهدشتیمان چه در استان لرستان و چه در سایر نقاط کشور بدانند هر چند چهره سیاسی ایشان غالب بر سایر خصوصیاتش در نزد مردم جلوه می کند اما بنده نه به تأسی از سخن بزرگان و روشن فکران بلکه به تأسی از عقل و درک خود بدون تعارف و بدور از هر گونه تعصبی، آگاهی و مخصوصا قلم ایشان را بارزتر و روشن تر از سایر ویژه گیهای ایشان میدانم. در بحث پیشرفت استان لرستان و بالاخص شهرستان محروم کوهدشت هم لازم میدانم به عرض همشهریان عزیز و بخصوص مسئولین دلسوزی که این مهم را دارند برسانم، تا زمانی که تفرقه و افراطی گری و تعصبات بیخردانه وجود داشته باشد حتی اگر کارگزاران ارشد نظام هم پیریاییها، ملکشاهیها، شاهرخیها، عباسی فردها و….. که از این دیارند، باشند باز هم مزه پیشرفت را نخواهیم چشید که با مطالعه و سیری در کلام امیر المومنین (ع) در نهج البلاغه بیشتر به این واقعیات پی خواهیم برد. انشاا.. که خداوند منان مسیر پیشرفت و توسعه را به همراه محبت و همدلی برای استان زیبای لرستان و مخصوصا شهرستان محروم کوهدشت هموار نماید.

 38. مرزنشین پایدار

  با عرض سلام و ادب خدمت مدیریت سایت وزین و استاد بزرگوار جناب پیریایی فهیمو کلیه کامنت گذاران عزیز بسیار جالب بود اقای پیریایی بزرگ با یک تحلیل بسیار دقیق امور انتخاباتی شهرستان را کالبد شکافی نمودن و هرکس از ظن خود بر ان تحلیلی نوشت و نظرات و انتقادات متفاوتی تقریر فرمودند و بسیار از این حیث جالب تر بود که این روش بسیار موثر تحلیلی را در بین سیاسیون شهرمان فرهنگ سازی می نمایند و شاید این یک نوع دغدغه ای نیز باشند حال با توجه به جایگاهی که ایشان دارند نتوانند در انتخابات این شهرستان فعلا به صورت مستقیم دخالت ننمایند ولی با اظهار نظر و تحلیل خودشون می خواهند راه صواب را به عموم نشان دهند و با معرفی چهره ی ملی و ریس کمیسیون قضایی در دوره قبل و ارتباط تنگاتنگ ایشان با روحانیون و اصولگرایان واقعی مملکت خود بیانگر معرفی شخص خاصی از کاندیدا می باشد

  • احمدی

   بزرگواری واقعا

 39. مرزنشین پایدار

  فقط شیخ صادق

 40. اصولگرای طلبه

  روحانی صادق شهرمان شیخ علی شاهرخی قبادی

 41. رضا ذوقی پور

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد فرهیخته و عالیقدر جناب اقای پیریایی:
  نظرات و دیدگاه رو کاملا بصیر و عالمانه دیدم، و این نشان از عمق دیدگاه کارشناسانه، دقیق، علمی و صادقانه حضرتعالی دارد .
  در بحث کاندیدایی که بین جناحین اشاره فرمودین و آن را در سیستم ۲،۱،۲ مستقل دانستید واقعیت بر آن است اگر چه ایشان در دوره قبل توانستند بخشی از ارا اصولگرایی را تصاحب کنند اما با توجه به عملکرد ایشان که کفه ترازو را به طرف اردوگاه رقیب سنگین کردن ، کاملا قابل پیش بینی میباشد که جامعه اصولگرایی شهرستان تمایل و اقبال قابل توجهی به ایشان نشان ندهند، و ارای اصولگرایی به سمت منزلگاه و اصالت واقعی خود برگردد، هرچند شکل گیری ائتلاف جامع اصولگرایی با توجه به تحرکات و اقدامات صورت گرفته دور از ذهن نیست و این امر به زودی محقق خواهد شد و ارایش بصورت دیگری شکل خواهد گرفت.

 42. رضا ذوقی پور

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد فرهیخته و عالیقدر جناب اقای پیریایی:
  نظرات و دیدگاه کاملا بصیر و عالمانه دیدم،و این نشان از عمق تفکری کارشناسانه ، دقیق ، علمی و صادقانه حضرتعالی دارد.
  در بحث کاندیدایی که بین جناحین اشاره فرمودین و ان را در سیستم ۲،۱،۲ مستقل دانستید، واقعیت بر ان است اگر چه ایشان در دوره قبل توانستن بخشی از ارا اصولگرایی را تصاحب کند ، اما با توجه به عملکرد ایشان که کفه ترازو را بطرف اردوگاه رقیب سنگین کردن کاملا قابل پیش بینی میباشد که جامع اصولگرایی شهرستان تمایل و اقبال قابل توجهی به ایشان نشان ندهند و ارای اصولگرایی به سمت منزلگاه و اصالت واقعی خود برگردد.
  هرچند شکل گیری ائتلاف جامع اصولگرایی با توجه به تحرکات و اقدامات صورت گرفته دور از ذهن نیست و این امر به زودی محقق خواهد شد، و آرایش به صورت دیگری شکل خواهد گرفت.

 43. ناصر

  انصافا دکتر پیریایی بسیار عالی وبا درایت کافی مسایل انتخابات مجلس دهم در کوهدشت را تحلیل کردند.دوستان اصولگرا باید از این گفتگوی صادقانه به نحو احسن در جهت وحدت استفاده کنند

 44. علیرضا

  با توجه به ترکیب انتخاباتی کاندیداهای کوهدشت بازهم دکتر ملکشاهی برنده انتخابات کوهدشت می شود. اما اگر اصولگرایان وحدت کنند برنده قطعی اصولگرایان هستند. در دوره قبل حاج آقا قبادی ۳۹۰۰۰ و امامی راد ۲۶۰۰۰ رای داشتند که در مجموع ۶۵۰۰۰ رای دارند. البته فراموش نشود که در دوره قبل طیف وسیعی از اصولگرایان همراه ملکشاهی بودند که در این دوره همراه ایشان نیستند.

 45. همکاران

  اقای بزرگوارکه خودرامرزنشین پایدارمعرفی کردی خودتوازبانیان تفرق اصولگرای لطف دیگه نظرنده

 46. حسینی

  خبرای خوب برای اصولگرایان در را هست
  منتظر باشید

  • سجاد

   خبر خوش!!!لابد باز قراره …….. ابطالش کنه!!!یا اینکه شورای نگهبان رو به نفع خودش عوض کنه!!!

 47. ع-امرایی

  پیریایی مغز متفکر خلاق وپیچیده ودر عین حال چند چهره ای است که سابقه ممتد ابعاد مختلف ودر عین حال متضاد فکریش بر سیاسیون وافراد مجرب پوشیده نیست .او تفته کوران بعد از انقلاب است .بعضی ازدوستان در این راستا اشاراتی داشتند .ایشان راست شده چپ افراطی گذشته نه چندان دور .واکنون مرتصد اوضاع است وبا این رصد بدنبال صید است .در این چند سطر افکارش راترسیم نمودم .تا احوال چگونه رقم خورد .

 48. امرایی

  صدرصدکورانی فرپیروزانتخابات چون آقایان اصلاح طلب ازش حمایت کردن اسفندیاری وفرج الله مومنی ودیگران

 49. کوهدشتی

  درود برسردار عزیز باقری

 50. رومشکانی اصل

  ملکشاهی صددرصد

 51. رومشکانی اصل

  حاج اقا ……… رای نمیاره روز انتخابات هم نوار موری براش میزارن.
  براواو اواو

 52. اصولگرا

  خداییش راست میگه موافقم تجربه چندین سالیه این رو میگه

 53. امین ع

  پیریایی هرموقع بیکار میشه میگه من کوهدشتی ام خنده داره

 54. طراحی سایت

  بسیار عالی ممنون از اطلاع رسانیتون

 55. آزادبخت

  خودتونوخسته نکنیدنماینده آینده کوهدشت کورانی فرگزینه نهایی اصلاح طلبان ودولت میباشد.

 56. محمد

  درودبرپیریایی چهره شاخص سیاسی استان سرافراز لرستان حقیتا باعث افتخار لرستان هستیداهلم قلم واهل فهم با شعورسیاسی بالا

 57. حسینی

  با اومدن سردار باقری یه کم انتخاب راحت تر شد

 58. محمودوند

  انتخابات کوهدشت مثل همیشه داغه و رقابت بین کاندیداها خیلی زیاده و این خود یک مزیت برای شهرستان کوهدشت می باشد

 59. محمدی

  گفتگوی بسیار ارزشمند ومنطقی دکتر پیریایی نشان از درایت و توانمندی بالای ایشان دارد چهره ایی سرشناس در بین سیاسیون غرب کشور و از افراد متنفذ وصاحب نظر در کشور دارای فکر واندیشه ایی ناب برگرفته شده از آرمانهای بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی واز اندیشمندان زاگرس نشین که بر هیچ کس پوشیده نیست تاجاییکه آقای دکتر رضایی دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام ایشان را از مفاخر زاگرس می دانند به عنوان یک کوهدشتی در این فضای مجازی به جناب دکتر پیریایی عرض میکنم الحق والانصاف که باعث افتخار کوهدشت وکوهدشتی هستید

 60. محمدی اصل

  واقعا به عنوان یک خواننده از خواندن این تحیل آقای پیریایی لذت بردم

 61. شاهیوند اصل

  اقایان تحلیلها همه قابل احترام هستن ولی کمی تعصب را کنار بزنیددرست تحلیل کنید همه میدونن امامی وقبادی تقریبا ۲۰هزار رای دارن هرکدوم .اقای ملکشاهی باریزشها ورویشها وحمایت برنجهای دوستی۲۵هزار رای دارن تقریبا ۳۰هزارنفر هم اصلاح طلب دو اتیشه هستند که آقایان کورانی واسفندیاری ،مومنی و……چند نفر دیگه که همه میشناسیم سهمی دارن والبته اقای یاری راهم فراموش نکنیم که چند هزار رای دارن اگر اقای باقری وازادبخت وگراوند هم بیان معادله پیچیده تر میشه ولی فعلا همه چیز به نفع ملکشاهی رقم میخوره باید منتظر موند که بین کدام طیف اتحاد به وجود خواهد امد

 62. اصلاح طلب

  آقای پیریایی شما چکاره کوهدشت هستید که نظر میدید

 63. اهالی روستا زیرتنگ سیاب

  علی امامی راد ۱۰۰%

 64. طراحی سایت

  سلام
  ممنون بابت سایت خوبتون
  موفق باشید.

 65. طراحی فروشگاه اینترنتی

  خیلی متشکرم.
  موفق باشید.

 66. هاست

  با سپاس و قدردانی فراوان مطلب مفید و ارزنده ای بود موفق و پیروز باشید

 67. هاست

  با سپاس از سایت خوب ومفیدتون.پیروز و موفق باشید

 68. طراحی سایت

  ممنون از سایت خوب ومفیدتون.پیروز و موفق باشید

 69. طراحی سایت

  سلام
  با تشکر از سایت خوبتون و مطالب خوبی که قرار می دهید

 70. پنل اس ام اس

  سلام ممنون از شما سایت بسیار خوبی دارید

 71. جعبه کمکهای اولیه

  ممنون از مطالب خوب و ارزشمندتون.
  موفق باشید.

 72. کانکس ویلایی

  خیلی عالی بود. با تشکر

 73. درب اتوماتیک

  خیلی عالی بود. ممنون از سایت خوبتون

 74. طراحی سایت

  ممنونم از سایت خوبتون

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 •