×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Wednesday, 20 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
دکتر بنیاد شهمرادی : در بعضی از کاندیداهای ۱+۶ ان قلت وجود دارد/موج سوم ، موج عبور از پدر سالاری دوستی- اسفندیاری است

به گزارش اختصاصی ارجا نیوز، همایش اصلاح طلبان نواندیش با سخنرانی دکتر بنیاد شهمرادی از کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی و با حضور آقای حاج محمد رضایی از کنش گران سیاسی استان لرستان برگزار شد. در این همایش دکتر میترا تیموری ، دکتر فردین گراوند و آقای حاجعلی شیراوند از کاندیداهای عضو جریان نو (اصلاح طلبان نواندیش) حضور داشتند.

این همایش با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد . دکتر بنیاد شهمرادی ضمن عرض خیر مقدم خدمت حضار و تسلیت اربعین حسینی سخنان خود را با سابقه جریانات سیاسی در شهرستان شروع کردند. دکتر شهمرادی به نحوه پدیدار شدن جریانات سیاسی کوهدشت گریزی زدند و گفتند یک سری مارک گذاری انجام شده است که این مارک گذاری ها و پلاک گذاری ها کاملا واقعی و شناسنامه دار نیستند. مردم واقعا باید بدانند اصولگرایی چیست و اصلاح طلب کیست.

دکتر شهمرادی معضل منطقه طرهان را داشتن حس عاطفی قوی دانست و گفت این حس عاطفی قوی باعث به وجود آمدن دو قطبی فاجعه – حماسه می شود که این بر روی رفتارهای عقلانی تاثیر گذاشته است. وقتی احساس و عاطفه بیش از رفتارهای عقلانی نمود پیدا کنند فاجعه یا حماسه به وجود می آید. آیا واقعا هر کسی مدعی اصلاح طلبی است اصلاح طلب است؟ آیا هر کسی مدعی اصولگرایی است اصولگراست؟ بایستی جایگاه اصلاح طلبی و اصولگرایی در جامعه تعریف شود. افکار عمومی در کوهدشت قوی است ضعف کوهدشت ، عدم مناسبات منتهی به اراده عمومی است. بایستی برای مردم مفهوم سازی شود که اصلاح طلبی چیست و دنبال چه چیزی است . تفاوت بین یک اصلاح طلب و یک اصولگرا چیست؟

دکتر شهمرادی یکی از دغدغه های خود را عدم تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان دانست و در این مورد افزود اگر کسی بدون دلیل منطقی رد صلاحیت شود عدالت سیاسی اجرا نشده است. ایشان به این نکته نیز اشاره نمودند که نظارت استصوابی شورای نگهبان را به هیچ وجه قبول ندارد. طبق قانون اساسی اصل بر برائت است اما از نظر اصولگرایان اصل بر عدم برائت است . فاجعه آنجا پیش می آید که خود اصلاح طلبان نیز به این دام مبتلا می شوند. در کجای اصلاح طلبی است که فساد خودمان را نبینیم اما فساد جریان مقابل را ببینیم؟ اصلاح طلب باید خود انتقادی داشته باشد.

دکتر بنیاد شهمرادی سپس به تاریخچه انتخابات های گذشته مجلس در کوهدشت اشاره نمودند و گفتند عدم مدیریت صحیح و نداشتن خلوص باعث شکست اصلاح طلبان در انتخابات گذشته بوده است.

دکتر شهمرادی بخش مهمی از سخنان خود را خطاب به جریان ۱+۶ ایراد نمودند و انحصار طلبی را یکی از معضلات جریان اصلاح طلبی دانستند و تاکید کردند به هیچ وجه حق را قابل معامله نمیدانم. ایشان افزودند ما به شیوه جریان ۱+۶ معترض بوده و هستیم و تحت هیچ شرایطی ائتلاف نخواهیم کرد. چرا در انتخابات مجلس هشتم اصلاح طلبان از مردم امضاء گرفتند و مردم را قسم دادند. مگر دوره رضا خان است که از خوانین امضاء بگیرند؟ ۱+۶ حق شهروندی سیاسیون برای کاندیدا شدن را نادیده گرفتند و معتقدند که کاندیدای نهایی اصلاح طلبان بایستی از بین جمع خودشان انتخاب شود. بنده در چند جلسه که خدمت این دوستان بودم با این رویه مخالفت کردم و چندین راه را پیشنهاد دادم اما مورد قبول قرار نگرفت.

روش به کار گرفته شده از نظر ما مردود است در بعضی از کاندیداهای ۱+۶ ان قلت وجود دارد. این دیدگاه شخصی بنده است . اگر آقای ملکشاهی که آقای دوستی از ایشان حمایت کرده قابلیت وزن سنجی در اصلاح طلبان را ندارد آقای کورانی فر هم ندارند.. برخی چطور توانستند احمدی نژاد را نقد کنند اما در کنارشان دولت مرد احمدی نژاد نشسته باشد. یک بزرگی مصاحبه می کند و می فرمایند که همه کاندیداها در طول هم هستند. از نظر ما کاندیداها در عرض هم هستند. در طول فقط مختص ۱+۶ است که نتیجه آنرا دیدیم .

دکتر شهمرادی انصراف آقای مومنی را بازی سیاسی دانست و گفت که این انصراف اصلا برای بنده قابل پذیرش نیست. ایشان افزودند دوگانه دوستی- اسفندیار پور برای کوهدشت جواب نمی دهد. تفکر و خدمات آقای دوستی قابل ستایش است اما ایشان نمی توانند برای مردم تعیین تکلیف کنند. آقای اسفندیار پور نباید در مجلس هفتم اشتباه می کرد . ایشان تمام وجودش را خرج دامادش کرده است. شکست مجلس هفتم بر عهده کیست؟

بنیاد شهمرادی به انتصابات اخیر در شهرستان های کوهدشت و رومشکان اشاره نمودند و در این مورد گفتند متاسفانه در این شهر به محض شروع انتخابات گردباد نیز شروع می شود. فرمانداری می آید ، فرمانداری میرود. رئیس ادارات تغییر می کنند. من به خاطر این موضوع به دولت آقای روحانی تسلیت می گویم .

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان در مورد کاندیدای مورد تایید دولت گفتند کاندیدای دولت بودن از پایه غلط است. مگر قرار است وکیل الدوله انتخاب شود ؟ نماینده باید ظلع سوم قدرت باشد . کاندیدای دولت یعنی بده بستون ، یعنی حمایت دولتی.

سخنان دکتر شهمرادی با این جمله به پایان رسید ما در کوهدشت در میانه دوستی-اسفندیاری حاضر به ادامه این مسیر نیستیم. موج سوم ، موج عبور از پدر سالاری دوستی- اسفندیاری است و به این اعتقاد وفاداریم.

 1. محمد

  حرفاش باحال بود ولی کو عمل
  در ضمن ایشون مثل ……….با شورای نگهبان مشکل دارن که خکدم امام خامنه ای جوابشون دادن قبلا
  بهتره به جای تهمت به شورای محترم نگهبان خودشون اصلاح کنن

 2. کاسب

  سر خودتو درد نیار استاد رقابت بین ملکشاهی و کورانی فره

 3. سوری

  آقای شهمرادی ، آقای اسفندیار دولت وملت بیشترشماقبولشون دارن واز فیلترشورای نگهبان عبورمیکنن اماایشان باتوجه به طیف اصلاحات از اقای کورانی فرحمایت کردند.به نظرمن شماحرفی درموردانتخابات نزنید صدسال کاندید بشید نه رای دارید و نه از فیلتر شورای نگهبان عبورمیکنید

 4. مانی از ...

  اقای شهمرادی اقای کورانی فر را با هیچکس مقایسه نکن ایشان شخصیتی اعتدالگرا و جنتلمن و از نخبگان استان لرستان است .اینگونه نخبگان خود را کم جلوه نکن برادر ….شما که شورای نگهبان را قبول نداریس لطفا جو را بهم نزن ..فقط کوران

 5. شیراوند

  آقای دکتر شهمرادی چقدر دلنشین صحبت می کند. مطمئن هستم بودن ایشان در کنار خانم دکتر تیموری و آقای شیراوند بسیاری از پیش بینی ها را عوض می کند و نواندیشان پیروز می شوند.

 6. آدينه

  با سلام خدمت دکتر عزیز
  متاسفم برای یه سری از اظهار نظرها ، متاسفم که سابقه اصلاح طلبی و آزادگی مردی چون دکتر شهمرادی را بعضی نمی دانند! موافقم دکتر عزیز و می دانم شما به وظیفه ات عمل می کنی امیدوارم روزی برسد که ……. به جای در نظر گرفتن وام ، پست و…. آینده این شهر را ببینند تا شهرمان از این وضعیت اسفناک درآید انشالله

 7. سبحان گراوند از سرطرحان

  ما مردم و جوانان سرطرحان به برادر خودمان فردین گراوند رای میدهیم برای ما ایل گراوند افت دارد که به کسی غیر از برادر خودمان رای دهیم

 8. ناشناس

  آقای شهمرادی ….. خوبه برادر ولی نه به هر قیمتی،اولا شما تعیید نمیشید برادر من،دوما رقابت بین آقای کورانی فر و آقای ملکشاهیه،بر فرض محال اگر هم تعیید شدید آنجنان رای شامل حال شما نمیشه که مثلا از جانب کاندید اصلی اصلاح طلب احساس خطر بشه،به امید موفقیت برای شما در مناسب دیگر

 9. اصلاح طلب

  خواهر عزیز وبزرگوارم سرکار خانم تیمور ی ضمن ستایش شجاعتتان لا زم به تذکرست یاداور شو م شما دومین خانم بعداز خانم شهین گراوند هستید که وارد این عرصه شده اید ضمن احترام به حق مسلم بانوان متذکر شوم ظرفیت سیاسی کوهدشت درحال حاضر حضور شما بانوان گرامی را بر نمی تابد درحال حاضر حضورتان نه تنها سود بلکه از جهات متعددمضر میباشد اگر حرف بنده را قبول ندارید با خانم شهین گراوند میترا ازدبخت حتما مشورت کنید به همراه همسرتان اقای شهبازی

 10. اصلاح طلب

  ضمن احترام فراوان به هر دو جریان اصلاحات بنده معتقدم جهت انسجام باید شخصی خارج از این دو گروه که مورد وفاق عموم باشد را به عرصه دعوت نمود به امید اتحاد نصرو من اله وفتحا قریب

 11. اصلاح طلب

  فقط خانم دکترتیموریوعشقه

 12. اصلاح طلب

  واقعااون یه اصلاح طلبه واقعیه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 •