×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 5 June , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
نوشتاری از یک اصولگرا/سخنی با محمد آزادبخت/او یک قهرمان است

نوشتاری از یک اصولگرا…

“او یک قهرمان است”

ارجانیوز – خسرو پرویزپور : هنوز مدت چندانی از نگارش مقاله ی “سقوط از اصولگرایی” به قلم نگارنده نمیگذرد .
“مانیفست ” یا سندی سیاسی که عمده ی تاکیدش بر پایبندی و ماندگاری اصولگرایان به آیین اصولگرایی بود، قصد ندارم گریزی به لایه های آن نوشتار داشته باشم زیرا وجدان عمومی و سیاسی جامعه، عناصر رفتاری مارا بیشتر و بهتر از بازیگران سیاسی نقد و قضاوت می کند.
عموما آموخته ایم اندیشه ای که با دیدگاه ما سازگاری ندارد مستلزم دفاع نیست بلکه باید در کمین گاه مناسب آن را ساقط و نابود کنیم؛ اساس این بینش با “سیاست دینی” آشتی پذیر نیست زیرا این رویکرد، مارا از اصل و ماهیت موضوع منحرف و غافل میکند، شاید بتوان اینگونه مطرح کرد که “اندیشه باطل و اندیشه بد “در میدان “حق و خوبی ” قابل دفاع نیست و سیاهی را نمی توان رفیقی برای سپیدی پنداشت بنا براین نگارنده نه اصولگرایی را نقطه ی مقابل اصلاح طلبی می داند و نه اصلاح طلبی را مغایر با اصولگرایی بلکه این دو دیدگاه لوازم بالندگی یک مکتب است .
در انتخابات اخیر شاهد دگرگونی های گوناگون، رویش ها و ریزش هاو ظهور پدیده های قابل مطالعه بودیم و دیدیم از هسته ی اصلاح طلبی جوانه ای شکوفید که متفاوت از گفتمان رایج اصلاح طلبی بود.
ما با رصد میکروسکپی اجزای کلام و رفتار مردی که آمده بود تعریف جدیدی از اردوگاه رقیب اصولگرایی ارائه دهد، عیاری عالی از التزام به ماهیت انقلاب اسلامی و اعتقاد به ولایت مطلقه ی فقیه در فحوا و محتوای نگاهش کشف کردیم ، مردی که مدت ها قبل عنوان “عبور از کانال ” رابرای تمام دغدغه هایش برگزید .
دغدغه ی او از جنسی برای رسیدن به قدرت نبود، معلمی که سلول هایش ریشه در اخلاق داشت و افق نگاهش پیوندی نا گسستنی با سردار شهیدش .
او را از نزدیک میشناسم، گفتار و کردارش با اصل برابر است ، نه اهل تظاهر است نه ریا.
مردی که جاذبه اش و اعتقادش به آرمان ها و اصول انقلاب اسلامی حتی قلب اصواگرایان را تسخیر کرد، مردی که فوج ، فوج به سویش آمدند، مردان و زنان و جوانانی که میدانستند او برای حل مشکلاتشان نسخه ای دارد که دیگران از تجویز آن عاجزند .
نمی خواهم چگونگی ها را به چالش بکشم اما ایمان دارم که انعکاس شخصیت حقیقی و حقوقی و فراتر از آن شخصیت سیاسی آقای محمد آزادبخت در ذهن بزرگان انقلاب اسلامی آن چیزی نبود که با اصل و ماهیت وجودی ایشان مطابقت داشته باشد .
آری او یک اصلاح طلب است، اما نه از جنس برانداز، نه فتنه گر. نه ضدانقلاب و نه ضد ولایت فقیه…! او رابطه و اعتقادش به ولایت مطلقه ی فقیه را در نوشتار “عبور از کانال ” چنین بیان میکند: “اصل ولایت مطلقه ی فقیه ، قلب قانون اساسی است ، پس کسی که به این اصل اعتقاد و التزام ندارد یعنی حیات قانون اساسی را قبول ندارد که در این صورت از دایره ی خودی های انقلاب خارج است ، ولایت مطلقه ی فقیه ضامن وحدت، شکوه و عظمت ملی و اقتدار سیاسی در سطح ملی و بین المللی است …”
آیا با این اظهار صریح میتوان با مارک های ناروا و تسویه گرایانه ایشان را از دایره ی خودی های انقلاب خارج نمود؟ بی تردید انتقال، انعکاس و روایت وارونه ار حوادث اخیر انتخابات، مانع از کشف حقیقت برای بزرگان نظام اسلامی گردید اما تصمیم شورای محترم نگهبان هر چه باشد حجت و فصل الخطاب است و تمکین در برابر اراده ی آن شورای محترم کاری بزرگ برای مردان بزرگ است.
پس، مردانی که گام های آنان از خطوط قرمز انقلاب فراتر نمی رود و به تصمیم و مصلحت نظام اسلامی تسلیم می شوند “یک قهر مانند”.
مردانی که عزت و اعتبار انقلاب اسلامی را فراتر از عزت و اعتبار خود میدانند، “یک قهرمانند”.
مردانی که اعتقادشان به ولایت مطلقه ی فقیه با رفتار و التزام آنان در یک مدار است “یک قهرمانند” .
مردانی که خواسته ها و خواستن ها ی خود فدای مصالح انقلاب می کنند “یک قهرمانند” .

“اما سخن آخر با آقای محمد آزادبخت”

همگان، شمارا یک قهرمان میدانند…
مردی پیروز در آنسوی کانال…
قهر مانی که در پایان تمام فراز و نشیب ها با پایبندی به نظام اسلامی مانع از بروز حوادثی تلخ و رویدادی تلخ تر برای شهرستان گردید .
جناب آقای آزادبخت؛
وکالت ملت هر چه باشد از امور قرار دادی و اعتباری برای افراد است و الزاما نشانه ی برتری افراد و امتیاز آنان نسبت به یکدیگر نیست ما اقبال عمومی به جنابعالی را فراتر از امور قراردادی میدانیم و بذل محبت مردم به جنابتان فراتر از جناح و جریان سیاسی ریشه در تقوای الهی،اصالت، انسانیت و انتساب به خاندان معظم شهدا و ده ها عنصر ارزشمند اخلاقی دیگر دارد که شمارش آنها مناسب حال این مقال نیست اما بدانید گر چه مصلحت اینگونه شد، لیکن شما همواره در نگاه “مردم طرهان بزرگ” یک قهرمان باقی خواهید ماند .

” نوروزتان پیروز”

خسرو پرویز پور
مدیر مسوول نشریه اساطیر