×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
یک علامت سوال بزرگ ؟/ انتقادات زال پور متوجه اداره اوقاف

ارجانیوز – حمید آزادبخت :

« من دارای شغل و کار درآمد زایی نیستم و تنها با کمک مسئولان و ارگانهای دولتی می توانم این اثر را به سرانجام برسانم  .»

این ها حرف های یاسر زال پور بسیجی هنرمند شهرستان کوهدشت کتاب شریف قرآن را در قالبی منحصر به فرد در دنیای اسلام کتابت کرده در گفتگو با خبرگزاری بسیج از لرستان است .

وی در ادامه با ابراز گلایه مندی خود از بی مهری و بی تفاوتی مسئولین شهرستان کوهدشت و استان لرستان می گوید : من دارای شغل و کار درآمد زایی نیستم و تنها با کمک مسئولان و ارگانهای دولتی می توانم این اثر را به سرانجام برسانم .

زال پور با با انتقاد از اداره اوقاف شهرستان گفت: علی رغم قول مساعد مسئولان استانی  اوقاف و اینکه برنامه  این اداره حمایت از چنین طرح هایی است متاسفانه اداره اوقاف تمام بی توجهی خود را نثار این کتاب آسمانی نموده است.

وی با بیان اینکه  مجبورم این اثر را به استان دیگری منتقل نمایم  تا جوابگوی  هزینه آن باشم گفت: استاندار قول داده که ۱۰ میلیون به این اثر کمک نماید که تا کنون عملی نشده است و حتی مسئولین دفتر استانداری اجازه ملاقات با استاندار را ندادند.

این هنرمند کوهدشتی در بخش دیگری از مصاحبه اش با خبرگزاری بسیج می گوید : اوقاف حتی حاضر نیست که مکانی را  برای بازدید مردم از این قرآن در امامزاده محمد کوهدشت جانمایی کند چراکه مطمئننا مردم با دیدن این اثر با اهدا نذورات خود کمک فراوانی به آن خواهند کرد و اوقاف از این طریق در آمد زیادی کسب می کند که بخشی از آن را می تواند صرف کتابت مصحف شریف نماید .

مصاحبه این هنرمند کوهدشتی خبرنگار ما را بر آن داشت تا پی گیر گزارشی در این خصوص گردد از آنجایی که نوک پیکان انتقادات زال پور متوجه اداره اوقاف بود خبرنگار ما در یک تماس تلفنی با رییس اداره اوقاف شهرستان کوهدشت آقای محمود عبدالهی پیگر این سوال شد که چرا اداره اوقاف از این اثر هنرمند حمایت نمی کند که وی در گفتگویی کوتاه در پاسخ به خبرنگار ما گفت :

ضمن تقدیر از این حرکت بسیار ارزشمند جناب آقای زال پور در کتابت قرآن با تذهیب آب طلا ، اما خواسته ایشان در خصوص جانمایی مکانی در امامزاده محمد (ع) جهت درآمد زایی برای اداره اوقاف در واقع دون شأن این اداره بوده و در تضاد با رسالت اداره اوقاف می باشد از سوی دیگر همچنان که آقای زال پور در بخشی از صحبت های خود هدف از این کار خود را کار فرهنگی عنوان می کند می تواند با اهدا این اثر نفیس به بارگاه امامزاده محمد (ع) همچون بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران و … که آثار و افتخارات خود را به آستان متبرکه امامزادگان اهداء نموده اند ؛ ضمن این که اداره اوقاف همواره از طرح هایی که بر اساس کار کارشناسی و نیاز سنجی صورت گرفته و بر اساس سفارش این اداره بوده است کاملا حمایت نموده و نیز تا جایی که مقدور بوده از آفرینش های فرهنگی و هنری که در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی بوده حمایت نموده است اما در خصوص جناب آقای زال پور تا این لحظه ایشان حتی یک درخواست کتبی را به این اداره ارائه ننموده است و طبیعی است که چون هزینه نمودن منابع مالی در هر اداره و ارگان و سازمانی براساس مستندات قانونی و ردیف های تعریف شده باید باشد انتظار آقای زال پور ضمن احترام به وی و قدردانی از تلاش ارزشمند ایشان یک انتظار فرا قانونی است اگر آقای زال پور از ابتدا در قالب یک طرح این موضوع را به واحد فرهنگی اداره اوقاف ارائه می داد چه بسا پس از تایید و طی مراحل قانونی کار اداره اوقاف بخش عمده ای از هزینه های این امر را تقبل می نمود اما متاسفانه وی کوچکترین هماهنگی در این ارتباط صورت نداده و طبیعی است که بایستی به ضوابط قانونی در این خصوص نه تنها اداره اوقاف بلکه هر اداره و سازمانی احترام بگذارد .

 به نظر می رسد که زال پور بایستی نیم نگاهی هم به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت بحث حمایتی از این اثر را داشته باشد اما جای این پرسش افکار عمومی برای خود محترم می داند با استناد به خود اظهاری آقای زال پور مبنی بر این که « استاندار قول داده که ۱۰ میلیون به این اثر کمک نماید که تا کنون عملی نشده است و حتی مسئولین دفتر استانداری اجازه ملاقات با استاندار را ندادند. » که چرا استاندار محترم به قوا خود در این مورد تا کنون جامه عمل نپوشانده اند و این که چرا علی رغم این قول استاندار چرا حتی مسئولین دفتر استانداری اجازه ملاقات با استاندار را ندادند ؟؟؟ ( این رسانه هیچ گونه موضع گیری در تأیید یا تکذیب گفته های آقای زال پور ندارد . )

امیدواریم همچنان که روابط عمومی استانداری محترم لرستان در بیان عملکردهای استاندار محترم موفق عمل نموده است در پاسخ به گلایه مندی این هنرمند عزیز هم استانی مان که به صورت یک علامت سوال بزرگ در ذهن وی و بخشی از افکارعمومی در آمده توجه نشان داده و حتی الامکان پاسخی در خور و مجاب کننده داشته باشد تا در ادامه شاهد هر چه شکوفاتر شدن استعداد های هنرمندان و نخبگان عزیز هم استانی مان در زمینه های مختلف در جهت توسعه همه جانبه استان باشیم

false
false
false
false
 1. 001

  سلام
  آقای محمود عبدالهی‌:
  درآمدزایی برای کتابت این اثر دور از شان اداره اوقاف است؟ من به شخصه فکر می کنم منظور آقای زالپور از درآمدزایی چیزدیگری است!
  میشه بفرمایید دیگر اثرهایی که توسط دیگران به این امامزاده هدیه داده شده اند اکنون کجا هستند؟ آیا در منظر عموم هستند؟
  یعنی چون استاندار بدقولی کرده اند شما هم باید بی تفاوت باشید؟
  میشه بفرمایید انتظار فراقانونی چی هست؟ چطور وقتی استاندار قول ۱۰ میلیون رو دادن انتظار فراقانونی نبود اما کنون که استاندار قول خود را فراموش کردند این یک انتظار فراقانونی است؟
  میشه بفرمایید تفاوت اینکه آقای زالپور از اول به شما اطلاع میدادند و یا اکنون به شما اطلاع دادن در ساختن مستندات مالی چه تاثیری دارد؟
  تنها تفاوت این است که اگه از اول با شما هماهنگ میکرد اثر دیگه متعلق به شما بود و نگارنده آقای زالپور بود در حالی که الان صاحب اثر و نگارنده آقای زالپور هستند!

  بالاخره من به عنوان خواننده متوجه نشدم، دلیل شما چیست؟ چون از اول اینکار با شما هماهنگ نشده؟ بدقولی استاندار؟ این یک انتظار فراقانونی است؟ درآمدزایی برای اوقاف دور از شان این اداره است؟
  بالاخره …. ؟
  😐

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true