×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 15 January , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
استاندار لرستان : وزارت نیرو تمایل دارد آب کوهدشت به خوزستان برود

درخواست کشاورز کوهدشتی از ستاد تسهیل

به گزارش ارجانیوز : موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد مربوط به طرح کشاورزی فردی به نام جعفر ابراهیمی از کشاورزان شهرستان کوهدشت بود که برای تامین آب باغات خود نیاز به تخصیص آب داشت که در جلسات قبلی ستاد تسهیل چندین بار مصوب شده بود به این فرد تخصیص آب از سوی آب منطقه ای لرستان داده شود ولی این مصوبه به خاطر کوتاهی شرکت آب منطقه ای تا کنون اجرایی نشده است.

جعفر ابراهیمی سرمایه گذار کشاورز با بیان اینکه علیرغم نامه وزارت نیرو مبنی بر تخصیص آب به باغات من از سوی آب منطقه ای ولی تا کنون این امر انجام نشده است، عنوان کرد: بارها برای پیگیری مشکل خود به آب منطقه ای لرستان مراجعه کرده و مصوبات ستاد تسهیل در این زمینه را متذکر شده ام ولی آب منطقه ای اعلام می کند نمی تواند مصوبات ستاد تسهیل را اجرایی کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان در مورد مصوبه ستاد تسهیل در رابطه با این موضوع بیان داشت: در آخرین مصوبه ستاد تسهیل از مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان خواسته شد با توجه به اینکه پمپاژ آب از محل رودخانه کشکان برای آبیاری باغات این کشاورز امکان پذیر نیست راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کند که علی امید سیفی قول پیگیری در این زمینه را داد.

استاندار لرستان: تکلیف مردم کوهدشت در زمینه تخصیص آب مشخص نیست

به گزارش ارجانیوز : مهرداد غضنفری افزود: از نیمه دوم خردادماه تا کنون تلفنی از سیفی رسیدگی به این موضوع را پیگیر هستیم ولی ایشان کماکان می گوید در حال رسیدگی و پیگیری هستیم.

حق یابی کارشناس شرکت آب منطقه ای لرستان دراین باره گفت: وزارت نیرو خواسته است مشکل این کشاورز را از طریق پمپاژ آب از رودخانه کشکان و از محل تخصیص سد معشوره حل کنیم که فعلا سد معشوره اجرایی نشده است.

وی بابیان اینکه بنا نیست مصوبات ستاد تسهیل تمامی مقررات و ضوابط دستگاه ها را نقض کند، افزود: تنها راه حل مشکل این کشاورز برداشت از آبهای زیرزمینی است و این در حالی است که ما مجاز به صدور پروانه بهره برداری از آب های زیرزمینی در دشت های ممنوعه و فاقد تخصیص نیستیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه شهرستان کوهدشت از لحاظ آب زیرزمینی مشکل داشته و به لحاظ آب روزمینی هم گفته می شود متعلق به خورزستان است، عنوان کرد: با این اوصاف معلوم نیست تکلیف مردم کوهدشت چیست و وزارت نیرو باید یک حکم اعدام برای مردم کوهدشت صادر کند!

وزارت نیرو تمایل دارد آب کوهدشت به خوزستان برود

به گزارش ارجانیوز : بازوند خطاب به معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گفت: شما هم در اجرایی شدن مصوبه ستاد تسهیل کوتاهی کرده اید هنگامیکه سه ماه از مصوبه این ستاد گدشته و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان طی این مدت هیچ پاسخی به مصوبه ستاد نداده است باید از وی خواسته شود پاسخگو باشد و وقتی دیدید سیفی نمی تواند این مشکل را حل کند باید به وزیر نامه نوشته و می گفتید این مدیر نمی تواند کار کند تا وی را عوض کنند.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو متولی آب بوده چرا با این حال نمی تواند مشکل کشاورز مورد نظر را حل کند، اضافه کرد: مگر وزارت نیرو قبلا ۲۷۳ میلیون مترمکعب به سد معشوره تخصیص نداده است پس چرا این میزان تخصیص تغییر پیدا کرده است.

استاندار لرستان ادامه داد: کارکنان وزارت نیرو نمی خواهند این کار را انجام دهند بلکه تمایل دارند آب کوهدشت به خوزستان برود و جالب است که مدیران ما نیز دارند از آن ها حمایت می کنند در حالیکه همه شغل ها و تخصیص آب ها برای خوزستان است با این اوصاف تکلیف مردم این استان چه می شود؟

منبه : مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  •