×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ببار باران!!! یادداشت جالب محمد آزادبخت پیرامون انتشار کلیپ ناهنجار در کوهدشت

ببار باران!!!!!!!!!!!!!!!

ارجانیوز – محمد آزادبخت : شأن ومنزلت انسان آنگاه که در تعبیر احسنُ تقویم در میاید جایگاهی ست بس سترگ که خدشه و کدورت برآن حتی زمانی که این جایگاه به نازلترین درجه اش که اسفل السافلین است حق هیچ انسان دیگری نیست ونخواهد بود….
چندیست که اشاعه وتکثیر یک رویداد مستهجن چنان فضای شهر را متعفن ومسموم نموده که فقط امید به آن داریم که رحمت واسعه ی ارحم الراحمین با باران های حیات بخش ومطهر پاییزی که به انگشت های کوچک فرشتگان میمانند این غبار نفس گیر را بشوید….
اگر پایبند به معاد و روز حساب هستیم میبایست با این کلام نورانی وحی خوابمان آشفته گردد و دل های مرده مان بیدار,آنگاه که خداوند میفرماید:آنان که متمایل به اشاعه وانتشار فساد در میان مردم هستند به عذابی دردناک در دنیا وآخرت دچار میگردند.(إنَ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الفَحِشهُ فِی الَّذِینَ امَنُوالَهُم عَذَابٌ أَلِیُمُ)سوره ی نور آیه ۱۹….
روی سخن من در رجوع به این آیه ی تامل بر انگیز وتکان دهنده ابتدا با کسانی ست که با ابراز تأسف از خواصندو کسانی که مدام با کلام نورانی وحی بی آنکه به بطن آیات برسند در ارتباط اند که صد البته جرم این جماعت قشری محرزتر…..
در چنین مهلکه ی خوفناکی عجالتا از دین وشریعت و روز حساب هم که بگذریم وبا دیدی فقط و فقط انسانی وبر پایه ی جوان مردی به این قضیه بنگریم حفظ آبروی انسان همنوع امری است اجتناب ناپذیر و البته مستلزم وجدانی بیدار….

در تایید این سخن به کلام انسان ساز آن ابر مردی استناد میکنیم که سرش بر فراز نیزه ی راد مردی ودفاع از شرافت انسانی رفت آنگاه که فرمود:”إن لَم یَکُن لَکُم دینُ وکنتُم لا تَخافونَ المعاد فَکونوأ احرارأ فی دنیاکم”…آری این رهنمود امام حسین علیه السلام را با جان خویش بپذیریم که بی شک چراغی خواهد شد منیر در دهلیزهای تنگ وتاریک زندگی که اگر دین نداریم لااقل آزاده باشیم…

این که خود ما اندکی بایک خاطی و گنهکاریا مجرم فاصله داشته باشیم وهنوز دچار نفس سرکش که اژدهایی ست پلشت نشده باشیم دلیل برآن نمیشود که خطای دیگران را پیراهن عثمان کرده وبر هر کوی وبرزن بر طبل بی آبرویی دیگران بکوبیم وآن را بی رحمانه اسباب لذت وسرگرمی خود گردانیم ..ودر پایان لطفا اندکی به این حدیث حضرت امیر علیه السلام بیندیشیم…اگر مردم از باطن یک دیگر آگاه بودند جنازه ی یک دیگر را دفن نمیکردند…….

محمد آزادبخت

false
false
false
false
 1. متوکل به خدا

  بسم الله الرحمن الرحیم – ان الانسان لفی خسر (بدرستیکه انسان هر لحظه در خسران ( نابودی و دستخوش ) است . سوره مبارک والعصر آیه ۲ = یا به قول قدیمی های خودمان انسان شیر خام خورده است . خدایا یک لحظه مرا به خود وا مگذار

 2. رضا

  با سلام خدمت دوست عزیز جناب آزادبخت…متن بسیار زیبا وبا معنایی گذاشتین که واقعا باید وباید مارو حداقل چند ساعت به خودمون بیاره این اتفاق که افتادوپخش شدنش توست یک مشت انسان بی اراده وسست که ناموس مردم رو به بازی گرفتندباعث تزلزلی وحشت ناک دربین مردم شد..مطمئنا تا حالاافراد کمی از این روکه شمانگاه کردین به این قضیه نگاه کردن..امید وارم یک روز برای مردم این قضیه جابیفته که بردن آبرو و حیثیت مردم کار درست وخنده داری نیست..

 3. ايرج احمدي كوشكي

  باسلام به جناب آزادبخت،باید انسان ظرفیت خطاهای جوامع را داشته باشد و ازآن خطاها عبرت بگیرد وقدرعظمت خود را بداند وبه هوس و نفس اماره نفروشد وبه این بیاندیشد که لقب خلیفه الله دارد وکسی که خلیفه میشود یعنی به جای عیب جویی دیگران به اصلاح خود وجامعه بکوشد . شما مطالب خوبی را عنوان کردید سپاس از شما

 4. ن.رحمانی

  دورود بر شما جناب آزادبخت. ..بسیار زیبا نوشتین سپاسگذارم از قلم تواناتون

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true