×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
انتخاب ترامپ و این همه شوک ؟!

ارجانیوز – سید صادق محمدی وفایی : امام صادق(ع) به ابوحنیفه فرمود آیا می دانید عاقل کیست؟ ابوحنیفه گفت کسی که خوبی را از بدی تشخیص دهد.آن امام فرمود : حیوانات هم ، بدی را از خوبی تشخیص می دهند. عاقل کسی است که بین دو خیر آن چیزی که خیرتر است انتخاب کند و از بین دو شر آنچه که شرش کمتر است انتخاب کند.»

 چند روزی است،اخبار سایتها و صدا و سیمای ما ، ترامپی شده است. نام و ذکر پیروزی ترامپ همه ی قاره ها را فرا گرفته است ! علاوه بر این جامعه ی جهانی  ازرای آوردن ترامپ دلگیر و آزرده خاطر شده است اما گاه گاهی از باب دیپلماسی و از روی ناچاری می گویند  ما به تصمیم ملت امریکا احترام می گذاریم.

اروپا  با پیروزی ترامپ ماتم گرفته است.و اعلام کردند پیروزی ترامپ یک شوک برای همه ما بود.

خبرگزاریها اعلام کردند از دید رسانه‌های اصلی آمریکایی هم، پیروزی ترامپ، تجسم «حیرت»، «شوک» و «وحشت» است.در امریکا با نگرانی گفته می شود آیا راز و رمز بمب­های اتمی در اختیار ترامپ گذاشته خواهد شد؟!

 شهروندانی از امریکا می گویند: نمی دانیم ترور یا برکناری بهتر می باشد، امیدواریم ترور شود، ای تک تیراندازان آمریکایی، ما اکنون به شما اتکا داریم.

علاوه بر اروپا و امریکا ،بسیاری از کارشناسان هم شوکه و درمانده شده اند . برخی نیز گفتند:

 سیاست خارجی ایالات متحده وارد دنیای ناشناخته‌ای شد.

دیگری گفت من شوکه شدم. ترامپ با توهین به اقلیت‌ها و تعمیق شکاف درون جامعه آمریکا پیروز شد.

سومی گفت به نظر می‌رسد برجام هسته ای به خطر افتاده است و  دیگر موضوعی تحت عنوان برجام‌های ۲، ۳ و ۴ نمی‌تواند معنا پیدا کند.

 چهارمی گفت : نتیجه انتخابات آمریکا یک «نه» بزرگ به نظام استبدادی و استکباری حاکم بر این کشور بود  که طنین آن تا چند سال آینده در سطح جهانی مشاهده خواهد شد.

 نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تأییدی برای آن‌هایی است که درباره یک تغییر زلزله‌وار در نظم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مالی موجود هشدار داده بودند؛ و هم‌اکنون این تغییر به آمریکا رسیده است، آخرین ابرقدرتی که روبه‌افول است. دونالد ترامپ نه سیاستمدار و نه یک فرد بافراست است، اما پیروزی وی نشان داد که مردم به حد آخر تحمل خود نسبت به نظم مستقر و قدیمی موجود رسیده‌اند، نظامی که دیگر در خدمت مردم نیست.

راستی این ترامپ کیست که چون رای آورد این همه شوک و نگرانی در امریکا و سراسر دنیا ایجاد کرد؟!  این ترامپ کیست چون پیروز شد برخی نوشتند دیوانه از قفس پرید ! آیا او واقعا دیوانه است؟

 حقیقت این است دونالد ترامپ سرمایه دار و برج سازی است که با اتهامات جنسی متعددی روبروست اما این همه شوکه شدن و نگرانی به علت اتهامات جنسی و…نیست بلکه به خاطر شک و شبهه در عقل سیاسی  و جهالت ترامپ در فن و امور کشورداری است

اکنون باید منتظر ماند که آیا سخنان ترامپ در ایام انتخاباتی فقط تبلیغاتی بودند و در امور کشورداری و سیاسی عاقلانه حرکت خواهند کرد؟ یا چون بوش  و بالاتر از بوش شرورانه  بر طبل جنگ خواهد کوبید و دیگران را محور شرارت خواهد خواند؟

 آیا ترامپ واقعا دیوانه ای است که از قفس پریده است یا او علاوه بر برج سازی  از خرد سیاسی و کشورداری بهره ای دارد و بیش از اوباما ظلم وتجاوز نخواهد کرد؟

به هر حال ایران سالهاست باادبیات جنگی و تحریمی امریکایی ها آشناست و  به فرموده مقام معظم رهبری اگر آنان برجام را پاره کنند ما آتش خواهیم زد. و به فرموده امام خمینی «ره » امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true