×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Wednesday, 20 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
راهکار جدید استکبار برای فتح جوانان ایران‌زمین

در سال‌های اخیر انسان با مشاهده فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای به این نتیجه می‌رسد که راه‌برد غرب و استکبار جهانی به جای تحریم و حمله‌ی نظامی، به حمله‌ی فرهنگی مبدل شده است تا اعتقادات و باورهای دینی مردم را تخریب کرده و از این طریق، در کشور ما رخنه کرده و بعد از مدتی به راحتی بتوانند با یک حمله کوچک، انقلاب مردم را خاموش و این دین الهی را نابود کنند.

برای این کار با تمام توان و با صرف هزینه‌های سنگین به جنگ با عقیده مردم آمده است و تلاش می‌کند با ایجاد شبهات متعدد بر ضد دین و باور مردم، ایمان آن‌ها را تضعیف کنند؛ به همین منظور گاه با مبارزه مستقیم با اسلام و آموزه‌های وحیانی آن، گاه با تبلیغ باستان‌گرایی و آیین زرتشت، گاه با بزرگ‌داشت کورش و تلاش برای جایگزین کردن او به جای اهل بیت پیامبر(صلوات‌الله‌علیهم‌اجمین) و گاهی نیز با زیر سوال بردن شخصیت‌های مقدس در اسلام و تشیع، تلاش می‌کنند دین و باورهای دینی را تضعیف کرده و ار بین ببرند.

یکی از برنامه‌های آن‌ها که بیشتر در فضای مجازی در پیش گرفتند و در برنامه‌های ماهواره‌ای هم دنبال کردند، بیان داستان‌های دروغین و تهمت‌های ناورا به اهل بیت(علیهم‌السلام) است. چون شیعه، امامان و پیامبر خود را معصوم می‌داند، تقدس خاصی برای آنان قائل است، به همین خاطر سخنان آنان را با جان و دل می‌پذیرد؛ بنابراین بهترین کار برای تقدس‌زدایی از آنان، بیان داستان‌هایی است که این عصمت را زیر سوال ببرد تا دید مردم نسبت به امامان خود خراب شود و دیگر آن تقدس لازم را نداشته باشند.

برای این منظور بسیاری از روایات جعلی را درست کرده و به خورد مردم می‌دهند؛ حتی مطالبی را نقل می‌کنند و به تاریخ‌های معتبر در نزد مسلمان نسبت می‌دهند، اما زمانی‌که با این کتب و آدرسی که داده شده مراجعه می‌کنیم، می‌بینم اثری از آن مطالب در آن کتاب‌ها نیست؛ آن‌ها می‌دانند بسیاری از مردم اهل مطالعه و تحقیق نیستند، لذا سخنان آن‌ها را صحیح تلقی می‌کنند، به همین خاطر به دروغ آدرسی را نقل می‌کنند که اصلا صحت ندارد.

دشمن با بیانی جدید تلاش می‌کند ابتدا اثبات کند ائمه اطهار(علیهم‌السلام) به ایران حمله کردند و در ایران جنایت‌های زیادی انجام دادند، سپس این سوال را مطرح می‌کند که آنان که به سرزمین ما حمله کردند و اجداد ما را کشتند چرا الان برای ما مقدس‌اند؟ به عبارت دیگر، آنان با قیاسی مع‌الفارق، ائمه اطهار(علیهم‌السلام) را با صدام مقایسه کرده، هر دو را یک‌کاسه کرده و می‌گویند همان‌طور که باید از صدام متنفر باشیم، باید از اهل بیت(علیهم‌السلام) و فرزندان آن‌ها نیز متنفر باشیم، پس این همه تقدس، زیارت و دوست داشتن برای چیست؟

در پاسخ باید به چند نکته توجه کرد:

نکته اول: حمله اعراب به ایران در زمان خلیفه دوم صورت گرفت، لذا اگر جنایتی در ایران اتفاق افتاده به دستور او و از طرف سرداران او بوده است و ربطی به اهل بیت پیامبر(علیهم‌السلام) ندارد. ما نیز او را جانشین پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) نمی‌دانیم و معتقدیم آن‌ها ابتدا به خدا امیرالمومنین(علیه‌السلام) حمله کرده و خانه‌ی حضرت که جانشین برحق پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) بود را فتح کردند و به شکلی فجیع همسر او را به شهادت رساندند، سپس به ایران حمله کردند. پس ما حمله و جنایات آنان را تایید نمی‌کنیم و از اصل باطل می‌دانیم.

نکته دوم: بدون شک اگر پیامبر عظیم الشان اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) زنده بود، هرگز به ایران حمله نمی‌کرد و با فرستادن مبلغ و پیام‌آوران رحمت و انسانیت، اسلام را ترویج داده و ایران را مسلمان می‌کرد، چرا که خود پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در زمان خویش به جای حمله به ایران، برای پادشاه ایران نامه نوشت و او را به اسلام دعوت کرد، در حالی‌که در اوج قدرت بود و می‌توانست حمله نظامی هم انجام دهد.

نکته سوم: این حمله در زمان امیرالمومنین(علیه‌السلام) و دو فرزند گرامی ایشان امام حسن و امام حسین(علیهماالسلام) رخ داد، و دیگر اهل بیت(صلی‌الله‌علیه‌وآله) اصلا در آن زمان به دنیا نیامده بودند؛ و طبق منابع معتبر، این سه امام همام هیچ‌کدام در جنگ با ایران شرکت نکردند و به هیچ وجه در جنایاتی که اعراب پیرو خلیفه دوم، انجام دادند شریک نیستند و تایید نکردند. هم‌چنین هیچ‌یک از امام‌زادگانی که در ایران وجود دارد، در این جنگ نبوده‌اند تا آن‌ها را متهم کنیم که چرا به ایران حمله کردید و پدران ما را کشتید. که قبلا به اسناد آن اشاره شده کردیم.[۱]

نکته چهارم: نمی‌توان همه اعراب را یک‌کاسه کرد و گفت چون برخی از اعراب که حتی در عقیده هم با ما همراه نبودند و اهل سنت محسوب می‌شوند، به ایران حمله کردند، پس تمام اعراب دشمن ما هستند و باید با آن‌ها دشمن بود. مگر مغولان که اروپایی بودند به ایران حمله نکردند و جنایات عجیبی که به مراتب از جنایات اعراب بیشتر و وحشت‌ناک‌تر بود، در ایران انجام ندادند، پس چرا کسی نمی‌گوید اروپاییان پدران ما را کشتند و الان دشمن ما هستند و باید از آنان متنفر بود، چرا همین حرف را راجع به مغولان نمی‌زنید؟

نکته پنجم: یکی از علت‌های شیعه شدن کشور ما حضور همین امام‌زادگان بزرگوار در ایران اسلامی بود، یعنی در تاریخ نقل شده که خود مردم ایران خدمت ائمه اطهار(علیهم‌السلام) می‌رسیدند که فرزندی را برای تعلیم احکام دین برای اونا بفرستد، بیشتر امام‌زادگان با این هدف و با درخواست خود مردم آن منطقه به ایران آمده و مشغول تبلیغ تشیع می‌شدند و علت شیعه شدن کشور اسلامی ما شدند. شما در این مطلب می‌توانید نقش امام‌زادگان در ایران را مطالعه بفرمایید.

آنان با هزار زحمت و سختی خود را به ایران رسانده و به تبلیغ دین مبین اسلام و فرهنگ تشیع می‌پرداختند و به همین خاطر توسط حکومت وقت مورد تعقیب قرار می‌گرفتند و در غالب موارد به شهادت می‌رسیدند، آنان جان خود را فدا می‌کردند تا مردم ایران هدایت شوند.

امروز دشمن نیز نقطه قوت ایران و این جوانان عزیز را خوب تشخیص داده است، جوانان این مرز و بوم با داشتن فرهنگ جهاد و شهادت و با پیروی از سرور شهیدان عالم حضرت اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) آماده جان‌بازی برای دین و آیین خود هستند و تا آخرین قطره خون خود از این سرزمین و این آیین مقدس دفاع خواهند کرد. لذا بهترین تدبیر برای فتح این سرزمین این است که جوانان این مرز و بوم را از امام خود جدا کنند، تا با این کار فرهنگ جهاد و شهادت را از آنان گرفته و با حمله‌ای کوچک و کم هزینه ایران را فتح کرده و این آیین مقدس که طنین‌انداز عالم شده است را خاموش کنند.

در نتیجه: می‌توان به صراحت گفت در حال حاضر راه‌برد اصلی دشمن، تخریب باورهای دینی مردم است که از این طریق بتواند جوانان این سرزمین را فاسد کرده و آن‌ها را به راحتی فتح کند. به منظور رسیدن به این هدف شوم، قصد دارد جوانان ما را از ائمه اطهار(علیهم‌السلام) و امام‌زدادگان جدا کند؛ امام‌زادگانی که تا دورترین و صعب‌العبورترین مناطق ایران عزیز سفر می‌کردند تا معارف اسلام را به مردم ان مناطق برسانند و در طی صدها سال به خدمت‌رسانی و ارتقای سطح فکری مردم ایران اشتغال داشتند و همین زمینه‌ساز نفوذ تشیع در دل این مردم و پذیرش آن شد.

_____________________________________________________–
پی نوشت
آیا امام حسن و امام حسین در جنگ با ایران حضور داشتند؟
http://www.welayatnet.com/fa/news/74329

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  •