×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
هر لحظه از زمان خود یک پیامبر است

ارجانیوز – حجت الاسلام محمد ادریسی طی یادداشتی نوشت : یک مشت مقدمه قتل است. یک نگاه مقدمه زنا ، یک حسد نتیجه اش می شود شیطان رجیم و همین خطاهای در ظاهرکوچک، مقدمه است برای خطا های بزرگ.  
 
ماه جدید آمد. ماه ناز کشیدن و ناز کردن ها آمد.ماه قوی ایمان شدن آمد. ماه پاک تر شدن. ماه پاداش زیاد دادن به کم کاری وکوتاهی ها و ماه صدا زدن ها و پشت نکردن به خوبی ها آمد  پس مراقب باشیم از بهره مند ترین ها در این ماه رمضان شویم.
 
سنگین است این  دعای افتتاح آنجا که می گوید: (وَ أَسْأَلُکَ مُسْتَأْنِساً لَا خَائِفاً وَ لَا وَجِلًا مُدِلًّا عَلَیْک )یعنی ناز فروختن و خواستن با انس و عشق ما ای خدا به خاطر ترس از تونیست بلکه به دلیل ناز خریدن و آغوش همیشه باز تو است اما (یا رَبِّ انَّکَ تَدْعُونِى فَأُوَلِّى عَنْک‏)خدایا ! تو صدا می زنی و دعوتمان می کنی و این ما هستیم که پشت می کنیم و جوابت را نمی دهیم و قیافه می گیریم!گویی بهتر از تو خدایی دیگرسراغ داریم!
 
مغلوبِ زمانیم اگر با خدا نباشیم. به زمان همیشه توجه کن! هر لحظه از زمان، خود یک پیامبر است. هیچ به صدای ساعت گوش داده‌ای؟ صدای آن شبیه تیک‌تاک است. نه! این تیک‌تاک نیست. صدای واقعی ساعت این است: «با او باش. با او باش؛ زیرا او با توست.
 
هر ثانیه با خدا بودن یک موفقیت عظیم است‌. هر دقیقه برای او گام برداشتن‌، فتح یک قلّه‌ی بلند است و هر ساعت را با او سپری کردن، نهایت سعادت. خوشا به حال تو اگر میلیون‌ها ثانیه و دقیقه و ساعت عمر خودت را بیهوده سپری نکرده باشی.
 
انسان‌ها در مزرعه‌ی دنیا  یا شبیه به زارع‌اند یا مترسک یا کِرم؛ آنها که شبیه به زارع هستند، توقع دارند چندین برابر آن‌چه را می‌کارند، در آینده‌ی نه چندان دور برداشت کنند؛ آنها که شبیه مترسک هستند، حالت ظاهری و لباسی را که دیگران برایشان می‌پسندند، می‌پذیرند و به دیده شدن قناعت می‌کنند و آنها که شبیه به کرم هستند، این کره‌ی خاکی را به‌سان یک سیب می‌دانند و تا لحظه‌ی آخر جز به کرم‌وار زیستن به چیز دیگری نمی‌اندیشند.
 
قوی‌ایمان کسی است که در راهش زیرک و در انتخاب همراهش محتاط و در جنگ با نفس و شیطان دلیر و در خلوت وفتنه حافظ حریم و بصیر و در سخن پیش‌اندیش و خوابش کم و خوراکش به اندازه و فکرش زیاد و در خوبی‌ها سهیم و در فرصت‌ها عامل و در داشتن‌ها شاکر و در نداشتن‌ها صابر و در امکانات بهره‌بردار و خلاصه اینکه در فروع محکم و در اصول محکم‌تر باشد.
حجت الاسلام محمد ادریسی

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true