×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
حاج بابایی :دیوان محاسبات اسامی متهمان و تبرئه شدگان حقوق‌های نجومی را منتشر کند/ مردم تحمل ندارند به افرادی حقوق‌ ۵۰ و ۱۰۰ میلیونی پرداخت شود

به گزارش ارجانیوز : حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تاکید بر لزوم برخورد با نجومی‌بگیران در کشور گفت: در ماده ۲۶ قانون برنامه ششم این مساله مطرح شده که سامانه‌ای طراحی شده و میزان حقوق همه مدیران و مسئولان از نهادهای مختلف و حتی نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری در آن درج شود و پس از ارائه به دیوان محاسبات و دیوان بازرسی کل کشور به اطلاع عموم مردم نیز برسد.

وی افزود: در این قانون حتی نهادهای زیرنظر مقام معظم رهبری نیز آورده شده تا بهانه از دست کسانی که به دنبال راهی به منظور عدم ارائه حقوق و دریافتی‌های خود بودند گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: براساس قانون برنامه ششم توسعه هم دیوان محاسبات و هم سازمان بازرسی کل کشور از ۱/ ۱/ ۹۶ موظف هستند که این موضوع را پیگیری و گزارشات حقوق‌های پرداختی را دریافت کنند و همه دستگاه‌ها نیز موظف هستند که این گزارش را به سازمان بازرسی ارائه دهند و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز این گزارش‌ها را در اختیار عموم قرار دهند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پنج ماه و نیم از زمان اجرایی شدن این قانون گذشته ما توقع داریم که سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات گزارشی را ارائه کنند که براساس قانون برنامه ششم بنا بوده که گزارش حقوق‌های پرداختی دستگاه‌های مختلف به اطلاع مردم برسد و لیست این حقوق‌ها به ما واصل شود تاکنون لیستی از حقوق‌های پرداختی ارائه نشده است.

وی افزود: از سوی دیگر وضعیت اقتصادی امروز کشور وضعیت مناسبی نیست خانواده‌هایی هستند که از یک تا حتی ۴ نفر از اعضای آن بیکار هستند و در معیشت خود با مشکل مواجه هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: هزاران نفر از شهروندان و هموطنان ما به صورت شرکتی کار می‌کنند و حقوق آنها در ماه زیر یک میلیون تومان است و این افراد تحمل شنیدن اینکه فردی بالای ۵۰ یا ۱۰۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد را ندارند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: دریافت این حقوق‌های نجومی زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و تاثیر منفی دارد.

وی افزود: معاون اول رئیس‌جمهور در مناظره تلویزیونی یکی از وعده‌هایی که به مردم داد این بود که ما همه را در خانه شیشه‌ای قرار می‌دهیم و ما از همه قوا می‌خواهیم همه کسانی را که در این کشور در مظان اتهام حقوق‌های نجومی هستند را در خانه‌های شیشه‌ای قرار دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان گفت: باید اسامی متهمین و تبرئه شدگان حقوق‌های نجومی توسط دیوان محاسبات منتشر شود و همانطور که در ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه آمده است فرد متخلف در پرداخت حقوق‌های نجومی از خدمت منفصل شده و مجازات شود و کار تنها به بازگرداندن پول ختم نمی‌شود.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true