×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 15 January , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ضرورت دیروز امروز و فردا یادداشتی از حجت الاسلام هادی گراوند پیرامون اغتشاشات اخیر

ضرورت  دیروز امروز و فردا

ارجانیوز – حجت الاسلام هادی گراوند : از آنجا که دین مبین اسلام در عین هدایت گری و خیرخواهی مطلق برای انسانها به دلیل جامعیت کاملش آن هم در سایرابعاد و نیازهای زندگی اعم از فردی، خانوادگی، اجتماعی، اخلاقی، علمی، سیاسی، اعتقادی و … که دارد به تناسب نیاز انسان ها برخی ازموارد راجزء نیازهای مستمر دانسته و بر توجه مستمر به آن ها در قالب واجبات و مستحبات و نهی ها را هم در قالب محرمات ذکر نموده است و طبیعتا در این بین افرادی هم هستند که بدلیل غفلت، جهالت، لجاجت،تعصبات باطل ، حماقت و به طور کلی عدم درک درست از دستورالعمل های دینی تبعیت نکرده و نمی پذیرند

  • در این بین از جمله مواردی که روزانه ما را توصیه نموده و توجه به آن را لازم شمرده اند بصیرت خواهی،آن هم اول روز در تعقیبات نماز صبح می باشد .

… و جعل النور فی بصری و البصیره فی دینی و الیقین فی قلبی …

و یا دعای اللهم اجعل لی فی قلبی نورا و بصرا و فهما و عملا…

آری! نیاز هر روز و هر زمان ما بصیرت می باشد. تا آنجا که مولی الموحدین علی (علیه السلام) فرمودند : کسی که بصیرت نداشته باشد دیدگاه و نظر و رأی او فاسد است (فاقد البصیره فاسد النظر). البته باید گفت که : بصیرت برای خواص از اوجب واجبات می باشد چه اینکه انحراف آن ها سبب انحراف افراد زیادی می شود و چه زیباست بیان حکیمانه رهبری معظم که فرمودند اگر خواص از اهل بصیرت به موقع از حق دفاع می کردند شاهد حادثه تلخی چون عاشورا نبودیم.

آری! امروز نیز اگر بعضی از خواص(کسانی که عهده دار مسئولیت بوده وهستند)به هنگام و در شان ملت به مردم خدمت صادقانه می نمودند و در لجن زار سیاسی کاری ،رانت خواری،مفاسد اقتصادی،نفاق، ومقصرسازی همدیگر و غفلت از استماع حرف مردم سرگرم نمی شدند. شاهد حضور معترضین نسبت به بی تدبیری ها که غالبا آنها مردم زجر دیده و با نیت مطالبه گری می باشد نبودیم.و البته و صدالبته توطئه گران و فتنه گران خارج و افراد فریب خورده و فرصت طلب داخلی هم کم نیستند که از نیت پاک مردم سو استفاده نموده و آنها را به خیابان ها کشانده و مسیر مطالبه گری را منحرف نموده و اصل نظام را هدف قرار می دهند.

آری!این تجمعات امروز ناشی از غفلت مسئولین درخدمت گذاری  متناسب می باشد.لکن به جرات می توان گفت که بسیاری از مردم فهیم ملت شریف ایران که از برخی از مسئولین قبلی و فعلی به مراتب با بصیرت تر و حتی پیشتاز بوده وهستند و ان شاالله به فضل خداوند متعال و بصیرت مردم،این توطئه ها نیز به زودی خنثی خوهد شد.و البته می توان گفت که این شیطنت ها هم یک امر طبیعی است که قطار انقلابی که چهل سال است با سرعت در حرکت است اجانب و برخی ازفریب خوردگان داخلی نیز سنگ هایی را به سوی این قطار درحال حرکت پرتاب نموده که به تعبیر رهبری معظم این ترقه بازی ها مانع پیشرفت کشورنخواهد شد.از طرفی باید گفت افرادی را که در مردم ایجاد یأس و نامیدی می کنند قطعا خائن و نادم خواهند شد.

آری!بصیرت امری لازم و ضروری برای همه زمان ها بوده و سببی برای تشخیص حق از باطل ، شناخت ریشه ها و چرایی فتنه گری ها و نیز سببی برای دشمن شناسی و دام هاو گام های آن ها و چراغ هدایت و کلید سعادت و برون رفت از مشکلات و در نهایت سببی برای شناخت نفوذ بیگانگان در همه ابعاد ( از جمله سیاسی،اخلاقی، اجتماعی ،اقتصادی، فرهنگی و…)و لذا مردم عزیز و بزرگوار باید همگان بایدمراقب بود که فریب تبلیغات رسانه ای و شیطنت هارا نخوریم.

مراقب باشیم که فریب دعوت شیاطین به آشوب و تجمع را لبیک نگوییم .

مراقب باشیم با حرکت نسنجیده دشمن را دلشاد نکنیم.

مراقب باشیم که در زمین دشمن حرکت نکرده و پیاده نظام آن ها نشویم.

مراقب باشیم که مرعوب دلسوزیهای روبه وگرگ صفتان نشویم.

مراقب باشیم با حضور قلم ،بیان و عملکرد خو د سبب تضعیف نظام و ارزش ها نشویم.

مراقب باشیم القاء کننده یأس و ناامیدی و ناکارآمدی نظام نشویم که قطعا خیانت به نظام و خون مطهر شهداست.

البته و صد البته مطالبات مردم غالبا به حق بوده ولکن مطالبه گری ضمن اینکه به حق می باشد اما باید بدانیم راه و روش صحیح خود را دارد.

اما سخنی چند با مسئولان و مدعیان خدمت به مردم :

۱- خدمت به بهترین مردم و کشوری را که کشور اهل بیت علیهم السلام است برای خود توفیق الهی بدانند.

۲- بدانند مردم تفاوت بین خدمت و خیانت را خوب می دانند.

۳- بدانند همواره این عرصه خدمت به مردم برای آن ها نخواهد بود.

۴- بدانند که آیندگان نیز درمورد خدمات آنها قضاوت ها خواهند نمود.

۵- بدانند خدمت به مردم و پاسخگویی به آن ها به عنوان ولی نعمت آن ها وظیفه ذاتی آن هاست.

۶- بدانند که غالب مطالبات مردم به حق و در شأن ملت شهیدپرور می باشد.

۷- بدانند که مردم خیانت ،رانت خواری، مفاسد اقتصادی و نجومی بگیران را برنمی تابد.

۸- بدانند که مردم سیاسی کاری ها ،فرصت طلبی ها ومقصر سازی ها را برنمی تابند.

۹- بدانند که با حاشیه رفتن ها و فرار از متن ره به جایی نمی برند و حق الناس متوجه آن هاست.

۱۰- بدانند که وظیفه آن ها برای ایجاد آرامش و اعتماد سازی بین ملت این است که شنونده خوبی برای مطالبه گری های آن ها بوده و باید به درون مردم بیایند.

 

هادی گراوند

معاون نهاد رهبری

در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  •