×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 15 January , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ثبات قدم شرط همراهی ملت و انقلابیون یاداشتی از حجت الاسلام هادی گراوند

?ارجانیوز – حجت الاسلام هادی گراوند : ازجمله مسائل بسیار اساسی ومهم در راستای ارزشها ی دینی واعتقادی خصوصا در عصر غیبت،ایمان استوار و ثبات قدم است.

?چه اینکه اگر مهم نبود در بسیاری از آیات از جمله آیه :((فاستقم کما امرت ))
وبسیاری از ادعیه از جمله دعای عصر غیبت
اللهم الرزقنا توفیق الطاعه و بعد المعصیه …و اکرمنا باالهدی و الاستقامه مداومت بر آن تاکید نمی شد.

?معلوم می شود استقامت و ثبات قدم و پایبندی برارزشها امری بسیار ضروری و توفیقی است الهی که نصیب هر کسی نمیشود که البته این لغزش برای همگان در همه سطوح و خصوصا برای خواص جامعه در هر کسوتی که باشند وجود دارد از طرفی وقتی تاریخ اسلام را از صدر اسلام تاکنون مروری داشته باشیم خواهیم دید که چه بسیار افرادی که حتی ملقب به کبوتر حرم وسیف الله هم بوده اند نیز از صراط مستقیم ،ارزشها و مبانی دینی و اعتقادی خصوصااز ولایت فاصله گرفته و گاه تقابل صددرصدی را نیز پیدا نموده و چهره حق به جانب به خود گرفته و مدعی دلسوزی برای دین و مردم بوده و گاه خود را ناجی معرفی می نمایند.

?اینجاست که فلسفه این همه تاکید برداشتن بصیرت و مداومت بر قرائت آیات و ادعیه و وجوب قرائت ده مرتبه روزانه(اهدنا الصراط المستقیم)در نماز های واجب ولزوم بصیرت افزائی،اندکی برایمان نمایان می شود.

? حال انقلاب اسلامی هم در طول این چند ده سال هم دارای رویشهای فراوان بوده و هم بعضا شاهد ریزشهایی خصوصا از بین خواص بوده و خواهد بود، که البته ریزشها نوعا ناشی از منیت ها، تعصب ها، جهالت ها، دنیا خواهی، قدرت طلبی، غرب زدگی، بی بصیرتی، ولایت گریزی و…می باشد، لذا درهرمقطعی شاهد خروج برخی خواص از اقطار انقلاب بوده و خواهیم بود که البته نسبت آن به رویشها یک به صد هم نیست.

?لکن پیام ملت خصوصا انقلابیون خطاب به همگان بویژه خواص بی بصیرت و غافل،اینست که ملت فهیم، شهید پرور و ایثار گر عقد اخوت با هیچ فردی درهیچ کسوت را نسبته، مگر اینکه در افراد وفا داری به نظام،انقلاب، ارزشهاواعتقادات و التزام عملی به اصل مترقی ولایت فقیه را در عمل و گفتار ببینند تا ملت پذیرای آنها باشند، و تا مادامی که بر این اصول و مبانی ثابت قدم بمانند ملت یار و همراه آنها خواهند بود و در غیر اینصورت آنها را به تاریخ خواهند سپرد و اگرامثال احمدی نژادها با هر سابقه ای بر این باور باشند که در هر صورت و با هر رویه ای مردم همراه و همگام با آنها خواهند بود قطعا و یقینا در اشتباه و در نهایت توهم خواهندبود.

?وامروز نیز ملت و انقلابیون در سابقه درخشان خود امثال احمدی نژاد ها که سهل است، حتی بزرگتر از او را نیز کنار گزارده اند. اینگونه افراد باید بدانند که ملت ایران میثاقی را که با امام، شهدا، انقلاب و رهبری بسته اند هرگز فدای اشخاص، خودخواه، خود رای، قدرت طلب و بی بصیرت نخواهند نمود…

⬅️ و اینک آقای احمدی نژاد!!!
✅ کاش می شد زودتر از غفلت،جهالت و توهم برگشته و گذشته خود را بیش ازاین تباه نکنند.کاش می شد لجاجت، منیت و رفقای نادان و متوهم راکنار گذارده و از ساحت ملت و رهبری حکیم عذر خواهی رسمی نموده و به فکر اصلاح و جبران بیفتند.
✅ کاش می شد زودتر به دامن ولایت و مرجعیت برگشته و دشمن را بیشتر از این شاد نکنند.کاش ایشان می فهمیدند که چه جایگاهی داشته تا اینگونه به خود جرأت نصیحت و دستورات آمرانه را نسبت به رهبری نداشته باشند.
✅ کاش می شد با نگاه واقع بینانه به این باور می رسیدند که طرفدارانی بسیار ناچیز و اندک آنهم از سر تعصب و غفلت بیش ندارد.
✅کاش می شد از گذشته رجال سیاسی طرد شده خصوصا سال ۸۸عبرت می گرفتند.
✅ کاش می شد به توصیه ها و رهنمودهای حکیمانه و پدرانه و خیرخواهانه رهبری معظم عمل نموده و تعصب و تعلق خاطر بیجا نسبت به امثال بقایی و مشایی را کنار می گذاردند.

? و چه زیبا فرمودپیامبر اکرم (صلوات الله علیه وآله)که((المر علی دین خلیله))انسان بر دین و آیین رفیقش است و از طرف دیگر معیار شناسایی افراد را در رفقای فرد دانسته اند، البته تذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر زمانی رهبری معظم دیدگاهها و نظرات احمدی نژادرا به دیدگاههای خود نزدیک دانستند به جهت عدم انحراف ایشان در آن مقطع و همخوانی شعارهای ایشان با ارزشها، اصول و مبانی انقلاب و امام (ره) بود و در عین حال در هنگام تنفیذ حکم ریاست جمهوری ایشان در دوره دوم تذکرات جدی را از جمله خطر
مغرور شدن و سایر آسیب های احتمالی را بیان نموده و در ماههای اخیر نیز با شفافیت تمام وبصورت مصداقی بیان نمودند،که این خود نشان دهنده صداقت عدالت، بصیرت و تعارف نداشتن ایشان را می رساند چرا که برای ایشان معیار ثبات قدم افراد و پایبندی آنها به انقلاب ارزشها و مبانی امام (ره) می باشد.

? یادداشتی از حجت الاسلام هادی گراوند معاون نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  •